Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a szülő tehet...

Szerintetek a szülő tehet arról, ha a gyereke meggyűlöli?

Figyelt kérdés
Egyik tábort sem erősítem, csak felötlött bennem ez a kérdés, hogy gondolkodnak erről egyesek.
2016. márc. 25. 08:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

Azért nem mindegy, hogy "tini fellángolásról (gyűlöletről)" beszélsz, mint ahogy a 9-es válaszoló, vagy komoly elhidegülésről, utálatról.


Én pl 17 évesen nővéremhez költöztem, nővérem át is vette a gyámságom. Azóta eltelt 15 év, és nem találkoztam anyámmal, nem kerestük egymást.

4-en vagyunk testvérek, (3-an édes), csak a féltestvérünk tartja vele a kapcsolatot, de már ő sem lakik vele 21 évesen albérletbe ment 40 km-re tőle.


A mi anyánk igenis tehet róla, hogy 3 gyereke nem kíváncsi rá, a 4. is csak szánalomból, (bár az ő véleménye szerint a világ a hülye, és mindenki más, nem ő).

2016. márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%
Tapasztalatból mondom neked, hogy igen tehet róla. Ok nélkül senki nem szokott gyűlölködni, ha a gyerek nem szereti a szüleit, arról a szülő tehet.
2016. márc. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem tehet erről a szülő, akár tényleges rossz cselekedetekkel, akár nem megfelelő kommunikációval, viselkedéssel. Pl. apám mindig rideg, távolságtartó ember volt, nem alakult ki köztünk olyan jó apa-gyerek kapcsolat, nem érzem közel magamhoz, és egy időben nagyon rosszban voltunk, mert indokolatlanul túl szűkre fogta a pórázt, ami miatt akkoriban nem barátkoztak velem. Ezt igazából ő alakította így a viselkedésével. Azóta kezdett megnyílni és változni, amióta nyugdíjba ment.
2016. márc. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
17%
Sziasztok! Sajnos én látom, hogy az anyám mennyit szenved attól, hogy nővérem elfordult tőle is és tőlem is. Sosem bántotta, sőt mindig mellette volt, és segítette, amennyire csak tőle tellett. Mindig a családjának élt. Most pedig azért, mert van saját véleménye, mert szeretne egy kis nyugalmat idős korára elfordult tőle a lánya, még a telefonjára sem válaszol. Nem kívánom senkinek, mert nagyon rossz érzés.
2016. márc. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%

Igen. Vannak akik "mindent megtettek" a gyerekért,c családjukért, stb... meg a tesó se érti, mint az utolsó...


De fenét! Minden ember más, minden gyerek más, mindenkit más hatások érnek, és nem csak otthon!! A szülőségbe az is beletartozik, hogy figyeli valaki a gyerekét. Mindenkit máshogy kell szeretni. Akinek több gyerek van, az általában ezt tudja, ha felelős szülő.


És igen, akit lehet bujtogatni, hogy neked ezed azod nincs, ott is benne van a szülő sárosan... Felnőttkorban pedig, akiket úgy szerettek, hogy nekik való, azok nem fogják utálni a szüleiket. Még akkor se ha nem voltak a föld legjobb szülei. Mert a szeretteinket nem utáljuk, akikkel tényleges kapcsolatunk van.


A szülő van lépéselőnyben mindig, ő volt a felnőtt. ok nélkül nem utálnak senkit a szülei.


pszichopatákról... hiába születik annak, a környezet nagyon nagy hatással van. Az hogy valaki társadalmilag hogy funkcionál, mit tart előnynek stb, az is nagyon nagy részben a szülőkön, környezeten múlik.


tudom sokaknak testvérként, szülőként nehéz evvel szembenézni, de sajnos ez így van. mindenkinek csak egy élete van. A gyerekek akkor távolodnak el, vagy szakítanak meg kapcsolatot, ha nem is volt igazi kapcsolat, így nem is gond eltépni a semmit.


Emberekkel foglalkozom, tanulmányaim, személyes tapasztalataim is mind ezt támasztják alá.

2016. márc. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
85%
Lehet lepontozni,de egyértelműen igen.
2016. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
72%

Nekem anyukámnak lett egy pszichés betegsége, és nagyon nehéz vele mit kezdeni. Én nyomozni kezdtem, kutatni az okokat, a kiváltó tényezőket, akármilyen kicsi tüske, és arra jutottam, hogy anyám anyja, nagyanyám nagy mértékben hozzájárult ahhoz, hogy anyukámon ez a betegség ennyire eluralkodott. Másféle hozzáállással, neveléssel nagyanyám részéről lehetett volna jóval enyhébb lefolyású, vagy akár elő sem jött volna.

Mindennek van oka, és aki nem ért egy problémás, kérdéses, rideg... szülő-gyerek kapcsolatot, és van lehetősége, menjen utána a lehetséges ok-okozatnak. Biztos, hogy valami félrecsúszott az ilyeneknél. Ok nélkül senki nem távolodik el a szüleitől.

2016. márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
19%

...Minden nap elgondolkodom a miérteken, de hidd el kedves válaszadó, nem minden logikus és megmagyarázható az életben. Sajnos produkál néha igazságtalan dolgokat.

pontok nélkül is...a gyereknek is van saját természete, és itt már felnőtt emberről beszélünk, aki a saját kudarcaiért is másokat hibáztat. Minden kapcsolat, a szülő-gyerek is két emberen múlik, egy itt sem tud csodákat tenni (sajnos).

2016. márc. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, többnyire igen, ok nélkül ritkán szoktak gyűlölni embereket... és hát ahogy itt más is írta, az ok többnyire az, hogy a szülő görcsösen a maga módján akar "csak jót" a gyerekének, és elfelejti, hogy az egy másik ember, más célokkal, más gondolkodással, más értékrenddel... szóval a tipikus "jó szándékkal kövezett út a pokolba"... én is ilyesmiért rühellem az anyámat...
2016. márc. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!