Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha felnött gyereked meg veled...

Ha felnött gyereked meg veled lakik akkor elvárod tole hogy ö is vegyen fat telre?

Figyelt kérdés
felet te veszed felet ö, vagy ti hogy csinalnatok? most tegyük fel h fával futetek ti is

2016. ápr. 25. 16:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
A felét legalább is ki kellenen fizetnie, hogy tecnikalilag hogy oldják meg: mindenki vesz ugyanannyit, vagy egyben veszik meg és a pénzt fizetik felesben, lényegtelen.
2016. ápr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%
Mi pl. mar egy honapja nem futunk.
2016. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk megvan, hogy kb. mennyi a rezsi egy átlag hónapban és én annak a felét fizetem fixen a szüleimnek minden hónapban. Nyilván ebben benne van a fűtés is (bár mi nem fával fűtünk). Aztán ha az adott hónapban kevesebb lett a rezsi, akkor kicsit több mint felét álltam én, ha meg több lett, akkor kicsit kevesebb mint a felét álltam én. Nem szoktunk utánaszámolni forintra pontosan, de úgy átlagba nagyjából kijön, hogy a felét fizetem a fenntartási költségeknek.
2016. ápr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

nem tartom törvényszerűnek, h a gyermeknek a fele rezsit, fele kajapénzt, fele fát ki kelljen fizetnie.

Nálunk nem szokás a gyermeknek is beszállni a téli tüzelőbe, 3 embernek is u.annyi fával fűtünk be, mint 2-nek, teljesen mindegy, mennyien laknak a házban, u.annyi fa kell.

Mi sem vagyunk eleresztve anyagilag, de amíg megoldható, addig a gyermek inkább magának gyűjtögessen v rakjon félre.

2016. ápr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
19:49el értek egyet!
2016. ápr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Én még otthon élek, és nem fizetek a fűtésért. Igaz mi nem fával fűtünk, de anyuék soha nem kérték, hogy szálljak be a rezsibe vagy a kajába. Mindig azt mondják, hogy spórolj, hogy legyen pénzed, egyszer szükséged lesz rá. Ennek ellenére, tisztábban vagyok azzal, hogy a szüleim nem vakarózni mennek a munkába, hanem keményen megdolgoznak a pénzükért, azt is tudom, hogy semmi sincs ingyen. Mivel nem engedik, hogy beszálljak a rezsiköltségekbe, így minden hónapban én töltöm meg a mélyhűtőládát húsokkal, ételekkel. Minden hónapban X összeget beteszek anyum cukortartós dobozába amibe a "dugi tartalék pénzt szokta tenni" Ha úgy jön ki a lépés, hogy én megyek kocsival bevásárolni anyuval akkor mindent én fizetek. Én így szállok be..
2016. ápr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Én édesanyámmal és az öcsémmel élek.

Általában MAJDNEM minden hónapban én állom a számlákat (Víz,Villany,Internet) és az éves fát (általában 5-6m3) is én állom, illetve a mostani télen ingyen megoldottam, mert a főnöknek vágtunk ki rengeteget, de neki nem kellett igazából, csak a terület és így a fizetésen felül el tudtam hozni, idén viszont úgy veszem meg. A boltot általában anyám állja, viszont én minden hónapban egyszer adok neki valamennyit (10e,20e). Én így csinálom. 20/F

2016. ápr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

23 éves a fiam. minden hónapban idead kb: 40ezer forintot. csak segítség képen. Ő nem tudja, de én ezt elteszem neki, majd ha elakar költözni, lesz egy is induló tőkéje.

Soha nem vártam el semmit.

2016. ápr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

23 éves koromig otthon laktam én is és a tesóm is csak 29 évesen tudott elköltözni. Soha nem várták a szüleim hogy 10-én letegyünk x összeget az asztalra.

Mi intéztük tesómmal a bevásárlást, a tv/internet számlát, egykét felújítást (ablakcsere, redőnyök stb), volt hogy hozattunk egy kocsit fát..... De anyu ezekre is mindig azt mondta hogy tegyük félre inkább a pénzünket, hogy legyen tartalékunk.

Persze neki nagy segítség volt, de most is nehezen fogadja el ha "segíteni" akarunk!

2016. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az sem mindegy hot mit értesz felnőtt gyerek alatt. 18 éves egyetemista, 22 éves pályakezdő vagy 35 éves mérnök.


Szerintem ez a család helyzetétől is függ. Ha nehezen jön ki egy család a pénzből és dolgozik az otthon lakó gyerek akkor jogosan várható el hogy ne magának tegye el a pénzt, hanem segítsen. Viszont abban se látok semmi rosszat hogy ha szülők jól kijönnek a pénzükből akkor nem kérnek/fogadnak el pénzt a gyerektől.


# 8 Nagyon aranyos vagy :) Biztos meg fog hatódni a gyereked.

2016. ápr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!