Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy ilyen hálátlan alkoholistá...

Egy ilyen hálátlan alkoholistával érdemes törődni?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista, 15 éves lehettem mikor azzá vált, 10-es éveim végét tönkre is tette, de szerencsére sikerült eljönnöm.

Azóta családom van, külön élek, jól elvagyok.

Apám nem dolgozik, 55 éves, rokkant nyugdíjat kap (semmi baja, a családi kapcsolatok révén befolyással lett leszázalékoltatva, mert ő annyira fáradt, és munkaképtelen,hogy nem tud dolgozni, így el lett neki intézve, örüljön)

Hiba vagy sem, akkor sem dolgozna, ha nem lenne leszázalékolva, így legalább kap egy kis pénzt.(amit nem érdemel meg.)

A testvéreimmel tartjuk el, meg a rokonok, és néha a szomszédok adnak neki ennivalót, meg sajnos pénzt.

Én lakom hozzá a legközelebb, a bátyám külföldön dolgozik, ő jön 2-3 havonta, és ad neki 100-120 ezret, amivel azonnal rohan a kocsmába, és 1 héten belül elveri mindet.Hiába mondom a bátyámnak,hogy inkább a számláit fizesse be, nem, neki így jó.

Oké az ő pénze.Apám őt szereti a legjobban mert ilyen sok pénzt ad neki.

Engem utál a legjobban, annak ellenére,hogy a húgom semmit sem ad neki, csak néha átmegy, kivasal, kimos neki, de ennyi.(pénzt ő sem ad)

Én meg viszek neki kaját,volt,hogy a párom rá is főzött, és igényesen elcsomagolva elvittük neki, de az maradék.Persze megette, de utólag szidott,hogy idehozunk neki maradékot, mert a kutya sem eszi meg, és inkább pénzt adjunk neki, ő is be tud vásárolni.

Volt,hogy bevásároltam neki, normális minőségű kajákat, tehát nem a polc aljáról, de az ócska, ehetetlen számára.

A szomszédok adják neki ezeket a sparos, coopos, emberi fogyasztásra alkalmatlan kajákat, apám meg azokért oda van,hogy nézzem meg milyen rendes az xy szomszéd, ilyen darab sonkát vett neki. (az a kilós Coop sonka, ami 700-800 forint)

Körülbelül kutyakaja minőségű.

Ma is apám végigmutogatja,hogy miket kap a szomszédoktól, meg van egy Sparos ismerőse, aki a kidobandó zöldségeket, gyümölcsöket megkapja, mert állatokat tart, és ami viszonylag még jó azt apámnak adja. (persze ezek is szét vannak fonnyadva) apám meg itt dicsére,hogy milyen rendes ember, meg ott eszi előttem amit főzött, és mondja, hogy hm, de finom, ilyen finomat is rég ettem, ez mennyire jó.Na mondom megkóstolom én már.Lehet el vagyok kényeztetve, de úgy köptem ki.Ízetlen, fonnyadt, nem túlzok, de nem adnám embernek.

Bezzeg amikor én 10 ezrekért veszek neki mindenféle tartós élelmiszert, arra max annyit mond egykedvűen,hogy köszi, aztán meg visszahallom,hogy én sosem segítek neki, idehozok egy kenyeret, és akkor le van rendezve, ahelyett,hogy pénzt adnék neki, mert ő kenyérrel nem tud számlát fizetni.

(az áram számláját is én fizetem, azt tagadja, állítólag ő fizeti, de ha megjön akkor a kezembe nyomja)


Marhára elegem van belőle, tudnám másra is költeni azt a pénzt.Őszintén, csak azért adok neki,hogy mások ne szóljanak meg, de nem lenne bűntudatom, ha nem adnék neki.Így is azt mondja mindenkinek,hogy én nem adok, akkor minek?

Az én lelkem nyugodt, csak ez felbosszant, van helye annak a pénznek máshol is.

(havonta olyan 50 ezret költök csak rá, a számlájával együtt)


2016. márc. 26. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Te is tudod, érzed, hogy nem érdemes.


Továbbá, lehet, hogy ez kegyetlenül hangzik, de ha ezt így tovább csinálod, a párod helyében elhagynálak. Ugyanis ez az egész életedet megmérgezi.


