Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tekinthető anyának az az...

Tekinthető anyának az az ember, aki mások előtt a fiát szidalmazza, lejáratja?

Figyelt kérdés

Jön az ünnep és velük a rokonok is. Édesanyám szokásához híven engem fog ócsárolni. Az életemben soha semmit nem ismert el, például a diplomaosztómra sem jött el. Nem emlékszek rá, hogy az utóbbi 10 évben valaha is kedvesen szólt volna hozzám, kivéve amikor azért keresett meg mert segítségre volt szüksége.


Van rendes munkám, megtakarításom, nem iszok, nem cigizek, nem drogzok, és én nem ordítozok vele. Egyetlen bűnöm hogy nem engedem beleszólni a pénzügyeimbe: nem tudja hogy mennyi a keresetem (de folyamatosan leellenőrzi a költéseimet, pl. átnézi hogy mit vettem a Tesco-ban).


Ettől függetlenül, egy anyának nem az lenne a feladata hogy védelmezze a gyerekét?


2016. márc. 25. 07:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Együtt laktok? Ha igen, miért nem költözöl el? Ha vendégek előtt szidalmaz, akkor ne legyél otthon.
2016. márc. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem mutasd meg neki ezt a kérdést! Komolyan. Lehet még sosem gondolkodott el azon, hogyan "bánik" veled, hanem egy rossz ösztönös dolog részéről.
2016. márc. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, a vendégek előtt szidalmaz. Nem leszek itthon most se, már Karácsonykor sem voltam, de tudom hogy mit mond rólam mert hangrögzítőt rejtettem el a lakásban és visszahallgattam. Igen, az elköltözés lesz a megoldás, csak sajnos akkor szinte nem marad semmi a keresetemből, de mindegy mert nincs más lehetőség, sokszor már a gyomrom is fáj az itthoni stressztől.
2016. márc. 25. 08:09
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, hogy egyesek miért vállalnak gyereket Nekem sosem lesz, ha de mostoha gyerekem lenne, akkor vele biztosan nem tudnék így bánni. Semmi köze a pénzügyedhez, az én szüleim sem tudják, hogy mennyit keresek. Én sem tudom, hogy apum mennyit keres, csak annyit, hogy x összeg felett. Átnézi a számlát? Vicc. Amúgy hány éves vagy?
2016. márc. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
25
2016. márc. 25. 08:22
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
Beteg vagy. Minek a hangrogzito? Kapd össze magad és költözz el. Mellesleg te nem ugyanazt csinálod, mint anyad? Te is szidod mások előtt. Az nem gond, hogy eltart téged?
2016. márc. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Hangrögzítőt rejtettél el a lakásban, anyád meg a tecsós blokkjaidat böngészgeti? Bocs, de ti nagyon betegek vagytok...Egyébként ha van rendes munkád, megtakarításod, miért nem tudsz megélni 25 évesen anyád nélkül? Már bocs, de ha az én gyerekem évek óta dolgozna, de még mindig itthon lakna, annyi azért érdekelne a pénzügyei tekintetében, hogy mégis meddig tervezi ezt így, hogy áll az önálló, külön élet megvalósításának szempontjából. Egy felnőtt, dolgozó embernek lakhatást bitosítani ugyanis már az én pénzügyem, lehet, hogy kisebb lakást, házat vennék magamnak, ha már kirepül, amit könnyebb fenntartani stb, stb. nem mindegy, hogy anyád a saját rokonainak mit mond rólad, amit te ócsárlásnak értékelsz, könnyen előfordulhat, hogy csupán helytálló tényeket közöl.
2016. márc. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
védelmezze a 25 éves gyerekét?? nem madárfioka vagy te...hanem egy felnott! megtakaritással, saját keresettel, koltozz el!!! megértem édesanyádat és nem hinném, hogy ocsárol..biztos fáj neki, h életképtelen vagy.
2016. márc. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
4-es vagyok, egyikőtök sem normális. :D Egyik hangrögzítőt el, a másik nézi a számlákat. :D Nem szép, hogy kibeszél anyukád én is kiakadnék rajta. De én nem is laknék otthon 25 évesen. Pedig nekünk jó a kapcsolatunk.
2016. márc. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 25. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!