Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya vagyok? Rossz ember?

Rossz anya vagyok? Rossz ember?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kislányom, kb 3 éve vagyok itthon és nem dolgozom, mert veszélyeztetett terhes voltam. Persze ami itthon zajlik az sokkal durvább meló, mint egy sima munka, ahová az ember bejár, és vége, van szabi meg ilyesmi... De nem is ez a lényeg... Kezdek depressziós lenni azt hiszem. Állandóan itthon a gyerekkel, minden nap ugyanaz a monoton dolog, és szinte minden nap kiabálok vele, mert nem bírom már türelmetlen vagyok. Ha nem fogad szót és szétfirkálja a falat vagy direkt széttép a wc papírt, vagy úgy játszik a játékaival h dobálja meg tönkreteszi őket..stb. akkor én ordítok, hogy fejezze be, meg ideges vagyok... Közben próbálok dolgozni, mert már vége a gyednek, a gyes meg semmire nem elég. A férjem fizetése épp hogy elég lenne hármunkra, sosem volt még olyan, hogy csak az ő fizujából éltünk. De a munkám is új, most kezdek egy másik szakmába, amit ugye sok részből itthonról lehet csinálni, mert ugye a gyerek miatt muszáj itthon lennem. De abban is rossznak érzem maga, mert ugye nincs tapasztalatom és mindig úgy érzem mindent rosszul csinálok, félek az anyagiaktól és attól is, hogy rossz anya vagyok meg úgy kb mindenben rossz vagyok... Játszom vele, főzök, viszem ide-oda, de nagyrészt itthon vagyunk és akkor sokszor észreveszem magamon, hogy idegbeteg vagyok... Mint aki nem normális, csak úgy elsírom magam, vagy könnyen kiborulok attól ha rosszaságokat csinál. Eléggé össze vagyok már törve, pedig imádom a lányom, csak már nem találom a helyem sehogyansem. Nagyon szeretnék már valamiben sikerélményt, mert ugye a gyereken kívül más nincs az életemben, amiből azt kaphatnék. És már úgymond benne sincs sikerélményem, mert vele is türelmetlen vagyok és ideges... Nem akarom, hogy kiegyensúlyozatlan gyerek legyen belőle, meg amúgy mosolygós, vidám kislány... Szerintem velem van a baj és nem tudom, hogyan javíthatnék rajta. Szeretnék boldog lenni, és nem az érezni, hogy az életem minden területén egy nagy nulla vagyok.

