Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ha egy házaspár...

Szerintetek ha egy házaspár két gyereket szeretne, de az első gyerekük nem szeretne kistesót, akkor mi a teendő? A gyerek döntsön erről, vagy a szülő?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 9. 10:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%
Nyilvàn a szülõk döntése. De én attól is idegbajt kapok, ha arról van szó, hogy az elsõ gyerek mellé legyen-e mégegy, és az is indok, h kell testvér a gyereknek. Hát ne ezért vállaljon már 2 felnõtt ember gyereket, hogy kell-e testvér, vagy sem. Hanem, hogy ÕK vágynak-e még egy gyerekre!!
2016. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
45%
Vicc ez a kérdés?
2016. ápr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy egy 5 éves fiú fel tudná mérni a szülei anyagi helyzetét, és azt javasolná, hogy anyuapu most nincs pénzetek ne gyártsatok nekem tesót. :D De volt pénzük bőven, max azért zavarhatta őt az új baba gondolata, mert akkor vele már nem lesz annyit foglalkozva. Az anyja meg szerelmes volt a fiába, így inkább őt kényeztette el és lemondott a második gyerekről. Durva... :/

Amúgy egy tesó jó dolog, a gyerekek megtanulnak osztozkodni. :)

2016. ápr. 9. 12:35
 14/20 anonim ***** válasza:
31%

Természetesen ez a szülők döntése.


Egyébként apukámnál is ugyanez volt a helyzet, mint amit leírtál (a nagyszüleim megkérdezték apukámat, hogy ő szeretne-e testvért, de nemet mondott, és tényleg nem lett) szóval annyira azért nem egyedi dolog. :D

2016. ápr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
37%

Nem értem miért pontozták le azt aki azt mondta , hogy azért érdemes megbeszélni a gyerekkel , hogy ha nem akarja miért nem....

Na m1

Szerintem is a szülő dönt de a gyereket is bekel avatni és igen ha nagyon ellenkezik akkor elkell vele beszélgetni , hogy miért nem szeretné.

2016. ápr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
67%

Mi megkérdeztük a fiunkat, 8 éves volt.

Nem lett kistesó, szeretnénk gyereket de egy jó állást, nem lehet emiatt ott hagyni. Ráadásul nagy törés lenne a kicsiben

2016. ápr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem ebben a témában nem kell megkérdezni a gyerek véleményét. Egyébként szerintem 10-ből 9 gyerek azt mondja kapásból, hogy neki nem kell kistestvér. Kivéve, ha pl. az oviban azt látja, hogy a barátainak már mindenkinek van, és neki meg még nincs, akkor ő is hiányolni fogja. Egyébként kizártnak tartom, hogy egy egyke kisgyerek csak úgy tesót szeretne. (nem bolond, nem akar osztozni a szülei figyelmén)
2016. ápr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nővérem akart kistesót :D Mondjuk ő 9 évesen kapott meg engem :)
2016. ápr. 10. 14:38
 19/20 anonim ***** válasza:
74%

Ne a gyerek döntsön, a szülő döntsön, viszont szerintem kell beszélgetni a nagytesóval erről, nem beközölni hogy "lesz öcsi, ha tetszik ha nem".. hanem megkérdezni, hogy örülne-e neki, és ha nem, akkor milyen problémái lennének a dologgal, és ezeket a gondokat meg kell oldani, illetve megértetni vele, hogy nem lesz semmi baj.

Persze hogy durcizni fog a nagy, ha se szó, se beszéd hazavisznek egy "trónbitorlót", és nem vonják be a családi életbe, nem tekintik családtagnak akivel megbeszélik a dolgokat.

2016. ápr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
38%

A korábban belinkelt kérdésnél az volt hogy csorok a szülők és a kamasz nagytol a 200 Ft bufepenzt is megvontak.

És szerintük jól el van látva mert kap enni és a rokonoktol örökölt ruhákat.

Hát bocs de ilyen állapotra nem kellene újabb gyerek.


Normál esetben meg kell kérdezni a meglevő gyereket. Mert ő is teljes értékű családban. Nálunk 7 év van a lányok közt de a nagy amikor ovis volt és látta az aranyos babákat kistesokat a kisbaratainal ő is elkezdte hogy szeretne pedig előtte nem.

Ha a szülő szeretne de a gyerek nem akkor kell kicsit manipulálni a nagyot. Babás ismerősöket meglatogatni hagyni hogy foglalkozzon a babával stb.

Ha látják hogy nem egy szörnyeteg az a baba akkor ők is akarnak majd tesot.

2016. máj. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!