Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Joga van megtiltani édesapám...

Joga van megtiltani édesapám új nőjének azt, hogy édesanyám látogasson minket?

Figyelt kérdés
2en lakunk a testvéremmel a szülői házban. A szüleink elváltak, lett új kapcsolatuk. Fater még haza jön, valamilyen szinten ő is itt lakik, de nem alszik itthon csak naponta idejár, mert itt vannak a cuccai. Az új párja egy utcával arréb lakik aki édesanyénk barátnője volt régebben. Ott szokott lenni. 3an fizetjük a számlákat is szóval szerintem mindhármunknak ugyan annyi joga van. A probléma az, h édesanyánk nem fogadhatjuk az otthonunkban még ünnepekkor sem mert meg van tiltva, h ide jöjjön. Nem volt eddig baj de fater nője azt mondta, h zavarja, meg h mit szólnak az emberek h még ide jön. Szerintem baromi igazságtalan, h ilyet mond faternak. Tesómmal azt beszéltük, h milyen gáz, h a barátnője volt férjével jön össze., Szerintünk csak ég a feje, h ilyen gyökér volt. Nem fogja fel h hozzánk jön nem faterhoz. Szerintetek jogosan tiltja fater, h ide jöjjön. A ház amúgy a szüleinké. Mindketten fizetnek rá törlesztést. Muter úgy is fizeti, h nem is jöhet ide. :/
2016. ápr. 4. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joga, de mondjuk anyukák helyében engem nem is érdekelne, hogy apád nője mit gondol.
2016. ápr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha édesanyátok is tulajdonos ( pl.fele az övé), akkor még faterod sem tilthatja meg, hogy odamenjen, a nője meg végképp nem. Ha ennyire zavarja őket, miért nem mennek addig el otthonról 2-3 órára, amíg anyukátok meglátogat titeket?
2016. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az új nőnek senni köze a házhoz. Apukátok mit szól?
2016. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs elolvastam még 1x, ott se laknak, akkor meg minek zavarja? Én anyukátok helyébe tojnék rá, mit mond, ha egyszer ő is fizeti a törlesztőt meg nem is lakik ott apátok meg a nőci, akkor simán elmenn a gyerekeimhez. Mit tudnak ellene tenni?
2016. ápr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

ezt nem egy új jöttment r**anc fogja eldönteni, hogy ki tartózkodhat abban a házban, ami a leírtak alapján úgy tűnik, hogy a szüleitek közös tulajdonában áll...

ő nem tulajdonosa az ingatlannak, szóval inkább neki kellene távol tartania magát a háztól, bár apukád feljogosíthatja arra, hogy vendégségbe jöjjön.

amelyik ház apukátok új nőjéé, ott nyilván neki van joga megmondani, hogy ki tartózkodhat a lakás területén és ki nem... de addig nem. és keményen ezt mondjátok meg neki, tudja meg, hogy hol a helye :D

2016. ápr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi joga vagy beleszólása nincs abba, hogy anyukád mikor megy a SAJÁT házába, hogy meglátogasson titeket. Szerintem inkább ö az akinek "bujkálni" kéne, mert minden jó érzézü ember kellemetlenül érezné magát ha a barát/barátnö párjával jönne össze, nem hogy még ö szabályozza ott a dolgokat. Nem semmi én édesanyád helyébe jól helyre raktam volna öket
2016. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja. Nagyon ugrálna hívnék rá rendőrt muterod helyében.
2016. ápr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az új nőnek nincs joga ilyet mondani. Anyukád is tulajdonos, a helyében én simán látogatnálak titeket, ha pedig a nő odamegy, és reklamál, páros lábbal rúgnám ki a házamból.
2016. ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!