Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy állítólagos apa bemegy...

Iza102 kérdése:

Ha egy állítólagos apa bemegy a gyámügyhöz, vagy bíroságra, hogy lehet én vagyok xy gyereknek az apja, de az anyja nem enged közelébe, s apasági pert akarok indítani. Akkor eltudja indítani?

Figyelt kérdés

2016. márc. 29. 17:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

9 es, hát ez az... a gyerek vélelmére hivatkozva gyakorlatilag az anyának minden joga mindig megvan, az apának meg csak kötelessége van javarészt...


pl egy anya perelhet apaságért, de egy apa nem??? miért?? egy anya miért mondhat le a gyerekről?? egy apa miért nem? sorolhatnám... az a pasi se normális aki nem húz duplagumit, míg fiatal...

2016. márc. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
#9, a válasz jó, csak ez a kérdés nem az apaság vélelmének megtámadásáról szól, hanem egy rendezetlen apasági státuszú gyerekről. És igen, ez esetben el tudja indítani a magát apának vélő személy, akár már a terhesség alatt is... (csak akkor szülésig SZÜNETEL a per)
2016. márc. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. S aki felháborodik, annak is igaza van. Nyilván ha normális lenne az illető, én lennék a legboldogabb hogy apja van a gyermekemnek, s tegyem hozzá, hogy nem kényszerből, mert hogy nem kötelezném az apaságra. De amilyen dolgokat hallani, csak gondoljunk arra mikor kidobta a 4.ről az apa a 6 hónaposát... hát köszönöm de ebből nem kérek. Én csak óvni akarom.
2016. márc. 29. 20:43
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

De akkor ha ilyen rossz ember miért vele "csináltattál" gyereket?


Ha az édesanya egy akármilyen férfival bemegy az önk.hoz és apasági nyilatkozatott tesz a férfi akkor a vérszerinti apa nem tehet semmit???

2016. márc. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

kérdező, olyat is hallani, hogy valaki kiírtja a családját... akkor akik férjhez mentek hülyék?? :O :O


most ez érv, hogy mert van aki megölte a gyerekét, akkor, aki a te gyereked apja, azért nem lehet apa?? mi van?? Ha nem erőszak volt, akkor nagyon nem stimmelnek az "érveid"

2016. márc. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
#15. Nem azt mondtam hogy mindenki rossz lenne, nem. De mondjuk én kinézem belőle. Tudod míg nagy volt a szerelem tűrtem, de jött a baba.....s nem akartam semmi rossznak kitenni. De nem is akarok belefolyni. Persze megvan hogy lehet nem kattanna be a gyerek mellett, amikor elvinné magával. De engem annó megfenyegetett, de ezt nem részletezném tovább.
2016. márc. 29. 21:19
 17/19 anonim ***** válasza:
a bíróságon kel pert inditani de ha gyerek jogállása rendezet valaki már felválalta az apaságot nem idithatsz pert
2016. márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kérdező,mi az,hogy apaként nem szerepel senki az anyakönyvbe??barátnőmék lusták voltak elintézni az apaságit szülés elŐtt meg után.Rájuk is szállt a gyámúgy családjogi állás nem rendezéséért.
2016. márc. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Voltam bent személyesen, azt mondták fognak levelet küldeni, de ha nem akarok semmin változtatni, akkor ne foglalkozzak vele. De ez benne is volt a levélben . Ennek lassan 3 éve, s nem is jött azóta sem semmi.
2016. márc. 30. 08:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!