Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jó megoldás ha...

Szerintetek jó megoldás ha nem mutatom be a párom apámnak?

Figyelt kérdés

Apámnak idegi problémái voltak mindig is, egyik percről a másikra felhúzza magát apró dolgokon és őrjöng (pl. ha egy papucs útban van a lakásban vagy egy zsebkendő le van esve a földre azonnal üvölt az embernek hogy a b..ös k..va any.dnak hagytad itt te p..aszt etc.)

A párom viszont normális családból való, hírből sem ismeri az ilyesmit ezért nem akarom ennek kitenni. Másrészt szégyellem is a viselkedését ezért úgy gondoltam hogy távol tartom őket egymástól.

Ezért viszont megvet a többi családtag, hogy milyen dolog ez, meg hogy ő 'már csak ilyen'. És hogy néz az ki hogy anyámmal találkozik apámmal meg nem. Még anyám és nagyanyám is védik, pedig velük is így beszél csak ők nem bánják. Most akkor igazuk van és mutassam be vagy nem ?



2016. márc. 30. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Készítsd fel a párod, hogy milyen az apád. Mond el neki, hogy ne vegye személyes sértésnek. Ne érje váratlanul a dolog. Szerintem is mutasd be. Az nem jelenti azt, hogy ezek után állandóan találkozniuk kell, de az a minimum, hogy bemutatod.
2016. márc. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod bemutatni, ne mutasd be. Te magad se vagy koteles tartani vele a kapcsolatot, a parodhoz pedig egyaltalan semmi koze nincs.
2016. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ilyen esetben is bemutathatod semleges terepen, pl. egy étteremben. Előtte készítsd fel párodat, hogy apád nem teljesen normális, elképzelhető, hogy hülyén fog viselkedik, ez esetben azonnal szó nélkül faképnél hagyjátok.
2016. márc. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Megértem, de ha komoly kapcsolat, házasság lesz belőle, akkor egész életedben rejtegetni fogod az apádat a párod elől? Egyszer mindenképpen túl kell esni ezen.
2016. márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Általában aki a családtagokkal így beszél meglepően nyájas tud lenni idegenek előtt, úgyhogy szerintem nyugodtan mutasd be, nem hiszem, hogy gond lenne. A párodból is kinézek annyit, hogy látott már másmilyen személyiségű embert, mint a szülei.
2016. márc. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bemutatástól függetlenül, szerintem csak akkor érdemes megismerkedniük, ha a párod kiváncsi az apádra, a családodra.

Márpedig, amikor kiváncsi lesz, joga lesz tudni, hogy milyen családba nősül. (Milyen gyereke születhet.)


És viszont.

2016. ápr. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!