Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a szülő tehet...

Szerintetek a szülő tehet arról, ha a gyereke meggyűlöli?

Figyelt kérdés
Egyik tábort sem erősítem, csak felötlött bennem ez a kérdés, hogy gondolkodnak erről egyesek.
2016. márc. 25. 08:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Biztosan tehet róla, hiszen a gyerek nem fog senkit megutálni ok nélkül.
2016. márc. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Minden eset más. Van itt egy állandó kérdező, aki azért gyűlöli a apját, mert tőle örökölte a méreteit, és szerinte ezért nem tud 28 évesen csajozni. Több kérdező volt, aki az anyagi helyzetük miatt gyűlöli a szüleit (ami nem volt elviselhetetlenül rossz, de nem is jómódú), és persze sok, akiknél tényleg szörnyű dolgok történtek. Nem mernék nagy általánosságban bölcs kinyilatkoztatásokat tenni egy ilyen kérdésben.
2016. márc. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Jó szülőt mi okkal utálna a gyerek? Szerintem mindenképp tehet róla.
2016. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

Azért tegyük hozzá, hogy az a 28 éves azért kissé eltúlozza. Én is olvastam már a kérdéseit, és már szinte eszelős, abszurd, hogy a szüleit hibáztatja azért, mert szerencsétlen, és nem tud ismerkedni, frusztrálja a kinézete. De tenni nem tesz semmit, csak irkálja a kérdéseit, pedig ezek firtatása helyett el lehet gondolkozni, hogy ami hiányzik a külleméből, miként tudná bizonyos belső tulajdonságaival kompenzálni, érzelmileg, sőt mindenhogy, ezzel szemben csak utálja szimplán az apját, vagyis a szüleit (ilyen kérdése is volt már) és megy az önsajnálat. Egy ilyen frusztrált, kisebbségi komlexusokkal teli pasi nem is kell senkinek, amit meg is tudok érteni. Nem a méretei miatt, hanem mert a stílusa ilyen...


Sok szülő banknak nézi a gyerekeit, vagy érzelmi zsarolással piszkálják a gyerekeiket, mert nem tudják elfogadni, hogy a gyerek más, nem olyan mint ők, máshogy gondolkozik, vannak generáicós problémák, ezzel meg azt érik el, hogy szökőévben egyszer...na jó, nem, inkább ünnepekkor látják a gyerekeiket, unokáikat, de nem látják, hogy ez miattuk van.


Vannak az alkoholista szülők vagy szülőpárok, akik tönkre tudják tenni a gyerekek életét, lelki terror, családon belüli erőszakkal...


Azokkal a gyerekekkel viszont nem értek egyet, akik néha ide olyan hajmeresztő kérdéseket és indokokat írnak ki, hogy csak pislogok, pedig nem vagyok mai gyerek, a lányom is eléri lassan azt a kort, mint itt 1-2 szülőt szapuló gyerek. Mert ők csak azt látják, hogy az iskolatársaknak, barátoknak milyen cuccaik vannak, nekik miért nincsenek ilyenjeik...

Na meg azokkal a szülőkkel sem értek egyet, akik azzal jönnek állandóan itt is, meg az életben is, hogy amíg a gyerek otthon lakik, az van, amit a szülő akar, különben lehet költözni, ha esetleg ez nem tetszik, szépen sakkban tartva ezzel a gyereket...

Akkor ott vannak még azok, akik a 20+ éves gyerekeiket hívogatják, hogy mikor érnek már haza, nem engedik őket sehova, maradjon otthon, és internetezzen, mert abból nem lehet nagyon gond, majd mikor rájönnek, hogy de, akkorra a gyerek a hibás, mert kocka, nem lehet eltiltani a géptől, képtelenség elrángatni bárhova is, mert nem akar kimozdulni. És még van pár ilyen típus...

2016. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%

Egy kisgyerek ok nélkül senkit nem fog meggyűlölni!!!

Egy 20 éves "gyerek", - mivel már felnőtt - minden további nélkül összeveszhet bárkivel ok nélkül akivel kedve tartja. Akár a szüleivel is.

2016. márc. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Nem feltétlenül, de az esetek nagy részében igen. A maradékban ott vannak az alábbiak:

- anyu nem engedi el 14 évesen hajnalu 2ig bulizni

- tőle örökölte az arcát, magasságát stb.

- az újgazdag haverjai bujtogatják, hogy milyen gáz, hogy nincsen ilyen-olyan márkás felsője, nem jár ebbe meg abba a menő étterembe

- derogál neki otthon besegíteni a házimunkába

- a gyerek alapvetően pszichopata természetű

2016. márc. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon szelsoseges eseteket leszamitva (pl valami szekta altali agymosas befolyasolhatobb szemelyiseg eseten, vagy szulotol koran elszakitott gyerek, stb) - igen. O neveli, a szemelyiseget nagyreszt o alakitja ki tudatosan es foleg a viselkedese altal.
2016. márc. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is tehet róla a szülő, csak kevés kivétel lehet.
2016. márc. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 lovegirl_ válasza:
73%
Sok estben igen. Én személy szerint azért gyűlölöm anyut, mert azt mondta hogy prosti, alkoholista leszek és még cigizni is fogok. Ez onnan jött neki, hogy nem szedtem ki a hajam a fésűből. Úgyhogy igen a legtöbb (nem az összes esetben) a szülő tehet róla.
2016. márc. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Ok nélkül nem szoktak az emberek gyűlölködni.
2016. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!