Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám kiteregette az életem...

Anyukám kiteregette az életem intim részleteit. Vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Anyukámmal mindig jó volt a viszonyom, de a rokonságom távolabbi részével nem tartom a kapcsolatot. Teljesen eltérő az értékrendünk, nem jelentenek többet számomra, mint a sarki közért boltosnénije. Anyukám viszont aktív levelezésben van velük.

Egy hónapja sajnos volt egy vetélésem. Nem vertük nagydobra, ahogy azt sem reklámoztuk, hogy terhes voltam, csak a legközelebbi barátoknak és közvetlen családnak mondtuk el.

Erre most facebookon kapok üzeneteket ezer éve nem látott rokonoktól, hogy részvétük, de sebaj, biztos beteg lett volna, majd lesz másik, még mindig zaklatott vagyok-e, voltam-e már pszichológusnál?...

Még azt sem közöltük velük, hogy terhes vagyok (voltam), nemhogy a veszteségünket. Az ember nem mutogatja a sebeit ország-világnak, úgyszólván idegeneknek... De mint kiderült, anyukám részletekbe menően tájékoztatta őket az eseményekről, sőt ezek szerint némileg ki is színezte, ami a zaklatottságomat illeti.

Amikor kiderült, hogy babát várok, mondtam anyukáméknak, hogy ne nagyon reklámozzák. Úgy tűnik, neki a "ne nagyon"-ba még beleférnek a másodunokatestvérek házastársai is. Pedig sosem volt pletykás, csak gondolom, tovább akarta adni az örömét.

Nem tudom, hogy reagáljak. Beszéljek-e erről anyukámmal (aligha tudnám úgy felhozni a témát, hogy ne lecseszés legyen a vége), vagy nyeljek két nagyot és tegyek úgy, mintha mi se történt volna? Úgy érzem, tapintatlanul közszemlére tett, kiteregette a fájdalmunkat, sőt csak tetézte azzal, hogy reagálnom kell a rokonság tolakodó részvétkedésére.


2016. ápr. 14. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Én mindenképp szobahoznam, hogy pont erről beszéltünk, hogy ne legyen reklamozva.
2016. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Semmiképp ne nyeld le! Megérdemelné a lecseszést, ez a te életed és tiszteletben kellett volna tartania a kérésed is.
2016. ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7%
Megkerred hogy maradjon koztetek? Mert ha nem, szerintem ez nem olyan nagy dolog.
2016. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Igen ez nem volt szép húzás részéről. Ezért is általában csak a 4 hó körül szokták bejelenteni a terhesség tényét. Szabad kérdezni, hanyadik hónapban voltál?
2016. ápr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A 4. hónap elején jártam.

Nyilván nem írattunk vele alá titoktartási szerződést, csak megemlítettük, hogy nem óhajtjuk nagydobra verni. Viccelődtünk, hogy szívem szerint csak akkor hoznám nyilvánosságra, amikor már beírattuk az általános iskolába.

Mivel mindig is tiszteletben tartották a magánéletemet, lett légyen szó a kamaszkori naplókról vagy megsúgott titkokról, nem éreztem szükségesnek, hogy külön kihangsúlyozzam a dolgot.

Ugyanakkor azt is megértem, hogy ez nagy öröm volt neki, ami nehezen tart magában az ember.

2016. ápr. 14. 11:41
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Természetesen beszélj vele erről.

Felnőtt embernek legyen annyi önuralma, hogy akármekkora az öröme, magában tudja tartani.

De ha jól értem, nem is az a gond, hogy a terhességet elárulta, hanem hogy a vetélést.

Az illető távoli rokon is jó bunkó, mert nem kellett volna visszareagálnia neked, hogy tud a vetélésedről.

2016. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Hát az még megbocsájtható, hogy a terhességet elkotyogta örömében, nyilván ezek után a vetélést már muszáj volt elmondania, mert egy idő után úgy is kiderült volna a távoli rokonok számára, hogy mégsincs sehol az unoka.

Megértelek, de szerintem ő sem így akarta ezt, nem számított arra, hogy ez így is alakulhat, csak az örömét nem bírta magába fojtani a kérésed ellenére.

Én szólnék neki azért, hogy ez most elég kellemetlen szituációt szült, a jövőben legyen szíves jobban figyeljen oda. Ennél nagyobb letolást szerintem nem érdemel.

Az igazi bunkó a kedves távoli rokon, aki ilyeneket ír. Még közeli ismerőstől is bunkó lenne, de így... Nem is értem, hogy gondolta.

2016. ápr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én beszélnék anyuval, viszont a távoli rokonokra szerintem jobban ki lennék akadva. Akivel már pár éve nem is tartom a kapcsolatot aztán rámír a lelkemben taposni akkor legalább egy nyomdát, nem tűrő szöveg kijut neki. Ha ráadásul rosszban is voltunk akkor, sajnos velem rosszabbul is járhat. De anyura nem lennék dühös, csak innentől nem mondanék el annyira mindent mint eddig.
2016. ápr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!