Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Nem tudom mi tévő legyek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom mi tévő legyek? Hosszú a történet, köszönöm aki időt szakít rá és próbál segíteni.21 F

Figyelt kérdés
Tavaly szeptemberben megismerkedtem egy lánnyal (jelölje a történetben B) az egyetemen, szinte az első héten nagyon jó barátok lettünk és ez idővel csak mélyült ez a barátság, naponta beszéltünk, éjszakába menően több órát. Életembe nem voltam így senkivel mint vele, pár hét alatt mélyebb barátomnak tartottam mint több mint 10 éves osztálytársi kapcsolataim. Akkoriban még nekem is volt párom, neki is volt egy hosszúideje tartó komoly kapcsolata. Mindenki azt hitte az egyetemen hogy együtt vagyunk mert egyszerűen folyton együtt voltunk röhögtünk stb. De nem volt semmi köztünk több mint barátságnál. Szépen telt az idő, hónapok, jött a január és szakított velem az akkori barátnőm, természetesen B-vel beszéltem meg az egészet 2 éves kapcsolat volt eléggé padlóra küldött a szakítás de ő rá számíthattam, az ő vállán kisírhattam magam. Előtte mindig ő panaszkodott nekem, esténként írta a problémáit, többször sírt is nekem, próbáltam segíteni neki tanácsokat adni miként teheti "jobbá" a kapcsolatát, vigasztalgattam és mentegettem a pasiját amikor olyan hírek is felütötték a fejüket mint pl hogy megcsalja őt. Most fordult a kocka nekem volt kisebb lelkiválságom és én sírtam neki a bajaimról. Jött az új szemeszter úgy tűnt minden ugyanúgy folyik tovább az egyetemen annyi különbséggel h én szingli lettem. Eltelt egy hónap, Március volt és egyik este/éjszaka amikor szokás szerint beszélgettünk, ő ezt írta: "Mi lenne ha azt mondanám szerelmes vagyok beléd?" Belém égett ez az üzenet. Nem igazán tudtam mit reagálják rá. Azt írtam neki hogy hát nekem nagyon szimpi vagy, nagyon jóba vagyunk és én szívesen összejönnék veled, de ugye neked van több mint 2 éve barátod. Itt kezdődött felborulni egész addigi békésnek mondható életem. Először nagyon úgy tűnt hogy engem fog választani, én nem helyeztem rá nyomást mondtam neki hogy beszéljen a szüleivel, tegye azt amit jónak érez. Körülbelül egy hét leforgása alatt történt mindez. csütörtöki napon még úgy volt sőt pénteken is h áthívja a barátját és szakít vele. Szombaton át is hívta, de nem szakított vele, már utólag is kicsit megbizonyosodtam róla hogy manipulált a srác B-t aki nem merte elengedni a múltját és inkább őt választotta, szarul esett de mondtam hogy rendben tiszteletben tartom a döntésed. Csakhogy azzal nem számoltam hogy ő elhatározta a fejében hogy itt mindenképp valakit el fog veszteni, hiába mondtam neki hogy nem haragszom csak menjünk vissza a régi kerékvágásba és felejtsük el ezt az egészet, ő nem tudta, illetve a barátja amúgy is féltékeny volt rám így meg hát oka is volt rá hogy az legyen. B mindenféle szónélkül ott hagyta az egytemet.. Szószerint a hétfői estén még együtt jól éreztük magunkat szakesten, másnap már nem jött suliba, soha többet nem jött suliba. Azóta mondhatni nem láttam B-t, nem írt vissza fb-on, nem vette fel a telefont semmi. Telt az idő, én pár hetente írtam neki vmi kis rövidet, hogy hogy van, mesélni neki mivan velem ilyesmi, sose válaszolt. Ez ment hónapokig egész tavasszal egész nyáron. Tavasszal letöltöttem ezt a Tinder appot, aztán ott bejelöltem egy csajt ő visszajelölt, de nem beszéltünk, aránylag messze lakott tőlem igazából ezért nem írtam neki. Most pár hete láttam hogy valamelyik ismerősöm like-olta a képét Instagramon, és hát bekövettem és láttam h ide jár ő is egytemre ráadásul ugyanarra a karra csak egy évvel fiatalabb nálam. Gondoltam akkor röpke 4-5 hónap után ráírtam, beszélgettünk jófej csaj. Tegnap este pedig arra jártam amerre lakik, ráírtam hogy van e kedve összefutni kicsit dumálni élőbe is, mondta h jah, átmentem le is jött és elkezdtünk dumálni. Aztán valamit akart mutatni a telefonján, és amikor mondta h "mutatok valamit a telómon" én természetesen odanéztem a telefonjára. Annyit láttam hogy üzenetet kapott SZ-től (B pasijától). Megkérdeztem hogy honnan ismeri stb hogy megbizonyosodjak róla hogy ez biztos ugyanaz a gyerek-e, ő volt... Aztán kérdezgettem tőle h mi volt köztük, ilyenek, szép lassan kiderült és mesélt a lány hogy ők lefeküdtek, mondta h SZ-nek nem elég 1 lány sose volt, de nagyon jól manipulálja az embereket, és mindig mindenkit megcsal, ő is megmondta neki hogy ő ezt nem csinálja és szóljon neki amikor eldöntötte mit akar. Ők kb 2012-be "kalandoztak" tehát egész végig fűvel fával megcsalta B-t, az egész kapcsolatuk során, és ő erről semmit sem sejt. 1-2 hete B végre visszaírt FB-on hogy ne érezzem azt hogy "utál" csak neki is kínos ez az egész ami történt ezért nem ír soha. Beszélgettünk azt mondta nagyon jól meg vannak, és hát gondoltam akkor biztos ez volt a jó döntés, hiába fájt nekem nagyon. De ezt most megtudva... Borzalmasan ideges vagyok.. nem tudom mit tegyek? Mondjam el neki? Ne mondjam? Ne avatkozzak bele? Lehet továbbra sem áll szóba velem, akkor hogy mondjam el neki? Valószinűleg el se hinné nekem, pedig elég nyomós bizonyítékaim vannak (FB-os üzenetek). Nem akarom összetörni B lelkét, de ez így nem mehet hogy hazugságra építi az egész jövőjét.. :( Ki mit tanácsol ilyen helyzetre? Filmekbe se történik ilyen komolyan.. :(

