Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Kezdek megőrülni....

Mit tegyek? Kezdek megőrülni. Kicsit hosszú de pár tanács jól jönne.

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, anyámnak van egy élettársa már 4 éve és akivel régen jóban voltunk, de mostanában annyira megfordult a kapcsolatunk, hogy szó szerint utálok a közelében lenni.Az a bajom, hogy a barátommal 2 éve vagyunk együtt ő 20 én 21 éves vagyok, viszont már a kapcsolatunk eleje óta csak úgy találkozunk,hogy hétvégente. És azt is úgy, hogy egyszer én megyek a másik héten ő jön hozzánk.Nem azért mert nem lenne időnk találkozni hanem mert anyám (az élettársa hatására) annak ellenére megszabja még most is, hogy mikor találkozhatunk, mikor jöhet át hozzánk, hogy már 21 éves vagyok...

Anyum élettársa olyan szinten befolyásolja az anyámat h emiatt nem akkor találkozhatok a barátommal amikor akarok hanem "menetrend szerint".

Hiába próbáltam beszélni vele, hogy mi a baja a barátommal mi nem tetszik, a szemembe nem mondja ha baja van hanem anyumat idegesíti vele.

Azt mondja, hogy inkább akkor jöjjön át a barátom mikor ő dolgozik. Mivel ő buszsofőr konkrétan hétvégente itthon van, mégis ezt hogy gondolja? majd én menjek állandóan mert baja van? Azt már nem, meg is mondtam neki, hogy mindennek van határa. Ráadásul nem is az ő háza ez. Mi engedtük meg neki, hogy beköltözzön hozzánk. Simán kirúghatnánk innen szóval nem értem mi joga van hozzá, hogy megmondja mit hogy.

Ráadásul azért nem értem mit zavar ha nálunk van mert nem szoktunk ordítozni, kiabálni, konkrétan a szobámból ki se megyünk csak is azért, hogy még véletlenül se az legyen a baj. Nem kicsi a házunk szóval nincs az, hogy egymás nyakán lennénk.. A barátom olyan, hogy mindent megtesz ha kérnek valamit. Senki nem mondhatja rá azt, hogy nem csinál semmit, hogy bunkó lenne vagy ilyesmi. Állandóan kérdezgeti mit segítsen, mit tud csinálni, még anyum élettársával is próbál beszélgetni annak ellenére is, hogy tudja mi van.(persze az meg kb. semmibe veszi a párom).

Egyszerűen már elegem van, hogy 21 éves létemre nincs életem. Nem jöhet át a barátom amikor szeretne, előre egyeztetett időpont kell mindenhez. Ráadásul ha véletlenül a menetrendben változás történik, hogy pl. azon a hvégén amikor én mennék le hozzájuk de úgy alakul, hogy mégis szombaton nálunk vagyunk, de szombat este visszamegyünk a barátomhoz és ott is maradunk a hétvége többi részén, akkor már rögtön utána 2 hétig nekem kell lemenni, azért h a drága megnyugodjon.

Én se mehetek le állandóan, örökké.

A legérdekesebb az, hogy a barátom a két öccsével EGY szobában alszik, 5-en vannak a házban, és soha egyszer sem mondták azt nekem vagy a barátomnak, hogy zavarja őket ha ott vagyok, vagy útban lennék vagy akkor menjek amikor nincsenek otthon stb.

Inkább vagyok náluk, mint nálunk de viszont nekünk arra is szükségem van, hogy kettesben is lehessek a párommal ami náluk nem nagyon lehetséges.

Nálunk meg csak a szobámban vagyunk és kész, nem zavarunk senkit az ég világon.

Már nagyon gondolkodom azon, hogy elköltözök itthonról mert egyszerűen itt beszélni senkivel se lehet, úgy érzem, hogy már semmi dolgom itt. Viszont anyámat meg nem akarom itt hagyni ezzel a nem normálissal.

Anyám is inkább az ő pártját fogja, bár nem értem miért pedig sokszor veszekednek.

Nem tudom mit kéne tennem. Lehet, hogy az lesz a legjobb ha elköltözöm?

Viszont ahhoz pénz is kéne. Sok. És már nem bírom elviselni ezt.


