Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves Szülők! Megengednétek...

Kedves Szülők! Megengednétek egy 19 éves lánynak hogy 2 napra le menjen a 19 éves barátjával a Balatonra?

Figyelt kérdés
December 20 óta vagyunk együtt tehát már közel 4 hónapja és körülbelül ennyi ideje ismernek már a szülei is akiknek szimpatikus vagyok és azt mondta barátnőm is hogy mindig szívesen látna sosem panaszkodnak rám. Augusztusra tervezzük ezt a kiruccanást akkor már ugye 8 hónaposak leszünk. A lány nagyon kedves és megbízható viszont viszonylag gyakran összeveszik anyukájával (nem nagyon csak kis hülyeségeken idegesítik fel egymást és már többször mondtam barátnőmnek hogy a Balaton érdekében fogja vissza magát) és emiatt félek hogy anyukája esetleg nem engedne el minket :( tehát a kérdés az lenne hogy ti elengednétek minket? Személy szerint úgy gondolom 19 évesen már elég érettek vagyunk hogy 8 hónap után 2 napot együtt lehessünk a Balatonon ti mit gondoltok? És ha esetleg mégsem jönne össze szerintetek mivel érveljünk? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2016. ápr. 9. 07:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Azt, hogy felnőtt ember vagy, azt csinálsz, amit akarsz. Mi az, hogy meg kell engedni?
2016. ápr. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

19 évesen miért kell engedélyt kérni?

Nagykorú a lány, oké, hogy megbeszélitek a szüleivel, de nem gondolnám, hogy egy 19 éves lánynak 2 napos balatoni utazás miatt engedélyt kéne kérnie.

Én 18 évesen mentem az akkori barátommal fél éves kapcsolatban pár napra nyaralni, nem kérdeztem, hogy mehetek-e, hanem szóltunk, hogy megyünk. Megmondtuk, hogy mennyi ideig tervezzük, lesz nálunk telefon, majd csörgünk és ennyi.

2016. ápr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

Az se biztos együtt lesztek még 4 hónap múlva... mit kell ezen ennyire pörörgni már elöre.

19 évesen már nem laktam otthon. Ha felnötteskedni akartok, viselkedjetek is úgy!

2016. ápr. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Egy felnőtt embernek ilyesmire nem kell engedély.


Egyébként mi haverokkal kb. 13 éves korunk óta jártunk egyedül Balatonra.

2016. ápr. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem el fognak titeket engedni! :)

Mindketten normálisak vagytok, érettek, semmi akadálya ;)

Kellemes nyaaralást! ;D

2016. ápr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Van aki, azt mondja, hogy nem kell engedélyt kérni, mert már felnőtt.De a lány nem a te nevedet viseli, addig nem tartozik hozád, így nem is rendelkezhetsz vele.De azt úgy illik, hogy kedves anyuka, a lányát szertném 2 napra meghívni a Balatonra.Itt meg itt leszünk elérhetőek.Akár személyesen, akár telefonon az utazás előtti egy-két nappal korábban kell közölnöd vele.Ne idegeskedjen feleslegesen, ha nem muszály.Ja, és naponta adjon életjelet a lány, ha elutaztok, akkor talán megnyugszik anyuka is.
2016. ápr. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Miért kéne egyáltalán engedélyt kérnetek? Én 19 évesen Görögországban voltam egy hetet az akkori barátommal, eszembe nem jutott, hogy meg kéne kérdeznem, mehetek-e, csak szóltam, hogy megyek. A szülőknek szerintem ne magyarázkodjatok, hogy 8 hónapja együtt vagytok, meg már elég érettek vagytok egy 2 napos balatoni nyaraláshoz, ez egy 16 éves lány esetében érthető, de ha 19 évesen is kérlelő szemekkel álltok a szülők előtt, hogy légyszi-légyszi engedjetek el, akkor ők sem fognak a korotoknak megfelelően bánni veletek.
2016. ápr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Engedélykérést javasolom én is a szülőktől.Nem a lány, hanem te kérd.Meg fogod kapni szerintem.Emberek vagyunk és mondott szóból értünk.Senki sem szereti, ha kész tények elé állítják.
2016. ápr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Elengednem. En mar 16 evesen mentem a szuleim nelkul. 18 evesen meg sajat szervezesben 3 fele is. Szerettem utazgatni. Megkerestem ra a penzt diakmeloval es elutaztam. Otthon ismertek a barataim nyitott csalad voltunk anyu apu nagyszulok jo utat kivantak meg vigyazzak magamra es kesz. Basszus nagyszuleim haboruban utaztak egyedul faterom a forradalom surujeben anyam fiatal fosuliskent... az lett volna fura szerintem nekik ha engedelyt kerek :o hat ennyire egy fiatal felnott legyen mar onallo.

Szoval nemhogy elengednem a gyerekem hanem jo utat kivannek. Esetleg megkerdeznem kell e vmi bepakolni. Megkernem nagyon vigyazzanak egymasra es ennyi.


Erezzetek jol magatok ti is!

2016. ápr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Biztos ismertek olyan anyukákat akik a széltől is óvják a gyerekeiket. na az ő anyukája is ilyen éppen ebből fakad a legtöbb vita is kettejük között. Természetesen igaz az is hogy normális esetben nem kellene engedélyt kérni 19 évesen csak sajnos mi ilyen apró "nehézséggel" küzködünk. Mi is már évek óta járunk egyedül tesómmal meg barátokkal szóval nálunk ezt lazán veszik csak annyit kérnek h hívjam fel őket egy nap egyszer . Egyébként van egy 22 éves nővére is a barátnőmnek és ők már 6. éve vannak együtt a barátjával mégis az anyukája csak tavaly engedte el őket egy hétre nyaralni :) és az egyik válaszolnak üzenném hogy azért csapunk neki ekkora felhajtást mert idén érettségi é van és ez a gondolat hogy "nyaralhatunk" kicsit ad ezekben a napokban életkedvet nekünk! :)
2016. ápr. 9. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!