Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van az anyámból! Mit...

Elegem van az anyámból! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ahogy hazaér vagy hazaérek egyből elkezdi hozzám vágni, hogy milyen szar vagyok, meg hogy milyen senki vagyok. Állandóan olyat vág hozzám, amiről tudja, hogy rosszul esik nekem. Nem értem, hogy minek kellettem neki. Amikor apumtól elvált, akkor azt mondta nekem, hogy ha nem maradok vele, akkor öngyilkos lesz, mert nélkülem ő nem akar élni... Nem hagyott békén addig, ameddig bele nem egyeztem. Utálom. Már ki nem állhatom. Bármilyen jó vagy rossz napom van mindenképpen elrontja, vagy továbbrontja a dolgokat. Nem tudok kiigazodni rajta. Egyszer úgy tűnik mintha szeretne, de kb az egy légtérben töltött idő 90%-a vita, meg káromkodás. Nem akarok vele maradni. Itt akarom hagyni. Apám is ezek miatt vált el tőle. Nem tudom már az anyámnak tekinteni ezek után. Értem, hogy nem vagyok hibátlan, mert bukásra állok matekból, meg sokat vagyok a barátnőmmel, és már nagyon elegem van a tanulásból, meg ezer gond van még velem, de ettől még a fia vagyok. 17/F
2016. ápr. 5. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Igazad van, nincs joga így beszélni veled. De azért összekaphatnád magad, és tanulhatnál is.
2016. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Beszélj apáddal, aztán ha hajlandó befogadni, akkor elslattyogtok a gyámügyre, elmondod, hogy apukádnál akarsz élni, lesz tárgyalás, ott is elmondod, mi a gond, és apádhoz költözhetsz.
2016. ápr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
A munkahelyi feszültséget és stresszt így vezeti le. Nekem az apum cégigazgató és folyton ideges, és egyszer azt mondtam neki, hogyha nem megy pszihológushoz, akkor megyek inkább anyumhoz lakni. Azóta minden rendben is van
2016. ápr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Már a rómaiak megmondták: "Hallgattasék meg a másik fél is!"

Bukásra állsz matekból, tehát nem végzed el kötelességed.

Ha már -ahogy írod- nagyon eleged van a tanulásból, beszéld meg anyáddal, hogy kimaradsz az iskolából és 17 évesen elmész dolgozni, keresel munkát. Mindezt azért, hogy neki is könnyebb legyen, te pedig ne légy kitartott!

.

Otthon mennyit segítesz?

Mennyire becsülöd meg anyádat, hogy mos-főz-takarít rád?

.

Gondolod, apádnak jól fog esni egy léhűtőt eltartani, netán még kéréseit is teljesíteni?

.

Gondolkozz el, hány embert tudsz átejteni azzal, hogy mindösszesen annyi hibád van, hogy bukásra állsz matekból?

Ez - ha nem akaratoddal történik, akkor a szellemi gyengeség jele.

2016. ápr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Kedves 4-es, ha figyelmesen végigolvastad volna,látnád,hogy leírt: "... meg ezer gond van még velem...". Nem értem, miért kellett ilyen hangnemben leírnod a véleményed ahelyett, hogy segítő szándékkal tetted volna ugyanezt... Elég baja van anélkül is, hogy kioktatnád. Azért érzelmi zsarolással az anyuka sem lehet semmi.
2016. ápr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5ös

Így, hogy semmit nem tudunk a viták hátteréről, de azt tudjuk, hogy bukásra áll matekból, meg hogy sok időt tölt a bnőjével, arra enged következtetni, hogy nem tanulhat túl sokat. És mi van akkor ha az anyjának már elege van a sok rossz jegyből, nem tanulásból stb.

Természetesen lehet hogy telejesen más a helyzet, de lássuk be, jónéhány tizenéves elég "elvakult" hogy úgy mondjam (most nem jut eszembe rá jobb szó) és csak azt látja, hogy nem ő a hibás, mással van a baj.

Persze ez megint csak egy feltételezés, és semmi sem biztos (igen, még a biztos úr sem biztos).

/bocsi hogyha összevissza, de már fáradt vagyok, de remélem lejött a lényeg/

/bocsi azért a szar poénért a végén :) )

2016. ápr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha képtelen vagy matekból egy kettest összehozni akkor jó hogy ki van akadva rád.
2016. ápr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 5-ös!

Nem kivánok vitába bocsátkozni, de egy 17 éves srácnak kell lenni annyi eszének, hogy ne csak másban -jelen esetben anyjában- keresse a hibát!

Az anyja egyedül neveli a kölök urat, dolgozik, aztán otthon a második műszak.

Fizeti a korrepetítort a gyerek számára -akire azért van szükség, mert a gyerek nem hajlandó tanulni,- saját bevallása szerint sok időt tölt barátnőjével, ami szintén terheli anyja számláját. (Ha csak csip-csup, olcsó dolgokkal is örvendezteti meg a lányt zsebpénzéből, a zsebpénzért is anyja dolgozik!)

Logikátlan és agyatlanságra vall, ha bárki is mindig másban keresi a hibát.

Ha már ennyire félresiklott a kölök nevelése, nem kell, hogy szeresse az anyját, de MEGBECSÜLNI IGEN!

.

"Nem tudom már az anyámnak tekinteni ezek után."

Ha ezt leírja a gyerek és elköltözik, anyja csak nyer vele, egy szégyenfolttal kevesebb...

2016. ápr. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az,hogy matekból bukásra áll az mind annak köszönhetö,hogy tulajdonképp élni nem akar az anyja miatt. Stresszes idöszakban mindenkinek romlik a teljesítménye. Azon sem csodálkozok, hogy mindig a barátnövel van,én se akarnék otthon lenni ilyen körülmények köztött.


Ha tudsz menj apukádhoz föleg,hogy ha hamarosan érettségizel mert anyukád biztos, hogy nem lesz jó hatással az iskolai teljesítményedre.de ennél talán még rosszabb az amit a lelkeddel tesz, semmi joga nincs hozzá, hogy így beszéljen veled még akkor sem ha ez munkahelyi stressz vagy bármi más miatt van.ha meg te is adsz neki valamilyen okot arra hogy feldühitsd, annak a megbeszélésére más mód is van

2016. ápr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
En azert nagyon szivesen meghallgatnam az edesanya velemenyet is. Mert nem tartom elkepzelhetetlennek hogy igazabol a kerdezo egy szalmaszalat se hajlando keresztbe tenni ugyanakkor elvarja hogy internet teve okostelefon nasi legyen mindig. Plusz ezek mellett meg az iskolai teljesitmenye is egy nagy kaka. En teljesen megertem ha az anya besokall ilyen korulmenyek kozott.
2016. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!