Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyámügyön panaszt tehet az...

A gyámügyön panaszt tehet az exem amiért a facebookra feltöltöttem néhány képet a kislányomról?

Figyelt kérdés
A képeken én vagyok a 8 éves kislányommal és a párommal. A gyerek az anyjánál van elhelyezve. 8 éve elváltunk. Fenyeget hogy szedjük le a képeket mert a gyereket elrabolják. Szerintem ez paranoiás és kezelés szorul...
2016. ápr. 19. 10:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

Nem gondolkodtál még azon, esetleg a kislánynak jobb helye lenne nálad?

Én elhiszem, hogy könnyebb az anyát szidni, miközben te éled a világod, és kéthetente vagy apuka... De ilyen anya mellett akarod hagyni a lányodat?!


Szerencsétlen gyerekre szép jövő vár...

Egy idegroncs anya, aki tönkreteszi, meg egy apa, akinek az a legnagyobb baja, hogy hadakozzon az exfeleségével.


A gyerek nem fegyver, nem használhatja egyikőtök sem arra, hogy a másikon bosszút álljon, kitoljon vele, vagy feljelentgesse!!!

Ti elváltatok, egyik jobbra, másik balra.


Sajnos ezt az exfeleséged sem képes felfogni, számára is csak egy fegyver a saját gyereke, akivel téged támadhat. Ha még védelem alá is vették szerencsétlent, akkor ideje lenne, ha elgondolkodnál rajta komolyan, hogyan és miként tudod segíteni őt.


Ezért mondják, hogy egy válás nagy vesztesei a gyerekek, mivel sokan belebuz.ulnak ebbe a hadakozásba, és pont vele nem törődik senki. Nem egy szülőt veszít el, hanem kettőt.


A feleséged anyaként leszerepelt, ezzel gondolom te is egyetértesz. De ha fel sem merül benned, hogy ebben az estben inkább te neveld a kislányt, akkor te is leszerepeltél apaként.


Mondom ezt úgy, hogy elváltam, és nekem is van két gyerek, sőt még csak nem is sikerült barátságban elválni. De a gyereknek joga van az apjához.

2016. ápr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%
Tehet! Mindenki mas is! Nemreg valtozott a torveny! A gyerekekrol keszult kepek nyilvanos kezeleset szigoritani tervezik.
2016. ápr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
27%

",pedig a gyámügy ellene indított éljárast gyermek veszélyeztetés miatt. A gyámügy védelem alá helyezte a gyereket."


Akkor hogy-hogy nála van elhelyezve?


Ami a fénykép kérdést illeti:

Hogy mik a jogszabályok, azt én nem tudom. De én nem tenném ki nyilvánosságra a lányom fényképét.

Ha gazdag valamelyikőtök (akár az Exed, akár Te), akkor az emberrablás is könnyen elképzelhető, különben kicsi a valószínűsége.

De nem kell, hogy bármelyik perverz Őt bámulja, esetleg zaklassa interneten.Egyébként sem árt minél kevesebb információt magunkról nyilvánosságra hozni.

Ráadásul a képen az Exed is szerepel. Ebbe meg végképp joggal szól bele.


Ezen az sem változtat, ha (lehet, hogy joggal) dühös vagy az Exedre!

2016. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%

Tehet panaszt, csak nem fognak vele foglalkozni. A te gyereked is, nem csak az övé.


Csak egy tanács. Az exed tiltsd le, és a fotóidat csak az ismerőseid láthassák.

2016. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%
az a nő bolond
2016. ápr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
58%

Attól, hogy az anyánál van a gyerek, nem vagy megfosztva a szülői jogaidtól, csak a felügyelet van nála. Ezektől a bíróság csak a legritkább esetben fosztja meg az apát váláskor, például ha erőszakos büncselekményért jogerősen elítélték, vagy a gyerek ellen elkövetett valamit.


Tehát neked e tekintetben ugyanolyan jogaid vannak mint az anyának.


A paranoiás, elmebeteg viselkedésével csak magából csinál hülyét, hatóság nem fog foglalkozni vele. Nyugodtan kiteheted a képeket, az elhelyezés nem erre vonatkozik.

2016. ápr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
44%

"és ez a másik szülöre"

Mivel nincs olyan, hogy az egyik szülő szülőbb a másiknál, ezért nem tilthatja meg egyik a másiknak.

2016. ápr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

én nem foglalkoznék vele. meg se hallgatnám amit mond, nem reagálnék rá.

a lányod is idővel be fogja látni, hogy az anyja nem normális. tényleg eléggé undorító dolog, hogy a gyereken keresztül akar hadakozni. mert egyértelmű,hogy az nem tetszik neki,hogy az új párod is ott van a képen, találkozik a gyereketekkel..

de nyilván logikusan végig gondolva te is ugyanolyan szülője vagy a gyereknek, ugyanannyira van jogod képet feltenni, mint neki.

és valóban ne legyen ismerősöd, és csak az ismerőseid lássák a képeidet. így a jövőben hátha nem lesz min szitkozódnia.

2016. ápr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Ráadásul a képen az Exed is szerepel. Ebbe meg végképp joggal szól bele."


Ha a képen az ÚJ, jelenlegi párod van, akkor ez a mondat természetesen nem érvényes. Bocsánatot kérek a félreértésért.


Hozzászólásom többi részét persze továbbra is fenntartom.

2016. ápr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!