2015. nov. 4. 10:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni olyan finoman és tapintatosan közölni a tényeket B-vel, ... és te leszel a rossz fiú. Nincs jó döntés - szerintem.
2015. nov. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Jajj Drága. :( Rendesen elsírtam magam. Őszinte leszek, fogalmam sincs mit tegyél. Lehet ha elmondanád neki, abszolút nem hinne, mert úgy fogná fel, hogy csak el akarod rángatni az illető mellől. Én arra is meg merek esküdni, hogy ez a gyökér állat megtiltotta neki, hogy beszélgesstek. Voltam ilyen helyzetben anno. Szerintem minden lépését figyeli, minden üzenetét, email-t, telefon stb. Velem ugyanezt megcsinálták. Ezért nem akar és nem is fog veled beszélni.

Nem tudom pontosan mi lenne ha elmondanád. Az is lehet, hogy jó járnál vele, vagyis B járna vele jól. Ráébredne sok mindenre.


Szeretnék segíteni, de tényleg nem tudok. Sajnálom ezt az egészet.

2015. nov. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#1 De akkor szerinted mondjam ezt el neki?
2015. nov. 4. 10:45
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el neki es tudatsd vele, hogy ha nem hiszi el, van bizonyitekod. Esetleg azt a masik lanyt is megkerheted, hogy segitsen.
2015. nov. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

döntés könnyű. ám sulya van.

ha ezt a kérdésem megválaszolod, akkor válaszoltál magadnaj is. ..

Te örülnél ha a legjobb barátod nem mondaná el, hogy megcsaltak?

2015. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#4-es a lány akivel anno megcsalta mondta hogy ő nem igazán szeretne belekeveredni / találkozni B-vel, és ezt igazából megértem a részéről
2015. nov. 4. 11:13
 7/16 anonim ***** válasza:

Amit én tennék a helyedben:

Fognám a bizonyítékokat és szépen megmutatnám neki.

Vannak tényleg jó manipulátorok, és vannak akik meg bedőlnek neki, sajnos.

Bár én nem reménykednék, hogy ezután a karjaimban kötne ki a csaj, de szerintem te sem azért hoznád tudtára a dolgokat mert meg akarod kapni , hanem mert igazságtalan ez az egész történet vele szemben.

2015. nov. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7-es: Hát igen, nyilván eszembe jutott de nem ez lenne a fő indok, ha keresztbe akartam volna bármikor tenni a kapcsolatuknak már réges rég megtehettem volna
2015. nov. 4. 11:34
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha valaki el akar valamit hinni a másikról, akkor el is fogja. B eldöntötte, hogy nem hiszi el a párjáról a pletykákat, mert vele akar boldog lenni.

Külső szemlélőként ezt te láthatod, hogy oltári baromság, de attól még így van... Én azt mondom, hogy jelen esetben felejtsd el ezt a majdnem összegabalyodtatok dolgot, és szimpla barátságként kezeld.

Bár tény, jelen esetben ez is nehéz - a dolog leginkább akkor működhet, ha eljuttok odáig újra, hogy barátokként tudtok beszélgetni. Mivel keresett, és elmondta, hogy csak kellemetlen a szitu, ezért esélyt erre még látok. :) Csak jelezd te is, hogy hiányolod a barátságát.

A lényeg: ne mondd az arcába, hogy ő most milyen hülye, a lényeg, hogy neki kell ezt felismerni. Hogy mondjuk ha azóta is vannak gondok náluk, akkor az ezt és ezt is jelentheti... de persze, nyilván az ellentétét is. A lényeg, hogy ne te mondd ki konkrétan, mert abból tényleg te jössz ki rossz fiúként. Támogasd, állj mellette, akkor is, ha azt gondolod, hogy oltári butaságot csinál.

Egyébként még ott a másik verzió is (töredéknyi eséllyel, de ott van), hogy a srác mostanra felhagyott a fűvel-fával játékkal, és tényleg élnek, mint hal a vízben. Három év alatt azért jócskán újra lehet építeni egy kapcsolatot - ez esetben viszont csak rombolnál.


Én épp ezért nem mondanám el neki konkrétan, ha lennék (újra) annyira barátok, hogy ilyen legyen téma, akkor próbálnám úgy alakítani, hogy ne hunyja be a szemét, ha valami gyanús, de ezt neki kell felismernie. Te pedig csak - barátként - ott lehetsz, mint anno is, remélve, hogy nem esik nagyon pofára.

2015. nov. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
Tárd elé a bizonyítékokat. Elveszíted egy időre, ebben biztos lehetsz, de nagy esély van rá, hogy néhány hónap alatt lenyugszanak a kedélyek.
2015. nov. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!