Az "apád" végtelenül önző, nem tudom, miért kellene az életed tönkre tenned miatta.

2016. márc. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
én rég nem költöttem volna rá egy fillért sem és nem is mennék hozzá látogatóba se. a lónak a f**zának is van határa.
2016. márc. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére keresek annyit,hogy az az 50 ezer belefér, de azért milliomos nem vagyok, szóval...a párom találta ki azt is,hogy fizessünk neki egy számlát,hogy ne szóljon semmit, de így is szól.

Egyébként köszi,hogy megerősítitek, lehet,hogy beszüntetem ezt a pénzadást, és max 10 ezer forint értékben veszek neki ennivalót egy hónapban, és kész.

2016. márc. 26. 15:43
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Ne keverd a dolgokat. Az alkoholista beteg, egész életét az alkohol iránti csillapíthatatlan vágyakozása határozza meg, ami mindent felülír. Neked viszont az apád, családtagod és mint épeszű és éplelkű ember kényszert érzel, hogy segítsd az életben maradását. Ezek a dolgok egymás mellett léteznek, sajnos semmi közük egymáshoz és feloldhatatlan a konfliktus és megoldhatatlan a probléma.
2016. márc. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Én téged nem értelek. Minek fizetsz, minek viszel kaját, minek segítesz ha úgy sem jó neki? Miért érdekel, hogy ki mit gondol rólad? A szomszédok szemében te egy hálátlan gyerek vagy, szóval mindegy, hogy támogatod vagy sem. Ne tartsd apáddal a kapcsolatot, ne menj el hozzá. Pár hónap múlva már senki nem fog rád gondolni, hiszen nem látnak téged.

Csak megjegyzem. AZ én szomszédom is alkoholista ember volt. A környéki szomszédok segítettek neki. Pár hónapja meghalt, és bár én 17 évig voltam a szomszédja nem is tudtam, hogy volt neki 2 gyereke. Csak a halála után jelentek meg, hogy a ház kulcsait átadják a közjegyzőnek. Az egyik lányával elbeszélgettem. Elmondta, hogy miért nem tartották a kapcsolatot az apjukkal, amit én nagyon is megértettem, és igazat adtam nekik. Az örökség ha volt is, lemondtak róla, nem kellett nekik semmi az apjuktól. Csak pár fényképet vittek el amin az édesanyjuk volt rajta.

Senki nem csámcsog a gyerekek miatt, mert aki tudod is róla, az is elfeledkezett róluk.

2016. márc. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem se adj semmit. A szomszédok úgyis ellátják, ha a szemetet szereti, az az ő dolga.
2016. márc. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondold át úgy a dolgot, hogy a "mit szólnak hozzá mások" tényezőt kihagyod belőle. Ki nem sz@rja le, hogy vadidegenek mit gondolnak rólad? Koncentrálj arra, hogy van az apád, és van a te életed a pároddal, aztán dönts - akár a pároddal együtt -, hogy neked mi fér bele. Ha apádnak nem felel meg a te kajád, akkor ne vigyél neki, ha szerinte nem fizeted a számláját, akkor legközelebb ne fogadd el tőle. Vegyetek neki étkezési utalványt, abból tényleg csak kaját vehet, és kész, a tesóddal meg beszéld meg, hogy elektronikusan fizesse a közüzemi számlákat a százezrek odadobálása helyett. Azt ő is megteheti, hogy beregisztrál apád nevében a szolgáltatókhoz, és bankkártyával fizet, vagy pl. díjnet útján, számos lehetőség van, külföldről is intézhető, csak a számlaadatok (ügyfélszám) kellenek.
2016. márc. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A helyedben hagynám megpatkolni,mert megérdemli.Úgyis ott vannak a coopos meg spuros ismerősök,tartsák el ők,ha olyan jó,amit adnak!
2016. márc. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MZ.per.X ***** válasza:
65%

Én tudom milyen alkoholista mellett felnőni, egy büdös percet nem pazarolnék rá az életemből.


Mások meg kit érdekelnek? Én pont leszarnám hogy mit gondolnak mások, ha valaki meg beszól ezért, akkor közölném hogy vegye ő magához.

2016. márc. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Undorító volt olvasni is.

Egy üres zsemlét nem vinnék neki,nemhogy pénzt .

2016. márc. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!