Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Húsvétra venni egy nyulat a...

Húsvétra venni egy nyulat a gyereknek, aztán levágni? Csak szerintem kegyetlenség ez? A gyerekkel szemben.

Figyelt kérdés

annyi helyen hallani,hogy húsvétra kapnak a gyerekek nyulat. aztán jövő héten jönnek haza a suliból, a nyuszi már az asztalon lesz a pörköltben..

ebben az a szemétség,hogy nem mondják meg a gyereknek előre, hogy mi lesz a nyuszival..rosszabb esetben meg sem mondják, hogy éppen Tapsit esszük ma..

csak szerintem nagyon undorító viselkedés ez a szülők részéről?

nem azt mondom, hogyha valaki nyulat akar enni, hát egyen, technikailag nem sokban különbözik, mint hogyha valaki sertést eszik. mindkettő emlős, más kérdés,hogy a nyuszi kisebb meg "cukibb".

inkább az a gondom, hogy nem gondolnak bele, hogy a gyereknek ez milyen trauma? kötődik,megszereti a jószágot pár nap alatt..erre levágják. szerintem kegyetlenség.

akkor már inkább vegyék meg "feldolgozottan", hogy ne fájjon a gyerekeknek az elvesztése.

(bár én a nyuszit is sajnálom, de ez egyéni szoc.probléma).


pl ismerőseim orvos házaspár csinálta ezt..6 és 8 éves gyerekük van. tavaly órákig sírtak a nyuszi miatt, hogy miért ölték meg a szülők. erre idén megint kaptak a gyerekek nyuszit...ideig-óráig..


2016. márc. 27. 21:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%
9-es jól mondja. Nem kell hova tenni a kérdést. Eleve probléma, hogy az ember így kihasználja az állatokat saját kényére, szórakoztatására, élvezeti cikként való felhasználására. Jó, ha látják a gyerekek, hogy mi történik.
2016. márc. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

kedves 10# ha nem tűnt volna fel én sem csinálok ilyet..inkább elítélem..

mint láthatod a kérdésben, egy elvileg tanult, értelmiségi házaspár csinálja ezt már a második alkalommal.

de biztosan nem ők az egyetlenek.

2016. márc. 27. 22:38
 13/19 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is volt egyszer húsvéti nyuszi, úgy 7-8 éves koromban. Mikor nagyobb lett, valahova elsózták, már nem emlékszem hova, az biztos, hogy nem ettük meg. Viszont onnantól kezdve hányingerem volt a nyúlhúsnak még a gondolatától is, hát mégiscsak nekem is volt egy, szerettem, kedves volt, ki tudja, nem a sajátomat enném-e... és ez a gondolat azóta is kizárja, hogy nyulat egyek (lassan betöltöm a negyvenet). Így felnőtt fejjel barbár szokásnak tartom, hogy egy felelőtlen kisgyerek tízpercnyi öröméért feláldoznak egy állatot, soha nem tennék ilyet. Bármilyen gyerek pont ugyanúgy tud örülni egy plüssállatnak, vagy csokifigurának, felesleges az élőlényeket kiszolgáltatni nekik.
2016. márc. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 MZ.per.X ***** válasza:
91%
Így ebben a formában tényleg elég paraszt dolog ezt tenni, akkor mondják alapból azt hogy azért vették hogy kaja legyen belőle (csak lehetőleg ne húsvétra vegyék).
2016. márc. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
95%

Én mentem haza arra suliból, 2 vagy 3-os lehettem, hogy nagyim meg dédim nyúzzák a nyulamat...

Senkinek nem kivánom azt az érzést, amit akkor ott éreztem.

Aztán vacsorára megettük, ès UTÁNA tájékoztattak hogy a nyúl volt, ès ugye milyen finom volt, mindek hisztiztem...

Azóta se nagyon eszek húst :(



Amondó vagyok, karácsonykor se veszünk rénszarvast, húsvétra se vagyünk nyulat!

2016. márc. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
85%
Igan az barbárság .
2016. márc. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%

Először is csak úgy vennék ajándék állatot, hogy felkészülök mivel jár a tartása és felkészítem a gyereket is. Vagy inkább valami mást vennék neki, esetleg egy plüss nyulat.

Bár mi nyulakat tartunk levágásra, eladásra, de ha a gyerekem házi kedvencéről lenne szó, nem szolgálnám fel neki ebédre.

Tőlünk egyszer vittek el nyuszit gyereknek ajándékba, talán úgy két éve. Nem húsvétra, hanem mert már azelőtt is volt kedvenc nyuszija a kislánynak. Tudtommal a nyúl azóta is él és virul.

2016. márc. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk a következő volt a helyzet:

Kaptam egy édes kis nyuszit húsvétra. Imádtam. De előre tudatták velem, hogy a nyuszi vendégségben van (előtte is voltak halaim, hörcsögeim, kutyák, macskák, minden amik közül pusztultak már el, vesztettem el állatkát, ill. volt, hogy vigyáztunk ismerősünk állatkájára így a vendég nyuszi távozása már nem volt trauma).

Azt mondták, hogy a nyuszit kiviszik a nagynéném kertes házához, ahol szabadon rohangálhat és boldogan élhet (persze...)

Imádtam a vendégnyuszit és nem okozott gondot, hogy egy jobb helyre kerül.

Soha nem ért semmilyen trauma.

2016. márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
90%
Átlagember különbséget tesz kedvencként és húsnak tartott állat közt, márpedig egy gyereknek vett ajándék nyuszi az első kategória. Sokan ellenezzük a kettő keveredését, például ha a kutyámnak megdrágul az oltása, nem fogom levágni és megenni. Nem is értem, mások hogy képesek erre. Eszek nyulat, tartottam is háziállatként nyulat, de azt nem is ettem meg. A mamám nyulait is sokat simogattam kiskoromban, de az pörköltnek is volt szánva, ezzel tisztában voltam. Van különbség. Az meg a másik, hogy két napra nem veszünk ajándékot a gyereknek, a lányok babáit se visszük vissza másnap a boltba. Lehet bérelni is nyulat sok helyen, az még mindig jobb, mint "ellopni" a gyerek ajándékát.
2016. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!