Mi a baja anyámnak?

Figyelt kérdés

16/F vagyok.


Édesanyám ma reggel kiborult rám és a nővéreimre is, hogy miért nem beszélgetünk vele... Azóta bevágta a szokásos durcizást, tehát csak akkor szól hozzánk, ha muszáj... ami szerinte büntetés, szerintem áldás.


Igazából én senkivel sem beszélgetek, tehát nem nagyon értem mi a baja.. Barátaimmal/nővéreimmel is csak az aktualitásokról cseverészek, amikről édesanyámmal is szoktam.. A mélyebb dolgaimat pedig erőteljesen magamba zárom és különböző dolgokkal próbálom őket elnyomni (eddig a számítógépes játékokba temetkeztem, mostanában kezdegetek softosabb drogokat próbálgatni).

Anyámnak van egy borzasztóan irritáló stílusa, ami szerinte vicces, de így 16 év után már idegesítő. Amikor jókedve van, akkor elkezd úgy viselkedni mint egy óvodás.. Most így komolyabban belegondolva ez már beteges...


Ez a sztiló a nővéreimet is idegesíti. Ha normálisan viselkedik anyám, akkor én is és a tesóim is szeretünk vele beszélgetni, de amikor különböző, iszonyat felb..ós neveken becézget mindenféle különösebb ok nélkül, akkor nem nagyon van kedvem kiönteni neki a lelkemet..

Ráadásul, ha éppen el is mondok neki valami bizalmasat, pl. hogy randizni megyek, akkor 100%, hogy másnapra azt már elég sokan fogják tudni.. Anyum boltban dolgozik, tehát sok ismerőssel találkozik, és szinte mindig az a téma, hogy mi van velünk..

Ha valami full random dolgot mondok el neki, pont azért, hogy érezze, hogy beszélgetek vele, akkor rögtön elkezd kombinálni, hogy biztos vernek az iskolában, vagy biztos tetszik nekem xy, azért mondtam ezt..


Így teltek a napok, amíg fogalmam sincs miért, de ma berédzselt és lekiabált minket..

Egyik nővéremet azért, mert egyetem+meló utáni napon este 9kor nem beszélgetett, noha ő az aki szinte mindennap órákat pletykálgat vele. Másik nővéremet azért, mert ma délután, suli után elmegy moziba, utána pedig az ISKOLAI HANGVERSENYRE, ami KÖTELEZŐ (legkésőbb 20 órára itthon van), de nem szólt róla neki előbb, csak ma reggel.

Engem meg csak azért, mert "alapjában véve hozzám se szólsz". Most ez egy olyan dolog, mintha azért veszekedett volna velem valaki, mert barna a szemem..


Mi a véleményetek?


2016. márc. 11. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Front van.

Mit gondolsz, a te "sztilódban" nincs semmi irritáló időnként?

2016. márc. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 acelsziv ***** válasza:
77%

"mostanában kezdegetek softosabb drogokat próbálgatni). "

Jó nagy hülye vagy.

2016. márc. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Apukád mit szólt hozzá?
2016. márc. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3

Ő az ilyen apróbb-cseprőbb vitákról nem tud, dolgozik.

Ha itthon van akkor meg alszik vagy anyámmal veszekszik.

2016. márc. 11. 17:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező (4), akkor meg is adtad a választ... anyukád attól borult ki valszeg, hogy egyedül érzi magát.
2016. márc. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Elég nagy hiba hogy a drogokhoz nyúlsz ahelyett hogy a családodhoz fordulnál. Szegény anyukád kegyetlenül magányos lehet a saját családjában: persze hogy azt szeretné ha a gyerekei beszélnének vele. Örökké dolgozó férj, gyerekek akik sz*rnak a fejére... Na így kell a gyerekeket totálisan a saját életünk elé helyezni. Majd ha nyűg lesz nekik apu-anyu jelenléte, semmi sem marad az anya számára. Teljesen érthető hogy szeretné ha CSALÁD lennétek. És nem csak a kajából meg a mosott ruhából vennétek észre hogy anyátok is létezik. (megjegyezném nincs gyerekem. Nem is biztos hogy akarok...)
2016. márc. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Munkanélküli anyud és sok az ideje? ha igen, ez lesz a probléma. barátnője se sok lehet, így terhelne a hülyeségeivel?! kérdezd meg, hogy konkrétan miről akar beszélni, mert semmi érdekes nem történt veled.
2016. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szegény anyukád...jól megáldotta a sors egy h@lye gyerekkel és h@lye férjjel!
2016. márc. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kanti Szilvia válasza:
Elképzelhető, hogy Anyud valóban magányos, és attól is félhet, hogy a gyerekei hamarosan kiszállnak, és még inkább egyedül marad, és egyre inkább nem tudja senkivel megosztani a gondolatait, érzéseit. Ez a becézgetés, amit írtál, ez azért lehet véleményem szt,mert kisgyermekké szeretne titeket tenni, hogy maradjatok még az ő kicsi gyermekei, ezért játszik öntudatlanul ovist,és ezért duzzog, mint egy kisgyerek.Én így látom.
2016. okt. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!