Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy gyerek betegen születik, az apa nehezebben, vagy sehogy nem fogadja el?

Figyelt kérdés

Nem egy ilyen esetről hallottam, hogy a gyerek valami rendellenességgel születik, az apa már nem tudja elfogadni, vagy egyszerűen el se fogadja. De nem tudom hogy mi oka van. Hisz attól a gyerek később még lehet teljes értékű. Valahogy én ezt nem tudom megérteni.

Elnézést ha rossz kategóriába írtam a kérdésem



2016. ápr. 28. 08:18
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
88%
Mert egy beteg gyermek felnevelese sokkal tobb torodest, odafigyelest, munkat jelent es valoszinuleg nem 18 eves koraig, hanem sokkal tovabb. Megmondom oszinten, ha kiderult volna az en gyermekemrol is, hogy betegen jott volna a vilagra, mi sem engedtuk volna megszuletni mar az elejen. Mi ertelme van 3 eletet teljesen tonretenni?
2016. ápr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
90%

Talán mert a gyermeket az anya szüli és ezzel sokkal mélyebb, bensőségesebb a kapocs közöttük. Persze vannak kivételek, én most általánosságban beszélek.

A pici gyerek az ideje 90 %-át az anyával tölti, az apához való szorosabb kötődés csak később alakul ki.

Ha beteg a gyerek, általában az anya az, aki többet van vele, otthon marad ápolni, míg az apa rákényszerül a kenyérkereső szerepkörre. Tehát a későbbiekben is nehezebben alakul ki bensőségesebb légkör az apa-gyerek között.


Az egyik ismerősömék családjában skizofrén a gyerek, az apa teljesen eltávolodott a családtól, belemenekül a munkába, az anyára marad minden. És ez még "szerencsés" helyzet, mert a szülő-orvos találkozókon, ahová havonta eljár az anya (apa nem), az ott lévő anyák szinte teljesen mértékben arról számolnak be, hogy az apa lelépett, eltűnt az életükből, nem vállalta a megpróbáltatásokat. Tisztelete a kivételnek, ami nagyon ritka.

2016. ápr. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
26%
Az anya sokkal közelebbi kapcsolatban van a gyermekkel,általában a nők egyébként is sokkal toleránsabbak.Mi férfiak nehezen tudjuk feldolgozni.
2016. ápr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
56%

Én ennek a fordítottját hallottam. Férj pozitív irányba változott a beteg gyereke által. Odafigyelő, gondoskodóbb, támogatóbb, segítőkészebb lett - előtte még válásról is szó volt...

Bár ez a kevesebb történet sajnos.

2016. ápr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
90%
Az anyai ösztön nagyon erős. Emellett a férfi saját kudarcaként éli meg a beteg gyermek születését és ezt a "férfiúi büszkesége" nem bírja el. Tényleg tisztelet a kivételnek.
2016. ápr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
56%

Sok apa úgy gondolja, hogy neki kell a legjobbnak lennie, a gyerekének szintén és így "óriási hátránnyal indul amit be sem tud hozni"...


Én is szeretném, ha a gyerekem nagyon ügyes és okos lenne, de ha betegen születik, akkor sem fogok csalódni.


23F

2016. ápr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
42%

Valoban ugy van ahogy irjak, az anyaval a kapcsolat a kotodes mar a 9 honap alatt elkezdodik, kialakul, mig az apanal ez kesobb van. Van akinel rogton kivaltja amikor eloszor a kezebe adjak, van akinel egy inger pl mikor a kisbaba megfogja az ujjat, ramosolyog, vagy a szemebe nez... van aztan persze olyan apaszerepre alkalmatlan ember is, akinel ez sose kovetkezik be.


Ez biologia, a genatorokites ferfinal egyszerubb. Ferfi akar minden nap kepes -elmeletileg- uj gyereket nemzeni, mig egy nonel ott a 9 honap, de regeneralodassa

2016. ápr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
77%
7: regeneralodassal egyutt masfel-ket ev elmeletileg is mire uj gyereket hozhat letre. Igy nyilvan nem ugyanolyan a termeszetes kotodes, meg ha a tarsadalmi valtozasok miatt mar ez meg is valtozott, azert meg nyomokban ott van hogy honnan jott.
2016. ápr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
83%

6-os! Nem tudhatod, hogyan reagálnál egy beteg gyermekre.


Míg az anyában nagyon erősen benne van az elfogadás, szeretet ösztöne, a férfi a szeretet mellett inkább büszke szeret lenne az általa nemzett utódokra. Tényleg saját kudarcként éli meg a betegséget, úgy fogja fel, hogy csak erre volt képes.

2016. ápr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon nagyon érdekes, és sajnos nagyon is helytálló észrevétel.

És nem csak ha betegen születik - ha időközben megbetegszik, akkor is nehezebben tart ki egy Apuka. És nem értem, miért! Mert az én Párom mikor kiderült, hogy beteg a Fiunk, mindvégig kitartott, és azóta még erősebb a kapcsolatunk. De sok Apuka elhagyja a halálos beteg gyerekét, ahogy a környezetemben látom. Volt, aki a temetésre sem ment el, hanem egy hölggyel " hetyegett". Valami oka biztos van.. hogy ha egy gyerek betegen születik - sokszor nem lehet előre tudni, pl autizmus.. mert semmi szervi tünete nincs... igen, sok apuka lelép.. de hogy miért.. én nem tartom jogosnak, hiába genetika, meg ősi ösztön, tököm tudja.. már azért némely ösztönön ideje túllépni. És hiszem, hogy nem az én Párom csodálatos ( nekünk kijutott... van egy Angyalkánk, 14 évesen, 11 hónap után lett az, és van egy csodálatos, csodaszép, iszonyat okos, de auti kis Csodánk. Imádom, de megterhelő) hanem basszus, ha gyereked van, megcsináltad, ott voltál, és megszülett.. akkor gyereked van, te csináltad, megszületett - a te felelősséged. És most hagyjuk, hogy ha korán szűrt probléma, és a leendő Apa kérése ellenére súlyos betegen meg lett tartva a Baba.. most csak a " normál" esetet nézzük, mikor közös döntés, és születés UTÁN derül ki. Sok pasi lelép. Meg is van a véleményem róluk...

2016. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!