Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, akik már átestetek...

Szülők, akik már átestetek ezen, ti mennyire könnyen fogadtátok el, amikor a gyerketek külön, saját lakásba költözött tőletek, és már nem találkoztatok minden nap?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 15. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem viselt meg, mert nem nagyon fiatalként költözött el, hanem 25 évesen, ráadásul ugyanabban a városban is lakunk, így nincs akadálya annak, hogy találkozzunk. Találkozunk is majdnem minden héten.

Ha messze, külföldre költözött volna, az biztosan megviselne, mert nem láthatnám, max. évente egyszer. És az is rossz lett volna, ha nagyon fiatalon megy el.

Így inkább az előnyét nézem, lehet, hogy ilyen nem illik leírni, de így konkrétan kényelmesebb otthon.

2016. ápr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez az elet rendje. Egyszer ok is elvaltak a szuleiktol. Mondd ezt nekik. Meg hogy nem elhetsz orokre itt, mar felnőtt vagy es meg tudod oldani a problémáid, de mindig jojjenek latogatoba.
2016. ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%

Úristen...én nem tudom, hogy fogom megemeszteni..csak 13 a lanyom, de már most félek, mert már baratnözik..es szarul esik, h inkabb a baratnöjevel lóg..

nekem mondjuk nincs parom, nem is akarok összejönni senkivel,mert az ő idejeböl menne.regebben mikor valtunk az apjatól, jartunk pszichologushoz.És mondta ott is a nő, h ne a gyereknek éljek.legyen saját életem,de en vhogy a lanyomat mindig elörebb vettem egy randinal vagy egy pasinal.:((( az más gondolom, ha van férje valakinek.

2016. ápr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szüleimet nagyon megviselte. Elég messze költöztem tőlük, de nekem ez sosem volt kérdés, mert semmiképpen sem szerettem volna a környéken maradni, plusz jó állást is kaptam. Teljesen kiborultak, hogy ők tudnak közelebb is munkát, hogy fogok én onnan minden hétvégén hazajárni és így hogy segítsenek albérletet találni, meg elkezdeni az életünket. Mai napig nem fogadták el, hogy nekünk párommal nincs ilyesmire szükségünk. Meg sem hallják, mikor azt mondom, hogy az én otthonom most már az a hely, ahol a párommal élek, és eszem ágámban sincs minden hétvégét velük lenni. Sosem voltam az a típus, aki non stop a szülein lóg és az sem volt titok sosem, hogy messzebbre költözök. Ennek már 4 éve, mégis minden héten megkérdezik, hogy "hazajössz a hétvégére?".
2016. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem négy gyerek költözött el, három egyszerre. De nekem ez volt a természetes, a gyerekeknek az a "dolga", hogy önállósodjanak.


Ezen "feldolgoznivaló" nem volt, tudomásul vettük és ennyi. Most élvezzük a párommal, hogy ketten vagyunk és sok olyasmire sort tudunk keríteni, amire korábban nem volt lehetöség.

2016. ápr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem anyukámat nagyon megviselte, pedig nálam a tényleges saját lakásba költözés sajnos 31 éves koromig tolódott (részben anyagi okokból részben hivatali időhúzások részben felújítás miatt). Már mikor még csak felmerült, hogy lakást keresek, azt is nehezen emésztette, pedig már akkor is próbáltam rá felkészíteni, hogy ez az élet rendje, ő sem maradt együtt a szüleivel, sőt, a főiskola miatt még hamarabb távolabbra került (faluban nőtt fel). De ez sem segített. Amikor ténylegesen megvettem a lakást, azzal kezdett nyaggatni, hogy adjam el.
2016. ápr. 15. 18:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem szülő vagyok, de a szüleim meglehetősen jól viselték.

Tudták hogy jó helyen vagyok, és ez a legfontosabb. Én vagyok a legkisebb gyerek tehát főleg furcsa volt nekik mert ketten maradtak így kicsit megállt otthon az élet.

De gyakran beszélünk és mindig imádok otthon lenni. Azt mondta anyukám hogy az a legfontosabb hogy akárhányszor hazamegyek az mindig jó érzéssel töltsön el :)

Az biztos hogy a gyereknek is ugyanúgy fel kell dolgozni, tehát majdnem ugyanaz zajlik le a gyerekben mint egy szülőben is (abban az esetben hogyha normális kapcsolatuk volt és normálisan válnak el egymástól)

A szeretet és törődés ugyanúgy megmarad, csak épp másabb formában.

2016. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6: Azért viselte meg ennyire, mert ilyen sokáig ott voltál vele. Megszokta.

De majd megszokja azt is, hogy elmész. Csak ne hagyd magad.

Nálunk is volt sírás, mikor eljöttem. De aztán lenyugodott. És persze megyek hozzá, attól hogy elköltöztem, még lehet találkozni.

2016. ápr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nincs meg gyerekem, de szerintem eloszor rossz erzes lesz,de ez az elet rendje. Amugy aztan meglehet szokni
2016. ápr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!