Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim akárhányszor meglátják...

Szüleim akárhányszor meglátják hogy tanulok azt mondják: egy forintot sem adnak a továbbtanulásomra. A szülőnek nem örülnie kéne hogy a gyerek egyetemre szeretne menni és nem egy gyárba képzeli el a jövőjét?

Figyelt kérdés
5 éves egyetemre szeretnék menni (gyerekkorom óta erre vágyok) nagyon sokat tanulok hogy ingyenes helyre jussak be,a koleszt és az ennivalót eleinte (első évet) szüleim kéne fizessenek,azutan el tudnák menni dolgozni.(Kérdeztem több valakit aki oda jár és azt mondta képtelenség első évbe dolgozni menni mert sok a tanulnivaló) Nem tul nagy összegről lenne szó.Ismertek meg ilyen szülőket? Akiket én ismerek mind azt mondta ugy örülne ha a gyereke továbbtanulna hogy szóvá sem tenné hogy ő kéne fizesse.
2016. okt. 5. 17:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Te látod jól.Igenis örülniük kellene ,hogy van célod az életben.Én leülnék 6szemközt vagy akár külön külön is velük beszélgetni ,hogy miért így állnak a dologhoz hiszen neked ez a jövőd lenne. Lehet valami mást képzeltek el neked mint amire te járni szeretnél.De ez a te életed.
2016. okt. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Kérdeztem tőlük,azt mondták pénzkidobás ez az egyetem,többet érnék ha elmennék dolgozni, vagy tanulás helyett inkabb mosogatnák.
2016. okt. 5. 17:16
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Igazad van, örülniük kellene. De ha nem akarják fizetni, akkor neked kell megoldanod valahogy. Én a helyedben egyetem előtt elmennék dolgozni, nyári munkával Balatonnál, ha olyan helyet találsz, ahol kapsz lakhatást plusz ellátást, akkor félre tudsz tenni kb 200.000Ftot, plusz jobb híjján vegyél fel mellé diákhitelt, azzal lesz kb. havi 60.000ed, abból a kolesz meg a kaja megoldható.
2016. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
22%
Milyen egyetem?
2016. okt. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Gyógyszerészeti
2016. okt. 5. 17:19
 6/24 anonim ***** válasza:
12%

Ki tudják fizetni? Mert ha nem, akkor mindegy, hogy te mit terveztél el, nem fog menni.

Mész egy évet dolgozni, hogy te magad tudd finanszírozni az első éved, addig halasztasz. Vagy felvételizel jövőre, addig is tudsz készülni munka mellett.


Azt te hiába határozod el, hogy egy évet fizetnek neked a szüleid, ha ők ezt nem tudják/akarják. Új terv kell.

2016. okt. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
5%

Kedves kérdező!

Hanyadikos vagy most, és milyen eredményeid vannak? Ja és milyen egyetemre szeretnél menni? Vagy teljesen mindegy? Mert e nélkül olyan kamu szagú a dolog.

2016. okt. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nem kamu :) Ki tudnák fizetni, épp azért furcsa az egész számomra. Nagyon jo iskolai eredményeim vannak
2016. okt. 5. 17:21
 9/24 anonim ***** válasza:
96%
Pedig a gyógyszerészeti nem is kamu egyetem, nem büfészak, ráadásul könnyen el is tudsz helyezkedni vele. Hát, akkor első évre vedd fel a diákhitelt, ha nincs más megoldás, a szüleidet meg építsd le, hátha észbekapnak. Járj havonta haza a koliból, ne nagyon keresd őket, és ha kérdezik miért nem jössz, mond azt hogy mivel ők nem támogatnak, így hétvégén dolgoznod kell, ezért nem jársz haza. Akkor is ha nem igaz.
2016. okt. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
33%

Külföldre is elmehetsz a nyáron szezonális munkákra, vagy felvételizel, és passziválod az első évet, esetleg egy év múlva adod be a felvételit, addig meg kimész melózni. Auztriában rengeteg állás van, de Németországban, Hollandiában stb. is találsz olyat, ahol fizeti a szállást a munkáltató. Ezekhez kell egy kis kezdőtőke, úgyhogy azt itthoni nyári melóval össze kell szedned. Nem egy üdülés, viszont egy téli szezon alatt 1-1,5 milliót összespórolhatsz, azzal már bele lehet vágni önállóan a továbbtanulásba.

Nézz körül a neten, olvasd el a véleményeket is, érdeklődj fórumokon. Ha ilyenek a szüleid, az gáz, de nem tudsz velük mit tenni, magadnak kell megoldani a dolgot.

2016. okt. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!