Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy jobb...

Mit tehetnék, hogy jobb legyen a kapcsolatom anyuékkal?

Figyelt kérdés
Fuu.. Hol kezdjem?! A lényeg,hogy nagyon rossz a kapcsolatom a szüleimmel. Nem bízok meg bennük.. Jó tanuló vagyok,de anyuék még többet várnak el tőlem. Azt szeretnék,hogy én legyek a legjobb. Amit megértek. De nem tudják,hogy én mindeközben min megyek át. Ha hármast kapok akkor nagyon kikapok. Mindig az osztalytálytársammal jönnél,hogy ő biztos 5öst kapott. Én már inkább nem mondom,hhogy igen mert akkor nagyobb fájdalmat okozok nekik és magamnak. Ma reggel azzal jöttek,hogy hetente 2×mossak fel és mosogassak el. Megértem,hisz nekik is nagyon sok dolguk van. De az kicsit mar sok követelmény,hogy én 3ig suliban vagyok,hazajövök tanulok tovább 7ig utána fürdés vacsi stb.. és meg takarítsak is. Szó szerint örülök,hogy élek. És akkor jön a többi,hogy ha mutatni szeretnék valami vicces videót akkor lehülyézik :Má' megint ezt a hülyét nézed? 2 perdük nincs rám. Ha kérdezek valamit akkor vagy 3× kell megkérdeznem,hogy kapjak rá választ vagy inkább hagyom és nem foglalkozom vele,hogy mennyire leszarnak (főleg apa. Lehet azért mert a mama elmondása szerint ő nem akart engem,de a mama azt mondta,hogy: ha már felcsináltad (anyámat) akkor fel is neveled a gyereket) Már többször megfogtam a szikét és gondoltam arra,hogy megvágom magam,de erős voltam és inkább nem tettem. Erős egyéniség vagyok mert még mindig bírom. Bár már nem akarom. Röviden ennyi. Ja és a végére,hogy nincs nagy igényem már (mert már megszoktam,hogy mindenki baszik rám) csak annyi,hogy hadjanak békén.

2016. ápr. 24. 10:26
 1/3 anonim válasza:

hasonló gondjaink voltak; elmentünk családterápiára.



Ha ezt nem tudod megszervezni, akkor javaslok egy módszert, mi a terápián tanultuk (nem tudom mi a neve, de régi egyszerű, bevált módszer).


Egyeztettek egy időpontot amikor mindenki ráér, ha van testvéred akkor ő is.

Leültök egy asztalhoz, csendben nyugalomban. Kitaláljátok ki kezdje (Te),

5 percet beszélsz magadról,

aztán jön a következő,

röviden elmondja, hogy mit hallott az előzőtől

5 percet beszél magáról

így tovább

végén az első elmondja röviden, hogy mit hallott az utolsótól

Szabályok:

bárki beszélhet bármiről

senki sem szólhat közbe

csak a legvégén lehet véleményt mondani, akkor már kötetlenné válik a beszélgetés

rendszeresen meg kell ismételni


az első 1-2 alkalomtól ne várj sokat, de 3-4. után lesznek változások, kialakul ami most legjobban hiányzik, az empátia, egymás megértése, egymás problémáinak megismerése


biztos van más, jobb módszer is, én ezt ismerem, ezt kipróbáltuk, ez működik...

2016. ápr. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De biztos vagyok benne,hogy anyuék nem fognak leülni lekizni velem.
2016. ápr. 24. 10:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Bár én 43 vagyok, de ugyanez volt anno, mig kicsi voltam. Ma már nekem is gyerekeim vannak, de soha nem tudnék ilyen lenni mint a szüleim voltak.

Egyrészt én abszolút megbízom a gyerekeimben, és tudják, hogy akármi van, mindig kiállok értük, de nyilván ha hibásak esetleg, azt kizárólag 4szemközt beszéljük majd meg.

Tanulásba soha nem szólok, nem kell nógatni őket, tudják maguktól mi a dolguk. Nem várok el kitűnő bizonyítványt, becsúszhat egyes is, megnyugtatom őket, hogy majd kijavítják.

Én soha nem büntetek (nincs rá szükség egyszerűen) és soha nem emelek kezet rájuk.

Nekem a mai napig rossz a kapcsolatom anyámmal ráadásul most kényszerből velük lakunk egy fedél alatt.

A mai napig mindig, mindennel elégedettek velem kapcsolatban; nem tudnak elfogadni (nem drogozom, soha nem dohányoztam, nem ittam, dolgozom, tehát teljesen normális életet élek, rendesen nevelem a gyerekeimet egyedül....nem is értem). A házban tisztaság van, minden okés - és mégis. Egy férfihoz illő teljesítményt várnak el tőlem, vagy nem is tudom....

Szóval megértelek abszolút....én próbálom függetleníteni magam a helyzettől, nem beszélek Anyámmal mert így nem tud támadni sem....(igaz ő eleve olyan természetű, hogy nincs ember, akivel még ne veszett volna össze és sokakkal ez évek óta tart(ott), aztán vkivel vagy kibékült végül vagy nem...rendkívül rosszindulatú és önző tud lenni, mindent irányítani akar.

2016. ápr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!