2016. ápr. 5. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Igazából anyukád az, akinek joga van leginkább mondani bármit. Mivel ő egyetért a nevelőapáddal, így ez van. Nagyon kedvesek párod szülei, és testvérei, mert elég kényelmetlen lehet nekik, ha ilyen sűrűn mész, hisz csak 3-an vannak egy szobában. Vagy próbálj meg otthon beszélni anyukádékkal, normális hangnemben, vagy érdemes lenne tényleg elköltözni. Ez a helyzet kényelmetlen mindenkinek. Ha már egyikőtök sem tanul, dolgoztok, akkor menjetek közösen albérletbe.
2016. ápr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Anyuddal beszéld meg, hogy ő is azért ad-e nevelőapádnak igazat, mert szeretné, ha elhúzzál hazulról, vagy csak gyenge jellem, hogy neki ellentmondjon. Ha a beszélgetésből az jön le, hogy annyira nem bánnák, ha már elmennél hazulról, akkor kérdezd meg tőle, hogy ha beszállnál havi 20-30 ezerrel a költségekbe, akkor békén hagynának e.
2016. ápr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szeret játszmázni pótapád,egy rossz gyökér sajnos,úgy néz ki.

Anyukád szerelemes,nyilván azért befolyásolja könnyen.

Beszélj anyuddal,más nincs,vagy menj el dolgozni,és költözz el.

Ha választás elé állítod anyukádat,hogy te vagy a pali,az nem lesz szép menet........

Xar ügy,sajnálom.:(

2016. ápr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

"Ráadásul nem is az ő háza ez."

De nem is a tiéd.


"Mi engedtük meg neki, hogy beköltözzön hozzánk."

Mármint anyukád. Téged senki nem kérdezett.


"Simán kirúghatnánk innen szóval nem értem mi joga van hozzá, hogy megmondja mit hogy."

Hát ez éppen rád is ugyanúgy vonatkozik. Papás-mamást akarsz játszani? Semmi gond: teremtsd meg hozzá a helyet. Édesanyád lakása nem a te játszótered, hanem az övé.

2016. ápr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mond meg te a mostohádnak, hogy álljon le az egrecírozásoddal. Nagykorú vagy már. Szal próbálj meg ellenszegülni vele. Ő anyagilag milyen szinten van benne a család eltartásába?
2016. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezőlényeges információkat nem osztassz meg. Kié azingatlan? Anyukád tulajdona 100%-ban vagy van nekedis tulajdonrészed benne? Dolgozol vagy tanulsz? Ha tanulsz van-e mellette diákmunkád vagy ösztöndíjad? Ha rendelkezel saját valamilyen bevétellel hozzájárulsz-e a költségekhez?
2016. ápr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindenképp fogok erről anyummal rendesen beszélni.

Diákmunkán dolgozom, iskola mellett, mert felső oktatásba járok. A pénz amit kapok nem csak magamra költöm, hanem anyumnak majdnem a felét odaadom.

Anyumé a ház, és azzal s feltétellel hagyta anyum hogy hozzánk költözzön ha én és a bátyám belemegyünk. Viszont akkor még mikor belementünk egyáltalán nem ilyen volt.

Nem szeretném anyumat választás elé állítani. Ő csak azért mondja ezt mikor hol találkozhatunk, hogy a párja ne idegesítse, vagy ne veszekedjenek folyton...

De nem hiszem, hogy az amit szeretnék akkora nagy dolog lenne.

2016. ápr. 5. 21:01
 8/10 A kérdező kommentje:
Mellesleg sosem voltam az a követelőzős. Sosem hisztiztem ha nem kaptam meg valamit vagy nem úgy volt ahogy szerettem volna. Mindig én voltam az engedékenyebb, még ha nekem lett volna az igazam akkor is. Viszont most úgy érzem ki kellene állnom magamért mert nem szeretném ha még egy kapcsolatom menne rá erre. Mert volt már rá példa ugyan erre.
2016. ápr. 5. 21:04
 9/10 anonim ***** válasza:

bocs de én se hagynám hogy a 20 éves bakzó párocska odaszokjon

munka után se anyád se a mostoha nem akar egy idegent kerülgetni, pláne nem akarja fizetni a kajáját, a wc papirt a fenekére a fürdő vízét...

mért nem lehet ezt megérteni bőven elég hogy hétvégén ott vagytok

felnötek vagytok dolgoztok ha több kel keresetek közös albérletet

2016. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

En egyaltalan nem arrol beszeltem hogy koltozzon hozzank es hogy minden aldott nap nalunk legyen stb. Egyebkent se tudnank egesz heten minden aldott nap mert mind ketten dolgozunk suli mellett.

Csupan arrol beszelek hogy jol esne neha ha a "menetrenden kivul" megkerdem nem e johet at mondjuk csutortokon akkor mindig mindenre gondolkodas nelkul nem a valasz.

Es nem "bagzani" jarunk ossze nem arra celoztam a kettesben maradassal.

De ebbol valoszinuleg koltozes lesz a reszemrol. Koszi a valaszt utolso meg ha nem a legkedvesebb is :)

2016. ápr. 5. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!