Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el anyukámnak,...

Hogy mondjam el anyukámnak, hogy nevet szeretnék változtatni?

Figyelt kérdés

Család- és keresztnevet is szeretnék változtatni, még kiskorú vagyok (16), úgyhogy kéne a beleegyezése.

Az apámat évek óta nem láttam, nem tartom vele a kapcsolatot sem, plusz van elég okom utálni. Mindenki aki ismeri őt, azt hiszi, hogy én is olyan vagyok, mert hát nem éppen jó dolgokról híres, és ezzel konkrétan "megbélyegeznek", amiből már nagyon elegem van. A keresztnevemmel nincsenek ilyen nagy problémáim, de a 16 évem alatt nem sikerült vele megbarátkozni, egyszerűen gyűlölöm.

Egyszer már említettem anyának, még egy éve, hogy nevet szeretnék változtatni, de kiröhögött, és azt mondta, hogy nem lehet, mert "nem szoktak ilyet csinálni az emberek". Hogy hozzam fel megint a témát? Mit csináljak, hogy beleegyezzen?



2016. ápr. 9. 17:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
42%
Dehogy elég. Csak szeretned, hogy így legyen, de nem így van. Attól hogy nem tartják a kapcsolatot, még az apja és vannak jogai. Mint Pl ez is, hogy engedélyezze, vagy megtagadja a nevvaltoztatast.
2016. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%
"kivéve, ha a gyermekétől különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság e tekintetben korlátozta vagy megvonta."
2016. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
49%
És azt tudod hogy mit jelent? Mert nem azt, hogy anyuka neveli a gyereket, apuka meg keresi vagy sem. Nagyon ritkán vonják meg a szülői felügyeleti jogot. Leginkább akkor, ha a szülő bántalmazta a gyereket.
2016. ápr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
17%
Nem kell ezen ennyit problémázni. Biztos, hogy meg lehet változtatni az apa nélkül is, ha az már régóta nincs jelen. Egy névváltoztatás nem nagy ügy. 2 év múlva már az anyja se kell hozzá.
2016. ápr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
82%

Èn megvàltoztattam a nevem! Ugyan ez miatt az indok miatt. Az "apàm" egy senkihàzi .... a nevelőapàm nevèt vettem fel.de megvàltoztattam a keresztnevem is :)


Ez nagy baromsàg h "mindig is xy lànya maradsz" engem senki nem azonosìt màr az igazi apàmmal. Ès ha ùj embereket ismerek meg ők autòmatikusan az ùj nevemen szòlìtanak :)


Pròbàld èsz èrvekkel meggyőzni :)

2016. ápr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
69%
Unokahugom és unokaöcsém szintén felvették édesanyjuk nevét miután edesapjukkal visszavonhatatlanul megromlott a kapcsolat .Nem kellett bele az apjuk beleegyezése ...ott se volt ..utólag szerzett róla tudomást .
2016. ápr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!