Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek van köze a génekne...

Szerintetek van köze a géneknek ahhoz, ha valaki nem szereti a gyerekeket?

Figyelt kérdés

A minap volt nálunk egy kisgyerek,és éreztem apámon,hogy próbált kedves lenni,de nyűg volt neki.


Ennek ellenére 3 gyerekes apa lett(nem tudom miért),igazán sosem foglalkozott velünk,csak olyan "pénzkereső" apuka volt.


Én és a testvéreim is mind hasonlóak vagyunk,nem nagyon bírjuk elviselni a gyerekeket hosszú távon.Idegesítenek.


Apám egyszer bevallotta,hogy ő sosem akart megnősülni sem.


2016. ápr. 3. 16:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%

Én sem szerettem a gyerekeket soha. Fiatal koromoban úgy voltam vele, hogy sosem akarok saját gyereket. De miután 32 évesen férjhez mentem, mégis szerettem volna ha saját gyerekem is lenne, aki meg is született azóta. Nem a gyerekeket szerettem meg, hanem csak szeretném, ha családom lenne, és a "gyerekkor" csak egy átmeneti állapota a fiamnak/lányomnak :). És most az a helyzet, hogy a saját gyerekemet szeretem (nem majomszeretettel), de mindenki más gyerekeit ugyanúgy nem szeretem.


Szerintem édesapád is hasonlóképpen lehetett vele, végülis csak megnősült a végén :). Ja és szerintem nem a géneken múlik, inkább vérmérséklet függvénye lehet.

2016. ápr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
75%
En sem vagyok elajulva a gyerekektol.. Ettol fuggetlenul szeretnek majd hamarosan sajatot, akit biztosan szeretni fogok. En Anyumon is azt vettem eszre, hogy annyira nem rajong a gyerekekert, igy ha talalkozunk valakikkel, de velunk mindig szeretettel es odafigyelessel bant.
2016. ápr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Szerintem a gyerek csak az igazán magas tűrőképességű és teherbírású embereknek való.


Én belepusztulnék,ha a munkahelyi stressz után megint egy pokolba térnék haza,ahol a gyerekek üvöltenek,foglalkozni kell velük.


Apám is szerintem csak úgy bírta elviselni,hogy nem lakott szinte itthon fél életében,mivel hétvégente járt csak haza,olyan munkája van.


Én eleve az embereket is nehezen viselem el.

Egy gyereknek meg nem mondhatja az ember,hogy "bocs,de most nincs kedvem hozzád".

2016. ápr. 3. 16:40
 4/34 anonim ***** válasza:
89%

Nem szerethet mindenki mindenkit.

Nincs ezzel semmi baj.

2016. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem gyerekutálók, hanem introvertáltak vagytok apukád meg te is. Egy introvertált embernek idő kell a feltöltődésre, neki tényleg pokol, ha csak akkor van körülötte csend és nyugalom, amikor mindenki alszik. Azt nem tudom, az introvertáltság öröklődik-e vagy nevelés kérdése.
2016. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
és amúgy én szeretem a gyerekeket, de tényleg nagy szükségem van csendre a nap nagy részében, nemcsak a melóm miatt, hanem mert gyorsan lefáradok... bár nem mindig kizáró ok, nagyapám is elég introvertált volt, mégis nevelt gyereket, de ez régen volt, falun, ahol a gyerek amúgy is egész nap kint kószált az utcákon meg a földeken...
2016. ápr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%
szerintem arról is szól mi a fontos az embernek. ampámnak szerintem mi sem voltunk túl fontosak. de ezzel nincs nagy gáz. szerintem túl van tolva nagyon ez a gyerek az első dolog. miért ne lehetne valakinek valami fontosabb, akár a felesége vagy más cél és mellett felneveli a gyerekeit.
2016. ápr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
78%

Hogy jönnek ide gének? Apád nem akart megnősülni, feltételezem családi nyomásra vállalt gyereket is. Van ilyen. Én se szeretem a gyerekeket, nem is akarok, pedig anyukám egy türelmes angyal, és a nagyszüleim is tündériek voltak. Apám kiskoromban meghalt, rá nem igazán emlékszem, de mondták, hogy nagyon szeretett, jó apa volt. Amiért nem akarhatsz gyereket szerintem:


-Nem volt előtted jó példa: Apud nem foglalkozott veled, nem tudod Te mit kezdhetnél egy gyerekkel.

-A mai atomliberális nevelési módszereknek köszönhetően naponta végighallgatod a kezeletlen gyerekek hisztijeit buszon, boltban, stb.

-A karrieredre koncentrálnál, olyan munkával kapcsolatos ambícióid vannak, amibe nem férne bele egy gyerek.

-Nem akarsz ebbe a visszafordíthatatlanul elrontott világba gyereket szülni és a média, divatcikkek, iskolák romló színvonala, stb.-vel egyszemélyes hadseregként szembeszegülve egy normális embert nevelni a gyerekedből

-Szimplán nem vagy anya vagy apatípus. Van ilyen.


Nincs ezekkel gond. Nem lehet mindenki egyforma

2016. ápr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Igen,introvertáltak vagyunk,az összes testvérem.


Szerintem az ilyen embernek nem szabad gyereket vállalni,mert a gyerek igényli a figyelmet,anélkül nincs értelme.

Úgy meg minek a gyerek,hogy csak "van".


Én meg sosem akarnám,hogy a gyerekem azt érezze,hogy nekem ő nyűg.

Viszont a hazugság sem szép dolog:d


Hát igen,azért ma megfelelni egy melóhelyen teljesen más,mint a nagyapád idejében.


Szerintem ma is sokan roppannak össze a teher alatt,ezért is van rengeteg alkesz..

2016. ápr. 3. 16:56
 10/34 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes kérdés. Én sem szeretem a gyerekeket, hasonló okokból, mint te. Nem is szeretnék saját gyereket sem, így mivel sajnos nőnek születtem, minden bizonnyal elég sok beszólást fogok kapni a jövőben ( ha megházasodom és anyagilag minden oké lesz, tuti hogy jönnek majd a "és mikor jön a baba?" kérdéssel, amitől már most hányok).

Természetemet tekintve, a képemet bízvást berakhatnák a szótárba az introvertált szócikk alá. Ha feltételezzük az összefüggést az introvertáltság és a gyereknemszeretés között, akkor elképzelhető, hogy öröklődik.

Másrészt abban is lehet valami, hogy a gyerek milyen szülői mintát lát otthon. Ha vele sem foglalkoztak a szülők túlságosan, akkor elképzelhető, hogy a gyerek sem fogja túlértékelni a gyerekvállalás jelentőségét. De mivel ennek az ellenkezője is gyakran megfigyelhető (az elhanyagolt gyerek felnőve akar gyereket, mert ő majd sokkal jobb szülő lesz és meg akarja mutatni) így marad a "talán".

2016. ápr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!