Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a teendő gyerektartás...

Mi a teendő gyerektartás felvétele esetén, ha az mégsem jár?

Figyelt kérdés
Nagykorú vagyok, tanulmányokat befejeztem, dolgozok. Édesapám és édesanyám meg kiskoromban elváltak, apám gyerektartás fizetett. Sajnos édesanyám elhunyt meg nagykorúságom előtt. Apám fizette a gyerektartás, és amikor betöltöttem a 18-at kérelmezte hogy a gyerektartás továbbra is járjon. Most azonban 1.5 évre rá feljelentést tett jogosulatlan felvétele miatt. Mi a teendő? Mire számíthatok?

2016. márc. 31. 16:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
67%
A kérdésben szó nem volt kiskorú gyermekről, utolsó. Az se volt kérdés, hogy jár e neki, vagy sem. Azt írta, "amikor betoltottem a 18-át kérelmezte hogy tovabb jarjon" . Ugyan nem derült ki, hogy ki kérelmezte és mi volt az ítélet, de tetelezzuk fel a legvaloszinubbet : A kérdező kérelmezte, az ítélet pedig a tartási további fizetése volt. Ezt ilyen esetben adott időponthoz kötik, itt esélyes a tanulmányok befejezése. Abban a pillanatban, ahogy erre sor kerül, a kerdezonek tájékoztatni kellett volna az apját, hogy innentől nem jár neki tartásdíj. Tehát ez a rész valóban visszafizetendo. De nem kell bele keverni kiskorú gyermeket, pláne ha az szóba se jött. Nem altalanossagban érdekelte a gyermektartasdij meg a rokontartas, hanem konkret kérdés tett fel.
2016. ápr. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
"Abban a pillanatban, ahogy erre sor kerül, a kerdezonek tájékoztatni kellett volna az apját, hogy innentől nem jár neki tartásdíj. Tehát ez a rész valóban visszafizetendo." - igen, ez a lényeg. És ezért "kell" a kiskorú gyermek tartása c. problémát szóba hozni, ott ugyanis nincs olyan eset, amikor visszafizetendő lenne, még akkor se, ha kiderül, hogy más az apa... akkor is csak a jövőre vonatkozóan törölhető a kötelezettség... na, ITT meg NEM.
2016. ápr. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!