Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak a gyereknek az...

Mit mondjak a gyereknek az apjáról? Az igazat vagy inkább semmit?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a gyermekem, "apuka" lelépett, de hébe-hóba, kb félévente 1-2x megnézi a gyereket. A gyerek nem ismeri, nem kötődik hozzá.

A kérdésem az lenne, ti mit mondanátok a gyereknek, ha majd kérdez az apjáról? Hogy mekkora szemét volt, hogy egy másik nőért lelépett, vagy dicsérnétek, milyen szuper ember? Vagy mit? Mivel teszek jobbat a gyerekemnek? Ki hogy csinálja/csinálta?


2016. márc. 26. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Bár nem voltam még ilyen helyzetben, de szerintem minél később mondod el neki (pl. tinédzserként, felnőttként), annál dühösebb lesz Rád, hogy egészen addig hallgattál róla. A gondolatait pedig ne befolyásold a saját érzelmeiddel.. Neki kell saját véleményt formálnia az apjáról. Szerintem:)
2016. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

nézd, a gyerekcsináláshoz ketten kelletetek. Ha nagyon szidod, hogy szemét, avval magadról is azt sugárzod, hogy nem vállalod fel a választásod felelősségét. Mert te őt választottad akkor épp, azért tudott közös gyereketek lenni.


szerintem egyszerűen mondj neki igazat. hogy van apukája, akkor úgy gondoltad jó lesz, de nem sikerült jól egymás választása. Az viszont szuper hogy ő lett, és nagyon szereted. Apuka pedig néha jön, ő most ennyit vállal csak.


kb valami ilyet mondanék hasonló szituban. De mindenképp az igazat. És mindig válaszolnék amennyire tudok a felmerült kérdéseire. Nem szidnám, és nem is dícsérném. egyszerűen csak beszélgtnék vele, amikor felmerül benne, és kérdez.


kerülni a témát szerintem nagyon melléfogás. Azt később nem szokták megbocsájtani a szüleiknek a gyerekek, hazugságként élik meg.

2016. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
A tényeket mondd el, de az apát ne minősítsd!
2016. márc. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%
Én lehet, hogy azt, hogy az apja meghalt, aki néha látogatja, csak egy távoli rokon.
2016. márc. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16:07 es.... hogy meghalt? rokon??? Miért az apja gondolod belemenne ilyenbe, ha látogatja? vagy senki se szólná el magát sose a családban?? fú, ez nagyon vad ötlet, És szerintem nincs gyerek aki ezt felnőve vagy kamaszként megérti az ekkora hazugságot.
2016. márc. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
Minden rossz szándék nélkül mondom. Képzeld magad a gyereked helyébe és gondold végig, hogy mi esne jól Neked.
2016. márc. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Az apuka szidása és dicsérése két véglet, és van még köztük pár árnyalat...


Szerintem őszintének kell lenni a gyerekhez, ha kérdez az apjáról, akkor meg lehet neki mondani, hogy apa elment. Mindent lehet az ő szintjének megfelelően tálalni.


Viszont ne kövesd el azt a hibát, hogy szidod, minősíted az apját.

2016. márc. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszaitokat, nagyon aranyosak vagytok. Nagyon hasznos válaszokat kaptam Tőletek.

Apuka amúgy terhesség alatt hagyott el, akkor derült ki, hogy kettős életet él, és van neki valakije, és nem minket választott, hanem azt a másikat. Utána jöttek az ilyenkor szokásos fenyegetőzések, bántások. A gyerekkel sosem foglalkozott, soha nem hoz még karácsonyra sem ajándékot neki, semmit. Sajnos ki kell mondanom, hogy nem szereti, csak jön, hogy játssza az eszét, mert láthatási joga van, és élvezi, hogy pöffeszkedhet a lakásunkban.

Hazudni nem fogok a gyereknek, sosem tettem, és nem is fogok sosem. Ami inkább aggályos számomra, hogy az apja tényleg egy szar ember, amire akkor jöttem rá, amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá.

Szóval, ha az igazat mondom, úgy nem tudom elkerülni azt sem, hogy szidjam, hiszen egy ilyen emberről, aki így viszonyul most is a gyerekéhez, nem lehet dicsérni.

2016. márc. 27. 14:26
 9/13 anonim ***** válasza:
En kicsikoromban sokat kerdeztem apukamrol, anyukam es nagymamam csak hosszu ido mulva fuztek hozza a velemenyuket mikor mar nagyobb lettem, aztan pedig a sajat boromon is tapasztaltam ezeket.
2016. márc. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22%

Inkabb a sajat rossz emberismeretedrol meselj neki.

Hogy mennyire rosszul valasztottal es buta voltal ezert neki ilyen apja van

Konnyelmuen Teherbe estel

Ha gyerek megtanulja magaban keresni a hibat eloszor talan szebb elete lesz mint neked.

2016. márc. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!