2016. jan. 26. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem szégyen szakembertől segítséget kérni!
2016. jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Nincs veled baj, az anyukák nagy része átesik ezen. Mindjárt ovi, hidd el jobb lesz.
2016. jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 megadeth18 ***** válasza:
66%
Ez szuper dolog, hogy belátod magadról, hogy az idegbetegség, és az ordibálás rossz dolog. Más anyuka önző módon él, és inkább nem említem meg, hogy hogyan neveli szegény gyereket. Ami fontos, hogy ne akadj ki azon, ha olyan dolgot csinál, ami rossz. Ha tönkre teszi a játékot, tegye tönkre, de ne vegyél neki újat. Majd úgyis rájön, hogy mit tett, amikor nincs mivel játszania. Ha a férjed fizetése ennyire kevés, az szomorú, gyerekvállalásnál mindig előre meg kell tervezni az anyagiakat, sokan úgy vállalnak gyereket, hogy ebbe nem gondolnak bele, és aztán csodálkoznak, ha a havi 60 nettóból az albérletet alig tudják kifizetni. A sikerélményed maradjon továbbra is a lányod, de emelett lehet mást is találni, amiben meg tudod lelni azt. Jómagam 3 gyerekes apuka vagyok, a gitározás egy fontos dolog az életemben. Hazamegyek a munkából, a gyerekeimmel való foglalkozás után, meg egy sör mellett beülök a stúdiómba, és zenélgetek órákat akár. Vagy említhetném a társasjátékgyártást. Egyik jóbarátommal(grafikus) szoktunk mindig újféle kártyákat gyártani, amiért oda vannak a kölykök. Volt, hogy egész napon át a "zselészörnyes" kártyákkal játszottunk a gyerekekkel, amelyeket a barátom műhelyében gyártottunk. Ennél nagyobb sikerélményt egy apuka nem tud megélni, ha a gyerekei rajonganak az általa hobbiból gyártott cuccokért. Szóval gondolkozz el, miben tudnál a leányod örömére lenni, és abban is gondolkodj, miben tudnál a saját örömödre lenni. Akár hiszed akár nem, egy anyukának is kell néha kikapcsolódás, hobbi. Minden jót!
2016. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, utolsó köszi! Amúgy írok egy könyvet, az kikapcsol, de effektív sikerélményt még nem okoz, max ha sikerül kiadni. Azért annyira nem kevés a férjem fizuja, illetve nem tudom mi számít átlag fizetésnek, lehet más családokban ketten keresnek ennyit nem tudom. Engem a gondolat zavar, hogy volt egy színvonal amit eddig megszoktunk és nem szeretnék alább adni, ezért is akarok már én is pénzt keresni, na meg ugye az emlegetett sikerélmény miatt... Meg sosem volt úgy, hogy hó végén nullára jöttünk ki, és ezentúl sem szeretném, hogy így legyen, ettől is félek... Tudom, hogy a kiabálás a legrosszabb, de fogalmam sincs már hogyan vezethetném le a dühöm de komolyan. A dühöt ami nem csak miatta alakul ki bennem, hanem az egész élethelyzet miatt és szegényen csattan, mert ő van velem itthon.
2016. jan. 26. 19:15
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Az égvilágon semmi baj nincs veled. Tulajdonképpen miért vagy még mindig otthon, ha ennyire nehezen viseled? Nem mindenkinek való az évekig tartó otthonlét, van aki élvezi, hogy csak a gyerekének él, de sok nő "klausztrofóbiás" lesz felnőtt társaság és feladatok nélkül. Nem jó ez így se neked, se a kicsinek. Mindketten jobban járnátok, ha legalább valami részmunkaidős állást keresnél, őt meg addig beadnád bölcsibe. Kevesebbet lennétek együtt, de azt legalább jó hangulatban.
2016. jan. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért mert 'muszáj'. Járt bölcsibe szeptembertől, de ki kellett vennem egészségügyi okok miatt sajnos. Azt mondták vagy megműttetem (sztem ahhoz még kicsi) meg hebrencs a műtét utáni lábadozáshoz (ugrál rohangál kapkod) vagy kiveszem a bölcsiből. Mert ha nincs műtét (mandula) állandó antibiotikum kúrára van ítélve a gyerek a közösségi bacik miatt. Így maradt az itthonlét vele. És közben dolgozom ha tudok... De mivel jutalékrendszeres a meló így nehéz ugye pénzt megtakarítani.
2016. jan. 26. 19:30
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Kicsi korban sokkal hamarabb gyógyulnak és könnyebben is viselnek mindent,pláne,ha rajtad sem látja a félelmet ,hanem a határozottságot,hogy neki jobb lesz.Amúgy meg ne várj vele.A mandula műtét rutin műtétnek számít,ráadásul ilyen kicsi korban még altatnak,így legalább még otthon tudnál lenni vele...de kérdezz meg egy hozzáértő gyerekorvost....Baj nincs veled,csak annyi,hogy elfáradtál,kiéhezett vagy a felnőtt társaságra,és "hasznosabbnak "szeretnéd érezni magad...Ha anyagilag megengedhetitek magadnak,vannak magán bölcsik,ahol hetente 2-3 délelőttre(ebéd után hazaviszed)is fogadnak gyerekeket,ezek kis csoportok,ált.sokkal kevesebb (max.10) gyerek van mint egy bölcsiben...A kislányod azért is "rosszalkodik" mert saját korának megfelelő társaságra is szüksége van....lehet most sokan megköveznek,de unatkozik veled...Ezeken a napokon meg tudsz kényelmesen nélküle belevetni magad a munkába,ami egyben ki is fog kapcsolni... Mellesleg én is begolyóztam volna,ha a lányom 19 hónaposan nem megy magán bölcsibe,és rá 3 hónapra pedig rendesbe...nagyon szerette és mindketten felszabadultan tudtuk tölteni a nap további részét amikor érte mentem :-)
2016. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
utolsó vagyok...ezt találtam a kigyerekek mandulaműtétjéről...2 hét alatt túl is lennétek az egészen figyelmedbe ajánlom az vége felé eső írást,az otthoni "ápolásról",kajáról stb...ahol leírják,hogy nem szükséges ágynyugalom... :-)
2016. jan. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bocsi,lemaradt a link

[link]

2016. jan. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

"2,5 éves a kislányom...minden nap kiabálok vele...ordítok, hogy fejezze be, meg ideges vagyok...

"Rossz anya vagyok?"


IGEN!

Aki egy ártatlan 2.5 éves gyereken vezeti le az elhatalmasodó és mindennapi idegbaját, az minden, csak éppen nem egy normális anya.

Pont ma láttam az Auchanban egy -hozzád hasonló- "anyát", aki magából kikelve ordított a 2 év körüli kislányával, mert meg merte fogni a nápolyis zacskót.


Viszont a jó hír, hogy még tudsz róla, hogy ilyen vagy.

Irány a piciáter.

2016. jan. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!