Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki huszonévese...

Van itt olyan, aki huszonévesen ki van szolgáltatva a szüleinek anyagilag?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 16. 14:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Nyilván van, nem vagy egyedül a dologgal nyugi.

A lényeg hogy mi a cél. Van e cél. Rajta vagy e a fejlődés útján, hogy idővel mondjuk elhagyhasd a szülőket.

Sokan huszonévesként még bőven tanulnak, és sok esetben van akinek nincs nagyon se ideje se ereje még mellette dolgozni, majd azután hogy abba hagyta a sulit, addig meg szülők segítsége.

Na persze van a másik fele, akinek meg nincs választanivalója, és kénytelen suli mellett dolgoznia is.

2016. ápr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel még tanulok. És még nagyon sok ilyen diák van. Bár már van diákmunkám, de így se tudok mindent fedezni, mert albérletben vagyok.
2016. ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Nekem van egy ismerősöm, 40 éves, férjnél van, gyerekük is van, de anyuka begyűjti mindkettőjüktől a pénzt és kiosztja hogy mire költhetik. Nyaralni nem mennek, a legundorítóbb divat szerint öltözködnek, semmi olyat nem vehetnek, ami egy kicsit is a boldogsághoz kell. A gyerek nem kaphat csokit, cukrot, divatos ruhát, semmit. De anyukának nem mernek ellentmondani. Hiába mondja neki mindenki, hogy ez már szánalmas, álljanak a sarkukra és közöljék hogy felnőttek, nem mernek, mert akkor anyuka nem fog többé szóbaálni velük és azt nem tudná elviselni.

Iszonyat, de sajnos vannak ilyen esetek.

2016. ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Amit az utolsó írt az tényleg durva. De én őket nem kiszolgáltatottnak nevezném, hanem balfas..nak. Hiszen mindkettőnek van fizetése. Reménytelen eset lehet mindkettő.
2016. ápr. 16. 15:25
 5/11 MZ.per.X ***** válasza:
77%

Én már lassan a 30-hoz közeledem, de még így is támogatnak valamilyen szinten.


A vicc az, hogy Bp-n egy szaros kis lyuk szoba is 60 ezer rezsivel együtt, 50-60 elmegy kajára, 10 a bérlet.


Még diákként is 100+ ezer elment havonta, csupán arra hogy "léteztem" meg egyetemi kiadásaim voltak. Ennyit még akkor sem szedtem volna össze, ha napi 8 órában diákmunkázok, szakmai gyakorlatra meg egy szaros fillért nem fizetett volna senki.

2016. ápr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. 26 vagyok,3 hónapja dolgozom,előtte tanultam. A telefonszámlámat még anyáék fizetik,plusz most pl a velük közös nyaralást is,azt már nem tudnám fizetni, ha enni is akarok és van, hogy hétvégén ők hoznak haza, visznek vissza, valamint ilyenkor kaját is viszek magammal itthonról vagy bevásárolnak nekem. Talán már kezdek elszakadni tőlük, de még mindig nem tudnék azt hiszem egyedül megélni.
2016. ápr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mivel mentális betegségem van,így igen.

27 vagyok,egyre rosszabb,de nincs mit tenni,ez a kevésbé rossz...

2016. ápr. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
De még így is jobb,mintha egy idegennek lennék kiszolgáltatva,aki bármikor eldobna..
2016. ápr. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Addig, amíg a szülei tartják el, semmiképpen. Inkább meg kell köszönnie, hogy nem zavarják el dolgozni, vagy akár munkahely, megélhetés nélkül is azzal, hogy "felneveltelek, felnőtt vagy, légy a magad ura, élj meg ahogy tudsz.

Na, ez lenne az igazi kiszolgáltatottság!

Vagy, keresne, és egy kanyi felett sem rendelkezhetne, mert az utolsó fillérig le kellene adnia a mamának, aki majd beosztja.

Vagy azt érted kiszolgáltatottság alatt, hogy el kell viselned őket, meg az esetleges hóbortjaikat, gyengeségeiket?

Nézz először magadba....

2016. ápr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyetemista vagyok, sajnos egy évet halasztottam a felvételi miatt, de támogatnak. Dolgoznék mellette, de baromi sokat kell tanulni. Ami szabadidőm van, az kb. egy edzésre elég.
2016. júl. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!