Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki olyan, aki már...

Jázmin010 kérdése:

Van itt valaki olyan, aki már elszökött néhány napra aztán hazament? Mi okból? Mik lettek a következményei?

Figyelt kérdés
Először is, nem azért vagyok itt, hogy lehülyézzetek, hanem mert tanácsra van szükségem. Szeretem az anyukámat, de már nem tudom meddig bírom ki. Minden ok nélkül ordibál (a múltkor meg is vert, majd hozzámvágra a ruhaakasztót), folyamatosan rajtam vezeti le a dühét. Tudom, hogy mások ennél sokkal rosszabb helyzetben vannak, de a folyamatos lelki dolgok, amik a fejembe járnak nem hagynak nyugodni. Rosszul esik, hogy azt mondja és vagyok élete legnagyobb hibája, egyéb trágár szavakat mond rám, kikapok olyanért amiről nem tehetek. Nem merek vele beszélni semmiről, amikor meg kiabál az apum még egyszer sem szóly az érdekembe se semmi. Nem tudom mit tegyek. Nagyon elegem van a dologból. Ma azt mondta inkább öngyilkos lesz sem hogy velünk legyen. Sokat gondolkodom, változtatna e a helyzeten ha néhány napra elmennék. Talán megbecsülné "élete legnagyobb hibáját"? 13,5 L
2015. dec. 20. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem jobban jársz, ha iskolapszichológushoz fordulnál. Vagy egy tanárhoz akiben megbízol. Nagyszülők? Rokonok?

Édesanyádnak valami komoly lelki baja lehet, és rajtad vezeti le a feszültségét. A szökéssel csak még jobban magadra haragítanád.

Édesapáddal nem próbáltál beszélni erről?

2015. dec. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Anyukád nincs magánál,nem rajtad kellene levezetnie a felgyülemlett feszültséget.

Szerintem ne tűnj el, nincs semmi értelme, bár anyád megérdemelné...apád egy papucs,felnőttként készülj fel,lehet apakomplexusod lesz.

Próbálj apáddal beszélni, hátha leereszkednek a tökei végre.

Ha nagyon tarthatatlan otthon a helyzet, esetleg vonj be az iskolában egy tanárt a dolgaidba, akiben megbízol, kérj tanácsot.

2015. dec. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló okokból szöktem el otthonról 12 évesen egy barátnőmmel. Balatonra mentünk egy éjszakár töltöttünk ott. Reggel a rendőrök jöttek értünk a szüleimmel együtt, elmondtuk egy osztálytársunknak aki beköpött minket. Utólag belegondolva, szerencsére... Felforgatták a környéket értünk, kihallgatták az osztálytársainkat,tanárokat stb. Utána amikor meglettünk a rendőségen kihallgattak. Anyámék nem kaptak észbe, szerintük én voltam a hülye, utána pedig még rosszabb volt a helyzet, még jobban alkoholizáltak még magasabbról tojtak rám, eszükbe sem jutott kicsit magukba nézni. Most 31 évesen is azt gondolom, hogy nyomós okom volt rá, az igaz, hogy butaság volt persze hiszen mi a fenét csináltam volna pénz nélkül. De akkor is oka volt az egésznek...
2015. dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az apukámmal semmiről nem lehet beszélni. Az iskolát nem hiszem, hogy érdemes bevonni, mindenki olyan szűk látókörű, nemt tudom, gondolkodom. Köszönöm
2015. dec. 20. 19:58
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ugy gondolsz másokat szűk látókörűnek, hogy te gondolod megoldásnak az otthonról dobbantást... Aha...
2015. dec. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Na mi lett? Kivancsi vagyok mert most en is kozel allok ahhoz hogy elmenjek ugyanilyen okokbol

12\L

2016. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!