Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elküldenétek a gyereketeket...

Ti elküldenétek a gyereketeket dolgozni 3 műszakba 49. 000 Ft-ért?

Figyelt kérdés

A gyerek pályakezdő, hónapok óta nem talál munkát.

Adódott egy lehetőség, 70.000 Ft-ot fizetnének 3 műszakban, de nem fizetik a bejárást, így maradna 49.000 Ft.



2016. ápr. 15. 11:53
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem kuldenem el. Amugy mi a vegzettsege?
2016. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp. Én is pályakezdő vagyok, irodai munkát végzek havi bruttó 150ért és az évben várható fizuemelés. Egyelőre ennyiből sem tudok sajnos különköltözni. Nekem se fizetik a bejárást, ami nekem így havi 10e minusz. Heti 40 órát dolgozok és ráadásul rugalmas, ha előbb kell eljönnöm elengednek, a szabimmal teljes mértékben én rendelkezek. És tegyük hozzá, nem szakadok bele a munkába.
2016. ápr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
88%

14: persze hogy nem, de venni megugyse lehet belole...


lakni meg csak kell valahol, hat mit csinaljon az ember? Szulok se opcio, nekik sincs sajat.

2016. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Esélytelen. Jó dolog (sőt alap dolog lenne), hogy az ember törekszik az önállóságra, dolgozni akar, nem pedig a szülein élősködni. De azért, ahogyan az enyhén szólva alpári mondás is tartja "a lófsznak is van ám vége". Ennyi pénzért 3 műszakban dolgozni konkrétan rablás. Sokan vannak az országban akik hasonlóan rossz helyzetben vannak és kitartanak (minden tiszteletem az övék), de ez nem indok arra, hogy az ember belépjen közéjük. Kiváltképp úgy nem, hogy mint írtad, nem vagytok oly mértékben rászorulva.

Nem írtad mi a gyerek végzettsége, azt sem merre laktok, de ettől függetlenül azt tanácsolom, a munkaügyi segítségére tekintsetek úgy, mint a lottó 5-ösre. Mindenki tudja, hogy létezik, de szinte senki sem látta még. Ha van olyan cég a közeletekben ahova a gyereknek van lehetősége bekerülni, érdemes oda személyesen elmenni és leadni egy önéletrajzot. Akkor is ha adott cég jelenleg nem hirdet állást. Ha ezt már próbáltátok akkor bocsánat.

2016. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
"előfordul, hogy kell túlórázni, amit nem fizetnek ki" - ez így nem tűnik tisztának.
2016. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
86%

nem írtad le konkrétan milyen munka. én gyárra tippelnék a 3 műszak és a minimálbér miatt. nem ajánlom.

igaz én csak diákként dolgoztam gyárakban, de embertelen. nevetségesen alacsony bér(óránként alig több 400 forintnál).

fárasztó, monoton munka. a 3 műszak miatt felborult bioritmus.

mivel bejárást emlegetsz, gondolom arra is jó pár óra elmenne.

én nem ajánlom, ne becsüld le ennyire magad. már pár hónap alatt el lehet végezni tanfolyamokat.

nem mondom, hogy egy ilyenből aztán gazdag leszel , de ha jól választasz szakmát, akkor nem lesz olyan fárasztó+ azért több mint a minimálbér, meg jobb helyeken fizetik a bejárást is.

mindenképp tanulj tovább, szerezz legalább egy szakmát. ha nem teszed, akkor a hátralévő évtizedekben az ilyen kuli munkák jutnak majd, mint a kérdésben leírt. ennyi pénzből sajnos nem lehet megélni és az egészségedre is rámegy. NE

lehet, hogy úgy mennél oda,hogy hát csak 1-2 hónapra, amíg nem lesz jobb.sokan így vannak vele, aztán még évek múlva is ott vannak, semmi előrelépés.

inkább keresgélj jobb melót, ami mellett tudsz még tanulni.

vagy maradhat a külföld is opcióként. lehet ott is olyan munkát kéne végezned, mint a kérdésben leírt, de garantáltan nem ennyi pénzért. sok helyen biztosítják a külföldieknek a munkásszállást is, az is nagy segítség anyagilag.


amúgy nagyon szomorú,hogy ennyi pénzért kiszúrják az ember szemét. az egyik gyárban kiszámoltuk a munkatársakkal, hogy több millió forint értékben termelünk ki fejenként árút. volt olyan, amikor az egész munkafolyamatot egy ember végezte, szóval ki lehetett számolni. megtermelsz több milliót a cégnek. ők cserébe a 8 óra munkádért kiszúrják a szemed 3 ezer pár száz forinttal..

2016. ápr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
46%
Igen. Munkahelyrol másikra váltani egyszerűbb, mint a semmiből újat keresni, pláne az elsőt.
2016. ápr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
62%
El. Aztán az első törvénytelen húzásuk után beperelném őket és feljelenteném minden hatóságnál. Bár lehet, hogy ezt már most meg kellene tenni.
2016. ápr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
93%
jobb mint a semmi
2016. ápr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
90%

22 éves a fiam, 190-200ezer nettó alatt ritkán kap. Ez a minimum. Diákmelózott Ő is 16 éves korától, akkor is 70-80ezer megvolt neki tisztán.

Nem engedném 49ezerért.

2016. ápr. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!