Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nevelőszülő szeretnék lenni....

Annta kérdése:

Nevelőszülő szeretnék lenni. Hogy is alakulnak ekkor a szülő-gyerek kapcsolatok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nálunk ideiglenesen lennének, vissza kéne gondozni a családjukba vagy örökbe adni őket. De vki azt mondja, úgy bánik velük, mintha sajátjai lennének, valaki meg azt, hogy nem válnak ez által anyává -apává. Hogy van ez? Ideiglenes anyává leszel vagy szerető diplomatává? Tapasztaltak válaszát várom.
2016. ápr. 22. 14:32
 1/8 Fruzs33 ***** válasza:
100%

Igaz,hogy én a másik feléről vagyok tapasztalt,de én is tudom. Ezt a gyermekjóléti szolgálatnál kell jelezni,és ha alkalmas vagy rá,akkor tanfolyamokon fogsz túlesni.

Èn csak ezt azért tudom,mert 2 évig nevelőszülòknél voltam.

2016. ápr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fruzs33: úgy értelmezem, a Kérdezö arra kíváncsi, hogy te anyaként-apaként tekintettél-e a nevelöszüleidre, amíg velük éltél, vagy csak egy átmeneti helyzetként élted át az egészet? Éreztél-e irántuk szeretetet?
2016. ápr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két ilyen gyerekem van. Fontos, hogy tisztában legyél miért is vállalod ezt. Ha nagyon szeretnél gyereket, akkor ez nem megoldás. A gyereknek igényei vannak, tudni kell nevelni, érteni kell, hogy ilyen esetben gyakran fordul elő a gyerekeknél mentális betegség (stressz, depresszió). Ezeket tudni kell kezelni. Empátia is fontos, de a gyerek szükségeit is figyelembe kell venni. (Pl. gyakori gond, hogy hajnalig lógnak a neten, ok. megértem, hogy jó netezni, de ha másnap 7-kor kell, akkor 10-kor elzavarom aludni). Persze kialakul egy kapcsolat, de nem olyan erős, mint ha örökbefogadnál.
2016. ápr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valójában már egy éve is gondolkoztam nevelőszülőségen. Először az indított be, hogy nem lett gyerekünk (3 éve póbálkozunk), aztán most meg az adott egy lökést, hogy a bölcsibe, ahol gondozónő vagyok, érkezett egy 2,5 éves leányka, aki gyermekotthonban él a kisiskolás nővérével, s annyira megszerettük egymást. Nem tudom, létezik e ilyen, hogy én őket szeretném nevelőszülőségen keresztül segíteni, de ha nem is, akkor is van valami bennem, amit tisztáznom kell magamban, ami hajt.
2016. ápr. 22. 17:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves kemény lehet, nekem 14 és 15 évesen kerültek hozzám. Én egy 2,5 évest biztos nagyon a szívembe zárnám..

A saját gyereket ne add fel én 8 éve próbálkozom ☺

2016. ápr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
oké, nem adom fel. bár nem tudom elképzelni, milyen lehet. már most úgy érzem, túl rég óta várok rá. a kislányt a bölcsiből (de nem csak őt, más bölcsis picúrt/picúrokat is)meg annyira szeretek, hogy nem is értem hogyan lehet ennél jobban szeretni, pedig biztos lehet...
2016. ápr. 22. 18:26
 7/8 anonim válasza:
100%
En ilyen teruleten dolgozom. Sajnos azt tapasztalom, h azok a gyerekek, akiket kiemelnek a csaladbol es szakellatasba kerulnek, nagyon ritkan lesznek hazagondozhatok. Szakellatasban nonek fel. A neveloszulonel levo gyerekekeim a neveloszulot tekintik az igazi szulojuknek. Mivel csak nagyon ritkan adjuk oket vegleg haza, a neveloszulonel lesznek nagykoruak es maradnak is ott, amig jogszabaly engedi. Van olyan neveloszulo, aki meg a kirepulese utan is tamogatja es segiti a gyereket. Sajnos sokan csak a penz miatt csinaljak, errefele nagyon sok a roma neveloszulo.
2016. ápr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm!
2016. ápr. 23. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!