Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 100. 000 forint zsebpénz 16...

100. 000 forint zsebpénz 16 éves gyereknek? Ezek normálisak?

Figyelt kérdés

Én nem is értem hogy jut ilyen valaki eszébe!! Ráadásul a lány ruháit meg egyéb dolgait még mindig a szülei fizetik! dísznek meg kap mellé 100 ezer forintot amit nem is költ semmire ha mégis akkor könyvekre! Normális az ilyen szülő??

Én egyáltalán nem adok zsebpénzt a gyerekemnek mert fölösleges. Ha mégis akkor 2-3 ezer forintot és szerintem ez a normális.

Nem is értem a gyereknek hogy van pofája elfogadni ha a szüleinek már nincs esze! Dolgozni meg persze nem dolgozik,én ennyi idősen bőven diákmunkáztam.



2016. ápr. 11. 21:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
81%
Senkit nem érdekel, hogy te mit csináltál ennyi idősen és mit adsz/adnál a gyerekednek. Ha valaki 100e zsebpénzt ad, akkor nyilván nem olyan panelproli, mint te. Inkább egy gazdag család, ahol szintén meg kell tanulni gazdálkodni a gyereknek, még ha egy másik szinten is.
2016. ápr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
94%

Nem normális mert egy átlag család ezt nem engedheti meg magának, még a 10-ét sem.

Ami viszont nem normális, az hogy te ezt számonkéred a 16 éves gyereken."Nem is értem a gyereknek hogy van pofája elfogadni ha a szüleinek már nincs esze!" Már miért ne fogadná el, ha adják neki a szülei? Azért mert más gyereknek nem adnak csak 2-3 ezret? Ha van esze félre tesz belőle jócskán és szép kis vagyona lesz mire felnőtt lesz. Ne irígykedj, semmi közöd hozzá, hogy az a csaád hogyan dönt. Leht hogy hatalmas hiba és pont a sok pénztől elzüllik a gyerek lehet hogy nem, de ezt semmiképpen nem a gyereken kérd számon.

2016. ápr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
96%
Nem szórja el, néha könyvet vesz. Szerintem semmi gond nincs vele hogy ennyit kap, tud spórolni nem szórja el minden szarra.
2016. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen igaza van az elsőnek,a gazdagabb rétegben az a 100.000forint olyan mintha 10.000forintról beszélnénk az átlag keresetű világban.Azzal kell megtanulnia bánni a gyereknek.
2016. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
97%
Hát ha a család amúgy 3 000 000 költ egy hónapban magára, akkor nem oszt-nem szoroz a 100 000. Legalább nem nyomorban nő fel az a gyerek.
2016. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
57%

Volt egy rendezveny ahova a lanyomnak 12 ezret adtam, ebböl 5 volt a belepő..erre a baratnöjenek 70 ezret adtak!!

azt hittem elajulok..es el is költötte kislany mint a 70-et..13 evesek

2016. ápr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim válasza:
62%

attól hogy te nem teheted meg, más miért ne tehetné?

én is 18 évesen már 10+millás autóval jártam suliba, mégsem éreztem magam "rossznak".

2016. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
85%
Bocsánat kérdező, de neked ehhez mi közöd van? Ha megtehetik akkor miért baj ez? Az irigység milyen csúnya tud lenni...Könyvekre költeni pedig nem rossz befektetés. Ha pedig nem költi el, akkor lehet gyűjt valamire. 16 éves, tehát ahogy írtad gyerek! Ha mondjuk 26 vagy 36 évesről lenne szó, arra én is azt mondanám, hogy kicsit gáz..de ez? Szerinted fölösleges gyereknek zsebpénzt adni? Hát pedig tévedsz...
2016. ápr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
86%

"Nem is értem a gyereknek hogy van pofája elfogadni "


Már miért ne fogadná el a szüleitől, ha kapja.

2016. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
87%
hát most már minden pofára megy? az elfogadáshoz is pofa kell, a 100 ezerhez is... képzeld el, hogy mi lenne, ha azt a te gyerekednek adnák, még el is vennéd tőle
2016. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!