Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi anya, hogy...

Miért nem engedi anya, hogy szőrtelenítsem a lábam?

Figyelt kérdés
Holnap lesz a ballagási fotózás a sulinkba és szoknyát kellene vennem ,de így nem merek...Az osztályba már minden lány szőrtelenít,akin meg van szőr azt kicikizik...Mondtam anyának,hogy zavar a szoknya miatt de annyi volt a válasza:"Majd ha nagyobb leszel,korai ez még,úgyse a lábaddal foglalkoznak majd" Áh nem,tényleg nem csak minden napos az hogy azt beszélik a lányok hogy ki mikor szőrtelenít..Ez nekem annyira kellemetlen már sírtam is miközben fürödtem,mert én szerintem illik ezt a szülővel megbeszélni és pl.megmutatni a gyereknek hogy hogyan is kell ezt csinálni :(

2016. ápr. 27. 21:31
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%

Én is 15 vagyok.

Anyukádat végülis meg tudom érteni, mert ha túl korán kezdi az ember, akkor egy idő után úgy fogsz kinézni, mint egy gorilla. De ez a veszély 15 évesen sztem annyira nem fenyeget :)

Kérdezd meg, h pontosan miért nem engedi.

2016. ápr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én szerintem meg sem kérdeztem anyámtól, pedig jóban vagyunk. Venned kellene egy lehetőleg női borotvát, mert ez a legegyszerűbb módszer. Az epilátor jó, mert hosszabb ideig marad szőrtelen a lábad, de az első alkalom fájdalmas szokott lenni, mivel tövestől tépi ki a szőrt. A borotva nem fáj, csak pár nap után újra kell csinálni, mert kinőnek a szőrök. Borotválást érdemes zuhanyozás közben csinálni, szappannal, vagy borotvahabbal kend be a lábad és borotváld le. Utána érdemes valamilyen testápolóval bekenni. Nem szokott kipirosodni a borotvától, de az epilátor, vagy a gyantázás után igen, mert később úgyis azokat is ki fogod próbálni, napokig vörös lesz, szóval azokat ne a fotózás előtt csináld közvetlen. Lehet, hogy most szőrös leszel a fotózáson, ez van, de szerintem minél hamarabb szerezz be egy borotvát, mert itt a nyár és nem divat a szőrös láb, bikinivonal, hónalj.
2016. ápr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
86%
21 Teljesen mindegy mikor kezded, nem fogsz úgy kinézni, mint egy gorilla :) nem erősíti a szőrt egyik szőrtelenítő eljárás sem és nem is nagyon gyengíti.
2016. ápr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok a szülő elleni lázadás híve, de ez annyira magánügy, hogy semmi rossz nincs benne, ha a tiltás ellenére leborotválod.

12 évesen szedtem le először. Strandra készültünk. Felvettem a fürdőruhát és a bikinivonalban befigyeltek a sötét szőrszálak. Anyámnak volt a fürdőben szőrtelenítő krémje, elolvastam az utasítást és leszedtem. Eszembe sem jutott, hogy beszélgessünk róla. Nincs ebben semmi rossz, ne aggódj!

2016. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kértem engedélyt rá,hogy szőrtelenítsem magam!Fogtam a borotvát és meg tettem,nem szóltak bele!

Amúgy 15 évesen csak nem vagy annyira h.lye h nem tudnád megcsinálni,anélkül hogy nem mutatják meg a szüleid!Vagy a csókolózáshoz, szexhez is megkéred hogy mutassák meg,hogy kell?

2016. ápr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Több, mint 40 éve, 15 évesen fogtam egy borotvát, és leszőrtelenítettem a lábamat. Nem szóltam róla édesanyámnak, pedig nagyon jó kapcsolatunk volt. Amikor 17 évesen tampont kezdtem használni, azt sem mondtam el, úgy gondoltam, ez túlságosan privát szféra, még rá sem tartozik, bár lelkem mélyén tudtam, hogy nem helyeselné. A lábam ronda szúrós lett pár nap múlva, nem jött be a borotválás. Később gyantáztattam, hosszú évekig, attól még kopott is, ma meg már epilálom. Még most, közel 60 évesen is. Szerintem ez ma már (főleg az erősebb, sötétebb szőrösödésre hajlamos lányoknál, nőknél) alapvető dolog.

A 60-as,70-es években nem volt videó, számítógép, szüleink nem is ismerték a gyantázást, nem volt divat a szőrtelenítés, nem is tudták volna megmutatni a szülők, hogy csináljuk. Mégis megoldottuk, egy 14-15 évesnek ne kelljen már megmutatni, hogy kell epilálni. Tele van a youtube tanító videókkal.

Ha pedig ennyire nem tudod önállóan megoldani, menj harisnyában a fotózásra, hidd el, a ballagási képen nem fog látszani a szőr a lábadon.

2016. ápr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem engedte anyukám, én 14 voltam. Azt mondta, hogy még ráér. De engem nagyon zavart, így hát elmentem, vettem egy borotvát, és leborotváltam:)
2016. ápr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

- Nem kell anyád engedélyét kérni, valószínűleg észre se fogja venni.

- Nem fog erősödni, ez egy hülye legenda, szerintem a gyantagyártók terjesztik (de ha elhiszed, akkor gyantázzad, az is jó).

- Aki viszont emiatt cikiz, azzal nem kell szóba állni, pláne nem sírni miatta. A te döntésed legyen, leszeded-e, a te ízlésed szerint, ne a tucat plázacica osztálytársaidé.

2016. ápr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen off, de muszaj megkerdeznem. Miert mondjak egyesek, h csak legenda, h a szortelenitestol erosodik a szor? Nekem a combomon szoke szorok vannak, ezert a labszaramtol elteroen, csak huszevesen kezdtem el leborotvalni. Es mar par alkalom utan fekete szor nott vissza, pont mint a labszaramon. Egyertelmuen megerosodott. Ugyanez a hasamon is, buta tini fejjel nehanyszor leborotvaltam, aztan mar muszaj volt mert eros fekete szalak nottek es surubben is.


On: kerdezo, tizenot evesen nem korai szerintem sem elkezdeni a szortelenitest, igen, meg fog erosodni, na es? Nem mindegy, h milyen eros a labadon, ahol akkor is le kene szedni ha gyernge lenne? Es ahogy a tobbiek irtal, ehhez nem kell engedely, mit csinal ha rajon? Visszaragasztja? Arra figyelj, ha megteheted anyagilag h ne egy olcso eldobhatosat vegyel, hanen egy tobb pengeset(pl 4) es noit. Semmikepp se csend el apukadet pl, mert veszelyes maset hasznalni. 4 vagy nagyobb pengeszammal, mar nem olyan egyszeru elvagni magad. Zuhanyozaskor betusfurdozod a labad es szepen bokatol terdig savokban leborotvalod.

2016. ápr. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
67%
Én pl a kezemet borotválom évek óta, nekem egyáltalán nem erősödött meg tőle, annyi,hogy amikor kb 1mm-es,akkor maga a szőr színe sötétebbnek látszik,de ez pár napon belül el is múlik, ne kérdezd, minek a hatására, de a lényeg, az az 1mmes sötétebb kis szőr miatt nem szoktam leborotválni, hanem mikor már kb 3-4mm. Mondjuk nekem nem a színével volt eredetileg sem bajom, hanem a hosszával meg a mennyiségével. De nekem nem erősödött meg.
2016. ápr. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!