Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szereti az anyukám...

Miért szereti az anyukám jobban a testvérem, mint engem?

Figyelt kérdés

Látszólag nem tűnik fel,de pont azokból az apró dolgokból igen.

Szóval amikor hazajön a boltból

Kb a testvéremmel mindig egyformán kapjuk a dolgokat,de amit

magának vesz azt mindig elfelezi a tesómmal.Csak azt hallom,hogy azt mondja neki,majd ketten megesszük jó?

Miért ketten?

Velem miért nem felezi el?Mert megértem,hogyha én kapok egy csomó mindent,ő pedig alig,de nem így volt.

Aztán megbeszéljük,hogy ma pizzát süt,ő még is palacsintát süt,mert a testvérem azt akarja.

Elmennek ketten fagyizni,és nem is szólnak nekem,amikor meg hazajönnek azt mondja,hogy "nem mondtad,hogy jönni akarsz"hogy mondjam amikor egy szó nélkül elmennek?

De mindennel így van,elsőnek én vagyok a hibás,a rossz,ha veszekszünk is mindig őt védi,én meg vagyok az

idióta testvér.

Mindig mindent ketten terveznek.Idézem"Majd megyünk ketten jó?Vásárolgatunk,megyünk ide-oda"

Jó tudom apróságok,de nekem ezek is nagyon sokat számítanak,és rosszul esnek.Attól még hogy mondom neki,nem változtatja meg a szokását.És még apás sem vagyok,hogy attól több figyelmet kapnék,így ő maradt a testvéremnél...


2016. ápr. 17. 08:17
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja és a legfontosabb

Tőlem egyszer nem kérdezi meg amikor hazajövök,hogy mi volt az iskolába,kaptál-e jegyet,de a testvéremtől mindig

2016. ápr. 17. 08:19
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Ismerős helyzet. megkérdezhetem hány évesek vagytok, és hogy fiú vagy lány vagy-e? (a tesód is érdekelne.) Nálunk anyukám az öcsémet ugrálja így körül. Mi lányok mintha nem is léteznénk....
2016. ápr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem is a kérdező lány, a másik fiú. Sok anyuka ezt csinálja sajnos. Állítólag a lány neki konkurencia tudat alatt. A nagyobb főleg.
2016. ápr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Elhiszem, hogy zavar. De gondolj arra, hogy tesod nem sokara mekkora balna lesz a sok dugi pempotol..
2016. ápr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem mindketten lányok, de én is kíváncsi vagyok. Vagy lehet, hogy a tesód vékonyabb nálad, ezért kínálgatja külön csokival.
2016. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En is igy vagyok vele csak nekem a tesom 22 eves(lany),en meg 14 (lany).
2016. ápr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Mikor kicsik voltunk, nálunk is hasonló volt a helyzet, én voltam az első gyerek, lány, másodiknak jött öcsém. De nem csak anyukám részéről, hanem az egész család részéről, mint hogyha öcsém születésével én láthatatlanná váltam volna. 5 és fél év van köztünk. Érdekes egyébként, ennek ellenére testvérekként jól megértjük egymást, és ő is tudja, mennyi mindent elrontott a család. Most már felnőttünk. Amúgy anyukám részéről ez a mit főzzünk, süssünk téma mostanra úgy változott, hogy megkérdezi mi legyen, és valami teljesen mást csinál. Szóval az utóbbi években már én csak annyit mondtam neki az ilyen kérdésekre, hogy amit akarsz, csak ne hajtsd túl magad. Mostanra jutott el odáig, hogy húsvétra már csak kétféle sütemény volt (4 fős a szűk család, de mi a tesómmal már nem lakunk a szüleinkkel, szóval ketten vannak anyám és apám). :-)


Sajnos nem tudom a magyarázatot a kérdésedre, pedig én is átéltem hasonlót. Gondoltam arra, hogy öcsém a fiúgyerek, vagy hogy ő a kisebb, a család meg mindig tagadott, hogy de ilyen nem volt, bennem viszont megmaradt, nem képzelődtem.

2016. ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
15%

hány évesek vagytok? fiú-lány?

ezek is sokat számítanak, mivel egy kisebb gyerek még az Anyukájára szorul, a nagyobbak meg már inkább a haverokkal lógnak

2016. ápr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!