Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak hogy engedjék?

Mit csináljak hogy engedjék?

Figyelt kérdés
Elkezdtem az egyetemet szeptemberben, de rájöttem, hogy ez nem nekem való.Rájöttem, hogy orvos szeretnék lenni(régebben úgy volt, hogy erre a pályára is megyek).Elkezdtem tanulni, magántanárhoz is járok, de nem engedték anyáék, hogy passzíváltassak a 2.félévre, úgy voltam vele jó, kibírom. Most viszont félő, ha nem vesznek fel folytatnom kellesz, én ettől nagyon félek, mert gyűlölök mindent ebben,és jövője sincs. Mit tegyek, hogy megengedjék, ha nem veszenek fel, hogy szeptembertől itthon maradjak és megpróbálhassam újból jövőre?El is mennék akár dolgozni, de nem hajlanak semmire.
2016. márc. 23. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezt csak beszélgetéssel tudjátok megoldani...

Beszélj a szüleiddel őszintén és komolyan. Lássák rajtad,hogy az új pályát tényleg komolyan szeretnéd és ezért bármit megtennél,akár még dolgoznál is.

2016. márc. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Az orvosi egyetem sokkal nehezebb, mint bármelyik másik. Mit értesz azon, hogy "nem neked való?"
2016. márc. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 HUN_Sector ***** válasza:
66%
Illetve állami támogatásos szakra kell bejutnod, ami szinte lehetetlen. Költségtérítésesen az átlag ember gyermeke nem tudja megfizetni a féléves képzések költségét 4-5 éven át.
2016. márc. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
ha otthon ülsz már sehova se fogsz vissza menni pont így esik ki egy rakás ember
2016. márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nehéz az orvosi, tisztában vagyok vele

Nem hiszem hogy lehetetlen, csak több idő kell hozzá

Nem nehéz rávenni magam a tanulásra szerencsére

Köszönöm a válaszokat!

2016. márc. 23. 21:11
 6/6 anonim ***** válasza:

hát pedig az lett volna a logikus lépés,hogy passziváltatod magad a 2. félévre. mindent beleadsz az érettségibe,hogy felvegyenek és szeptembertől kezdhess az orvosin.

mostmár mindegy.

amúgy annyit mondanék(le lehet pontozni) de hogyha most nem sikerül az érettségi és sok ponttal lecsúszol az orvosiról, akkor lehet nem kéne erőltetni. mert ott sokkal nehezebbek lesznek a vizsgák, mint az érettségi. hogyha már a könnyebb sem megy, akkor nem kéne erőltetni.

de nyílván,hogyha valaki pár ponttal marad le, akkor azt mondom én is,hogy próbálkozzon újra. de amikor valaki 350 ponttal nem kerül be, akkor szerintem kár erőltetni.

2016. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!