Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon rossz a kapcsolatom...

Nagyon rossz a kapcsolatom apámmal és a testvéremmel, és ugy érzem az egész családom szétesőben van, meglehet még menteni?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem... Mondjuk ott hogy apám gyerekkorom ota szenvedélyes alkoholista. Nem az a fajta aki leissza magát munkahelyen, vezetés közben, sokkal inkább az aki civilben amint teheti egyből az alkoholhoz menekül. Ez általában kimerült abban hogy hazajött, anyám szemére vette hogy több gyerekes családbol jött, semmije sem volt, és hogy szorja a pénzt és stb.- stb. Utánna meg lefekszik, másnap meg kezdi a sajnálommal. És ezt igy el is tudtuk viselni, mert egészen eddig ez amolyan megszokott, kisebb terror volt. De most, már- már beteges mértékeket öltött!


Egy ideje ha részeg, már nem anyámmal veszekszik verbálisan, hanem velem, néha fizikailag is! Ha részeg, bejön a szobámba, személytelenül belémköt. Ilyenkor nem tiszteli a személyes teremet, bele mászik a képembe, kellemetlen közelségben kalimpál, mutogat, bögdös a kezével. Egyszer komolyan elegem lett ebböl, nagyon kellemetlen számomra ha valaki ennyire nem tiszteli a határaimat, rávágtam a kezére, csak hogy észrevegye, mennyire is beteges amit müvel. Ő peddig elkezte ütni az én kezeimet! És ez igy megy minden nap, és már nagyon unom. Anyám természetesen kezeli. Elvárnánk hogy egy ilyen beteges férjel megátkozott nő félénk és visszahuzodo, de nem. Mindig vitába száll vele, de ha engem szekál magasrol tesz rá. A családi szerepek teljesen átvetültek ránk, testvérekre is! A tesom aki egy tipikus 20. századi elsős, semmi tiszteletet, megbecsülést és fegyelmet nem tanult a 7 év alatt... Sohasem szidták meg, verték meg. Ő apám szerepét vette át. És az a baj hogy én meg anyámét. Belevagyok kényszeritve ebbe a kis kiszolgálo szerepbe. Rám mérgesek ha a ház rendetlen holott én semmit sem rendetlenitettem, mindent a drága öcsikém csinált mig én suliban voltam, mégis ha iszik én vagyok a lusta d*g... És nem arrol szol hogy nem raknék rendet, hanem arrol hogy nem szolgálom ki a testvérem. Utálom amikor rendet teszek de nem kiméli meg. 7 éves de angolul káromkodik, neveket agatt rám. Mi a válaszom? Eddig kapott volna ketöt, de ha kapott volna apámtol én kaptam volna 4-et... És tudom hogy ő nem hibás, de félek hogyha nem tanitjuk mi meg neki ezeket az alapokat, akkor majd megtanitja neki az élet, de az nem lesz kellemes...


Én 14 vagyok, és tanácsokat szeretnék kapni, hogy egyáltalán van-e valami lehetőség arra hogy valaha is normális legyen ez a család.



2016. ápr. 12. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, az alap probléma az hogy apád alkoholista, öcsédnek meg nehéz úgy tiszteletet tanulnia, ha saját szüleit sem tisztelheti, anyádról azt látja, hogy apádnak ezt eltűri.

Én a helyedben öcsit megnevelném, akár fizikai ráhatással is. Után viszont, ha az erőviszonyok tiszteletét megtanulta, legyél vele méltányos, jó indulatú. Ha ti ketten összezártok, akkor már anyutokat is jobban szembesíthetitek apátok alkoholizmusával, és hogy tegyen ellene valamit.

2016. ápr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én apám is ugyan ez volt. Ahogy öregszik jobb lett. Én a tinédzser éveimet úgy tudtam túlélni, hogy kizártam teljesen. Nem voltam hajlandó vele foglalkozni. Mintha ott sem lenne.

Normális sosem lesz a családod, anyád nem fog elválni tőle. Enyém sem vált el. Mert szerinte nem lenne jobb...ok.

Annyit tehetsz, hogy alig vagy otthon, elmész diákmelózni, ha betöltöd a 16-ot, esetleg addig is koliba mész. Ennyit tehetsz.

2016. ápr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sokszor gondolkoztam a koleszon. Pályaválasztás elött állok, és megvan a lehetőségem hogy talán bekerüljek egy távolabbi városban lévő suliba. Jo lenne, mert jobban odatenném magamat, és lelkesitene hogy nem a szokásos sablon szerint ingázok tömegiskolák között, és talán a "jövömöt" is megalapozná (márha ilyen családbol kiindulva lenne nekem jövöm, apám szerint semmiben sem vagyok jo). És itt is apámmal van a baj, ugyanis ellenzi. Mert a kolesznak vannak költségei, és ő már ilyen alapokat sem hajlando állni... (igen, hogy is számitsak igy felsőbb oktatásra...)
2016. ápr. 12. 16:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy középiskolai kolesz egyáltalán nem drága. Próbáld meg rábeszélni anyukádat. Én a helyedben valami szakközépiskolát keresnék, ami érettségit és szakmát is ad. Így érettségi után egyből tudsz dolgozni.
2016. ápr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!