Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti megengednétek a 17...

Szülők, ti megengednétek a 17 éves lányotoknak, hogy a 20 éves barátjával aludjon?

Figyelt kérdés

Ha igen, milyen gyakran és hol, nálunk vagy nála?

Lassan 2 éve tart a kapcsolatuk.



2016. jan. 20. 23:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%

Amelyik szülő ezen az oldalon vár választ egy ilyen kérdésre, az megbukott, mint szülő.

Ha te vagy az a 17 éves lány, akkor meg annyi eszed lehetne, hogy tudd, tök mindegy, ki, mit engedne meg a saját gyerekének. Attól még az adott szülő a maga értékrendjét fogja követni.

2016. jan. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
55%

Majdnem felnőtt..értelmetlen korlátozni.

És igen, ha ezt sem tudod elég ócska szülő lehetsz.

2016. jan. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
65%
"Nem tudom, mit aggódnak az anyukák, amikor a lányuk együtt alszik éjjel a pasijukkal. A f×sz nappal is feláll"
2016. jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Én vagyok a lány, és azért kérdezem, mert minden egyes héten meg kell küzdenem anyámmal, hogy hetente egyszer nálunk aludhasson a barátom. Én nála nem, csak akkor ha a városban akarok este maradni (eddig 2x volt ilyen, és mondhatom nagyon sok benne a logika...) szerinte ez nem illik, hogy egy 17 éves a barátjával aludjon. Azt mondja másnak se engedik meg. Már az osztályomban is látom, hogy ez nem így van, de kíváncsi lennék más véleményekre is
2016. jan. 20. 23:24
 5/33 anonim ***** válasza:
44%

:D Anyád jól tisztában van a szokásokkal. Másnak sem engedik meg. Kíváncsi vagyok őt 17 évesen az anyja távol tudta-e tartani bármitől?

Ha nem falun laktok, akkor biztosra veszem, hogy nem.

2016. jan. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
64%

én 16 évesen már minden héten 1-2 napot együtt aludtam a 16 éves barátnőmmel.

ez volt 14 évvel ezelőtt.

anyád nagyon konzervatív álomvilágban él, ha még mindig a múlt "szokás-nem szokásainál" leragadt.

30F

2016. jan. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
83%

Ötösnek: Azért falun is voltak ám dolgok. Csak ott nem egymáshoz megy a feljárás, hanem hátra a lucernásba, vagy a szőlő ültetvények közé. Falun neveltek fel a nagyszüleim. Méghozzá az igazi, amolyan "a szomszéd kakas úgyis felkelt ötkor" típusú falun, ahol a tehén csilingel, és nem a villamos. :D Meg van ennek is a bája, és a fiatalokban ott is megvan hormon túltengés, és a leleményesség. ;) Csak gondoltam ezt megjegyzem.


Igazából annyiból nem értem a helyzetet, hogy amikor én tizenhat éves voltam akkor elmentem simán két hétre dolgozni a Balatonhoz egy csomó másik korombélivel, és ott aztán a kutyát nem érdekelte, hogy ki kivel alszik. Két éves kapcsolatnál meg pláne. Ha eddig nem feküdtetek le, akkor azután fogtok, akkor meg már nem mindegy, hogy heti hányszor. Ha meg amiatt aggódnak a szüleid, hogy felelőtlen vagy, akkor a hibát inkább bennük kell keresni. Ha a szexel járó veszélyektől a való megóvásra csak a tiltás az egyetlen eszközük, akkor nem a világ legügyesebb nevelői.

2016. jan. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Szoktam neki mondani, hogy neki is megengedték ezt-azt, erre szokásosan annyit mond, hogy más világ volt. Pl most szombaton megyek fel Pestre egyedül életemben először, de ezt is úgy kellett kiharcolnom, és meg kellett ígérnem, hogy gazspray lesz nálam... Meg hogy világosban haza érek. De erre mondtam, hogy ne számítsanak, nem fogok 3-4 óra körül vissza indulni.

Amúgy nem falun lakunk

2016. jan. 21. 06:32
 9/33 anonim ***** válasza:
58%

Én megengedem a lányomnak de kizárólag péntek v. szombat este (tehát, hogy másnap ne legyen suli) és persze ne legyen tanulmányi eredményben romlás.

És ahhoz tartom magam, hogy mivel a saját lakásomról van szó, vannak szabályok, amiket be kell tartani nem én alkalmazkodok egy idegenhez, hanem Ő hozzánk. Ha ez nem tetszik, akkor nem alszik itt ennyi.

2016. jan. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
58%

"De erre mondtam, hogy ne számítsanak, nem fogok 3-4 óra körül vissza indulni."


Te is megéred a pénzed! :)


Nálunk ez kölcsönösségi alapon működött (nagyon helyesen).

Ha normálisan viselkedtem, nem szemtelenkedtem, ha megbízhattak bennem, akkor nem tiltottak esztelenül.

Ha így reagáltam volna mint te, a kertkapuig is csak kísérettel engedtek volna.

(Egyébként azt is elárulja rólad, hogy fogalmad sincs a valós veszélyekről és csak a szüleid okoskodásának tartod ezt is, pedig egy felnőtt nőnek se szerencsés egyedül későn vonatoznia).

2016. jan. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!