Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy gyerek betegen születik, az apa nehezebben, vagy sehogy nem fogadja el?

Figyelt kérdés

Nem egy ilyen esetről hallottam, hogy a gyerek valami rendellenességgel születik, az apa már nem tudja elfogadni, vagy egyszerűen el se fogadja. De nem tudom hogy mi oka van. Hisz attól a gyerek később még lehet teljes értékű. Valahogy én ezt nem tudom megérteni.

Elnézést ha rossz kategóriába írtam a kérdésem



2016. ápr. 28. 08:18
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
89%
Szerintrm nem hiaba mondjak, hogy az anya feltetel nelkul, az apa feltetellel szeret.
2016. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem meg nincs feltétel nélküli szeretet. Nálunk pl. ha nem hoztam az elvárt teljesítményt (hiba volt a dolgozatban vagy csak 2. lettem egy versenyen) akkor érezhetően csökkent az értékem, ilyenkor anyámat kevésbé érdekelte, hogy mi van velem, amíg "ki nem javítottam" (sok más hibátlan dolgozattal, első helyezéssel, hogy a hibák ellenére érdemes vagyok a szeretetre). Az volt az alapfelfogás, hogy ha már ilyen lettem, amilyen, akkor bizonyítanom kell, hogy életképes vagyok (tehát minden mindig hibátlan).

36 voltam


On: közben az is eszembe jutott, hogy ez valamilyen társadalmi örökség is lehet. Sokáig azt tartották, hogy a férfi alkotja meg a gyereket, a nő pedig "csak" megszüli (lsd. gyereket szül neki kifejezés). Ha valami nem stimmelt a gyerekkel, pl. fiú helyett lány lett, az anyát tették felelőssé, az apa csak a dicsőséges megalkotó volt. Ennélfogva ha a gyerek problémás, az az apa dicsfényét rontja, hogy "csak ilyet tudott csinálni" (falun a mai napig hallani ilyet pl. ha a gyerek beteges). Ebből is visszamaradhatott valami.

2016. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!