Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kijavítanátok a francia házim...

Kijavítanátok a francia házim részleteit?

Figyelt kérdés

1. Mettez a la forme affirmative.

-Il n'y a personne qui puisse nous aider. ---> il y a quelqu'un qui peut nous aider?

- je ne connais aucune femme qui conduise mieux que toi. ---> je connai une femme qui conduit mieux que toi?

-elle n'a plus de perspectives. --> elle a des perspectives.


2. Mettez au passez composé

- Nous nous lavons les cheveux. --> Nous nous sommes lavé(e)s les cheveux.

-Ne veulent-elles pas dire quelque chose? --> N'ont-elles pas voulé dire quelque chose?



3. Mettez des participes présents.

-Comme elle a peur de la voiture, Brigitte refuse de conduire. --> Comme elle ayant peur de la voiture, elle refuse de conduire.

- Certains éleves sont restés, parce qu'ils avaient des questions a poser. (ezt nem tudom)


Előre is hálásan köszönöm!!!!



#francia #nyelvtan #passé composé #participes présents
2016. jan. 3. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Mettez a la forme affirmative.

-Il n'y a personne qui puisse nous aider. ---> il y a quelqu'un qui peut nous aider?

- je ne connais aucune femme qui conduise mieux que toi. ---> je connai une femme qui conduit mieux que toi?

-elle n'a plus de perspectives. --> elle a des perspectives.


Ezt a részt nem értem. Most akkor affirmatif-ba kell tenni az interrogatif-okat, vagy fordítva? Nézd át mégegyszer, légyszíves, mert így kicsit össze-vissza az egész.

A "je connais" végén ne feledd az -s betűt!


2. Mettez au passez composé

- Nous nous lavons les cheveux. --> Nous nous sommes lavé(e)s les cheveux. (Ez jó!)

-Ne veulent-elles pas dire quelque chose? --> N'ont-elles pas voulé dire quelque chose?

A "vouloir" ige passé composé-ja "voulu" és nem "voulé", ez a szó nem létezik.


3. Mettez des participes présents.

-Comme elle a peur de la voiture, Brigitte refuse de conduire. --> Comme elle ayant peur de la voiture, elle refuse de conduire.

(Na, itt már vannak problémák. Nem kell a "comme": Ayant peur de la voiture, Brigitte refuse de conduire.)


- Certains éleves sont restés, parce qu'ils avaient des questions a poser. (ezt nem tudom)

Ayant encore des questions à posé, certains élèves sont restés.


Az első feladatnak nézz jobban utána, mert az írásjelek (valószínűleg) rossz kitétele miatt a megoldások értelmetlenek.

2016. jan. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Julianna, szerintem az volt a feladat, hogy a tagadó mondatokat rakja át kijelentőbe. Csak azért írt kérdőjeleket a mondatok végére, mert bizonytalan a megoldásban, és egyfajta kérdésként írta ki, hogy "ugye, így van?"


Legalábbis ez a tippem. :)

2016. jan. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A tagadó mondatok is kijelentő módban vannak.

Mondasz azonban valamit, talán a négatif alakot kell áttenni affirmatif formába.

De megvárom a kérdező válaszát, mert pl. az első mondat még így sem világos.

Ha Neked van rá megoldásod, írd le, kérlek! :)

Aztán, ha valami bibi van, még mindig elmondhatom, hogy szerintem jók-e a mondataid.

Persze én sem vagyok tévedhetetlen ám! :)

2016. jan. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most vettem észre egy apró másolási hibát:

"Mettez au passez composé"

Nem "passez", hanem passé composé!

2016. jan. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ismét a segítséget, az elsőnél a kérdőjelek funkciója az "ugye így van?" volt csak:)
2016. jan. 4. 21:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Értem, de legközelebb ezeket a kérdőjeleket tedd zárójelbe, hogy ne zavarjanak meg.

Hát akkor nézzük:


1. Mettez a la forme affirmative.

-Il n'y a personne qui puisse nous aider. ---> il y a quelqu'un qui peut nous aider.


(Inkább megtartanám a "personne-s" szót "személy-ek" jelentésben:

Il y a des personnes qui peuvent nous aider.)


- je ne connais aucune femme qui conduise mieux que toi. ---> je connai une femme qui conduit mieux que toi.

(Itt is válaszd inkább a többesszámot: Je connais plusieurs femmes qui conduisent mieux que toi.)


-elle n'a plus de perspectives. --> elle a des perspectives. (Ez maradhat így is.)


És mégegyszer, vigyázz a "connais" -s végződésére!

2016. jan. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!