Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos hogy nem...

Szerintetek jogos hogy nem akarom ezt minden nap?

Figyelt kérdés

Kezdem elölről.

Reggel 5-kor kelek, délután 16:30-kor érek haza.

Bejárós gyerek vagyok. (Anyám unszolására, hogy a "legjobb" gimibe tanulhassak, amúgy nem kellene ennyit utaznom és korán kelni)

A problémát az ebéd jelenti. Anyám nem akarja befizetni a menzát, így azt mondta anyám, hogy majd a nagymama főz nekem. Ezzel egy probléma van, a mellettünk lévő faluba lakik. Mondtam anyámnak hogy oké, de bérletre adjon pénzt, mert ami lenni szokott, az már odáig nem jó. Erre a "kis" távra viszont nem akar adni nekem pénzt bérletre, mert le tudom biciklizni. Viszont így én nem mentem bele, hogy 16:30-kor érek haza, 17:00-kor elindulok mamához egy 30-30perces biciklizésre, közte meg vagy egy órát ott kell lennem, mert úgy se engedne el hamarabb, ahogy ismerem.

Ha ezt megtenném, akkor kb 19:00-ra lennék otthon minden nap, hulla fáradtan. (21:30-kor takarodó)

Úgyhogy jelenleg úgy van, hogy nincs ebédem, reggelire 2 kifli, ebédre 2 kifli, vacsorára is 2 kifli.

Heti egyszer (vasárnap) eszek csak főtt ételt.

Nekem ez nem probléma, a lényeg az hogy most mama és anya is haragszik rám.


Ti ebben a helyzetben elmennétek ebédelni így mamátokhoz?

Ja és ne mondjátok már hogy tanuljak meg főzni, mert akkor már simán elmehetnék, időben ugyanott lennék.

Lehet hogy most ez olyan kérdés amin nem lehet segíteni, de le kellett írnom...


2016. ápr. 4. 14:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Apukad nem tudna befizetni?
2016. ápr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem ismerem apámat.
2016. ápr. 4. 14:40
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is bejárós voltam, és nagyon megértem a helyzetedet. Nekem anyukám kérte direkt hogy fizessünk be a menzára, hogy egyek főtt ételt délben, úgy hogy este ő még főzött is, tehát nálunk vacsora is volt.

Én biztos nem vállalnám be még a napi ingázást a mamához, mert valamikor tanulni is kell.

Cirkuszold ki hogy fizessenek be a menzára ha már anyukád nem is főz vacsorát. Vagy fűzd meg a mamát vagy valamelyik rokont hogy munkából hazafelé jövet menjen be neked a mamához a kajádért és hozza el, vagy főzzön anyukád vagy apukád.

2016. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%
Anyukád miért nem főz?
2016. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Ezen csak úgy lehet segíteni, hogy ha megérteted anyáddal, hogy te is emberből vagy, ebédelni egyébként 12 és 2-3 óra között illik, nem ötkor. Te sem pazarolhatod az idődet arra, hogy ételhez juss 1 órás oda-vissza utazással (pl. már csak azért sem, mert gondolom otthon is kellene tanulnod) és hogy egyáltalán nem optimális megoldás az, hogy a nagymamádnál egyél. Kár, hogy anyád ezt magától nem látja be és emiatt "harcolnod" kell vele, de biztosan meg fogod találni a módját, hogy beirassanak a menzára.
2016. ápr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Kap kaját a munkahelyén.
2016. ápr. 4. 14:45
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem abszoludt igazad van.én sem mennék szerintem napi szinten én nem is birnám hogy tulajdonképp mindennap 5-töl egésznap talpon vagyok.az utazgatás mindennap elég fárasztó föleg tanulás mellett, biztos hogy nem maradna energiám hogy ezenfelül mindennap lebiciklizzek egy "fél maratont" szerintem lehetne más megoldást is találni arra meghogy megharagudjanak föleg, hogy nincs indokuk
2016. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
98%

Nem értem anyádat.

A kisebb gyerekem menzàs, befizetem, gond letudva.

A másiknak csomagolok mivel ő nem eszi meg a menza kaját. Reggel kelek vele, szendvicseket gyártok, állandó fejtörés, hogy legyen változatos, és egy fillérrel se jön ki olcsóbbra.

500 a menza/nap. Ennyi két péksüti meg egy joghurt, vagy szalámis szenyók pár almával, egy kis tej, egy kis uborka, egy kis müzliszelet... Körbe se nézek, elment 7-800.

Ha kap napi 4 kiflit párizsival, akkor meg alultáplált és vitaminhiányos lesz.

A plusz munkát nem is számolom.

2016. ápr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
98%
Ez egy vicc. Ezek szerint az anyád hétköznapokon 6*5 db kifli árát hajlandó költeni az étkeztetésedre? Ő kajál a munkaheylén, ergo Neked akkor nem is főz? Nagyanyádra azért akar rálőcsőlni, mert az ingyen van, vagy adna neki pénzt, hogy téged élelmez? Kérdezd meg a suliban mennyi a menza, ha egyedül nevel, vagy ha olyanok a jövedelmi viszonyok, lehet jogosult vagy 50%-os kedvezményre. Ha mégsem, akkor mondd meg neki, hogy tini vagy és gyakorlatilag kiéhezteti a szervezeted a kiflikkel, az nem normális, hogy nem eszel semmi normálisat. Vagy akkor csomagoljon neked ő kaját. Gyanítom, spórolni akar ezen, ami egyenesen vérlázító. Nyilván nem egyszerű egyedül, de azért ne a kamasz gyereke étkezésén kelljen már megfogni a pénzt. Kap családi pótlékot utánad, (köszönöm, tisztában vagyok vele, hogy az a rezsijét és a ruháját sem fedezi), hol lehetne az jobb helyen, mint a menzán. Amúgy meg havi 10 ezer körül van ez a legtöbb helyen maximum, már ha teljes árat fizet az ember, ennyiből egy teljes hónapig egy kamaszt nem lehet élelmezni rendesen, még mindig a menza a legjobb döntés. Arról nem is beszélve, hogy az 5 óra már inkább vacsora, mint ebéd és valamikor tanulnod is kell. Eszem megáll, hogy elnézi, hogy a tizenéves gyereke kifliken él, csak mert neki büdös ezt megoldani rendesen.
2016. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor úgy gondolom jogos hogy ezt nem vállalom minden nap.
2016. ápr. 4. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!