Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Húsvétra venni egy nyulat a...

Húsvétra venni egy nyulat a gyereknek, aztán levágni? Csak szerintem kegyetlenség ez? A gyerekkel szemben.

Figyelt kérdés

annyi helyen hallani,hogy húsvétra kapnak a gyerekek nyulat. aztán jövő héten jönnek haza a suliból, a nyuszi már az asztalon lesz a pörköltben..

ebben az a szemétség,hogy nem mondják meg a gyereknek előre, hogy mi lesz a nyuszival..rosszabb esetben meg sem mondják, hogy éppen Tapsit esszük ma..

csak szerintem nagyon undorító viselkedés ez a szülők részéről?

nem azt mondom, hogyha valaki nyulat akar enni, hát egyen, technikailag nem sokban különbözik, mint hogyha valaki sertést eszik. mindkettő emlős, más kérdés,hogy a nyuszi kisebb meg "cukibb".

inkább az a gondom, hogy nem gondolnak bele, hogy a gyereknek ez milyen trauma? kötődik,megszereti a jószágot pár nap alatt..erre levágják. szerintem kegyetlenség.

akkor már inkább vegyék meg "feldolgozottan", hogy ne fájjon a gyerekeknek az elvesztése.

(bár én a nyuszit is sajnálom, de ez egyéni szoc.probléma).


pl ismerőseim orvos házaspár csinálta ezt..6 és 8 éves gyerekük van. tavaly órákig sírtak a nyuszi miatt, hogy miért ölték meg a szülők. erre idén megint kaptak a gyerekek nyuszit...ideig-óráig..


2016. márc. 27. 21:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
Én nem tudom te hol élsz, de nem vagyunk kannibálok. Ilyet még nem is hallottam, hogy az ajándék nyuszit megeszik....
2016. márc. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Tahókián, egyszerűéknél lehet, így van.
2016. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%

ha nem mondják meg, hogy kaja lesz végül a nyúl, úgy tényleg kegyetlenség.


De ha tisztában van vele a gyerek, akkor az egészben nincs semmi. Az ember állatot nevel, aztán levágja, megeszi. Nem mindenki boltban veszi a húst. Én pl a kislibákat abajgattam gyerekkoromban, meg a kiskacsákat. Volt csapat ami hozzám kötődött nem is egy. De tudtam, hogy azért tartjuk őket, ha nagyok lesznek biza kaja lesz. Ebben nőttem fel. Mint sokan mások falun. Senki se lett lelkibeteg. sőt, még vega se. Valahogy olyan avatarosan vágtuk az állatot le a végén, ha láttad a filmet. Szerintem ez jóval egészségesebb, mint az eszek húst, de nem akarom tudni, hogy élt előtte... na az tényleg nevetséges

2016. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%
Abszolút egyetértek. Én alapból soha nem kóstolnék nyulat, mert túl cuki, na mindegy. De ez így elég nagy kegyetlenség a gyerekekkel szemben. És értelmiségi emberek csinálják ezt komolyan. Lehet, hogy sokat magoltak az egyetemen, de érzelmi intelligenciájuk baromira nincs.
2016. márc. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%
A gyerekkel szemben? Nem a nyúllal szemben?? A gyerek meg ne lássa, hogy miből készül a dobozolt termék, hogy mi a valódi háttere? Rejtsük el, hogy milyen egy élőlény lemészárlása, de vidáman falatozzuk a belőle készült konyhaproduktumokat? Legalább tanulnak belőle a gyerekek, és talán képesek lesznek elgondolkodni, hogy mi megy az élelmiszeripar hátterében.
2016. márc. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
24%
Ezzel az élő nyúllal nem is tudom hogy hányadán álljak. :D Mi nem vettünk és nem is fogunk. Legalábbis úgy nem, hogy "ajándék" és levágom, mert azt úgy adom, hogy családtagként bánunk vele, nem megesszük. Mi nem vagyunk állatbarátok, nem is tartunk semmilyen állatot, viszont ilyen célra sem veszünk épp ezért. Én sem tudnám megtenni a gyerekemmel, hogy az ajándék nyuszit levágom. meg bármilyen állatot... Kiskoromban pl. sorra tűntek el a kutyáim. Nem értettem, hogy miért. Így felnőtt fejjel belegondolva, talán nem is gondolták komolyan hogy kutyám legyen, csak befogadott a papa egyet - egyet, aztán elajándékozták. Csak akkor miért kell azt mondani, hogy ez nekem van? Akkor utáltam meg az állatokat és ez a mai napig így van. Nem szeretem őket. Szóval vagy ajándékállat, de az akkor örökbe, vagy kölcsönállat, vissza a feladónak. Így viszont tutira nem hoznék. (Amúgy nekem is van egy képem 1,5 éves koromból, ahol egy élő nyuszival ülök a fészkem mellett, de azt fel sem fogtam még, ami megint más.)
2016. márc. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy látom volt akinek nem esett le, de a kérdés nem arra vonatkozott hogy az állat, mint étel, hanem az állat, mint ajándék - aztán hopp, levágják. A kettő nagyon nem ugyanaz.
2016. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

látom sokan nem tudnak olvasni.. írtam is, hogy sajnálom a nyuszit is, én pl sose ennék, ugyanúgy tekintek rá mint egy cicára vagy egy kutyára. de nem erre vonatkozott a kérdésem, hogy helyes -e nyuszit enni.

hanem hogy mit gondoltok az olyan szülőről,aki vesz a gyereknek egy nyuszit, majd amíg a gyerek nincs ott megöli? szerintem nagyon kegyetlenség

2016. márc. 27. 22:24
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

A probléma ott kezdődik, hogy az állatot mint ajándék kezelik. Sosem vennék játéknak élő állatot a gyerekem számára. Inkább elmegyünk a kisállat simogatóba.

A nyúlhússal magával nincs problémám, de sem Húsvétkor nem ennék, sem a "húsvéti nyuszit" nem tálalnám később a gyereknek.


Itt inkább a te ismerősi köröddel van probléma.

2016. márc. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2%
Neked nem esett le kedves kérdező, hogy nem ebben a közegben élünk, így nem tudjuk hülye kérdésedet hová tenni.
2016. márc. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!