Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy gyerek betegen születik, az apa nehezebben, vagy sehogy nem fogadja el?

Figyelt kérdés

Nem egy ilyen esetről hallottam, hogy a gyerek valami rendellenességgel születik, az apa már nem tudja elfogadni, vagy egyszerűen el se fogadja. De nem tudom hogy mi oka van. Hisz attól a gyerek később még lehet teljes értékű. Valahogy én ezt nem tudom megérteni.

Elnézést ha rossz kategóriába írtam a kérdésem



2016. ápr. 28. 08:18
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
45%

#9:

akkor csak remélem, hogy nem leszek csalódott...


Több beteg gyerekkel találkoztam már, hol ilyen hol olyan betegséggel, volt aki súlyosabb volt...

én igazából nem éreztem akkora különbséget egészséges és beteg között...mindegyik aranyos volt és képességeikhez mérten elég okosak...


Egyik ismerősöm akinek beteg a gyereke mesélte, hogy mennyi munka van vele pluszban.

Szerintem egy beteg gyerek is lehet ugyanannyira aranyos, mint egy egészséges és több munkával, de sokaknál elérhető ugyanaz, mint az egészséges társaiknál.


Például sokan a figyelem zavart is betegségnek tartják. Én hiperaktív és figyelem zavaros vagyok, van, hogy az előző mondatomra nem emlékszem, mégsem érzem akkora hátránynak, vagy egyáltalán nem érzem betegségnek.

Megtanultam ezzel együtt élni és sok tekintetben viszont óriási előnyöm van, sőt amit mások hátránynak élnek meg, én előnnyé kovácsoltam...


Volt kolléganőmnek velem egykorú autista fia van, szerencsére nem a nagyon súlyos fajta, tehát tud normális életet élni "bizonyos kompenzációval". Tehát bizonyos dolgokban nehezebben, de el tudja érni ugyanazt mint a többiek...


Azokat sajnálom akik csak egy tolószékben ülnek és csorgatják a nyálukat.

Emlékszem egyszer a TV-ben volt egy riport egy hasonló sráccal, ő szerencsére tudott beszélni...elmondta, hogy Ő (nem a szülők!!!!!) csalódottnak érzi magát, hogy az anyja és az apja mennyit megtesz érte és ő soha nem tudja ezt visszaadni nekik...

A szülők elmondták a napi rendet tízen év alatt megszokták már és nekik ez a "normális élet".


23F

2016. ápr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Nekem, hogy úgymondjam ilyen "gondom" nincs, mert a gyerekem apja lelépett amikor terhes lettem. A kisfiam asperger kóros. Nincs vele baj az iskolában, csak nem nagyon kommunikál a többiekkel. A mostani párom szereti a kisfiamat.
2016. ápr. 28. 09:26
 13/42 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ez a kérdés értelmetlen, mert az alaphipotézis nem igaz. Szó nincs arról, hogy az apa ilyen szempontból különbözne az anyától. Konkrét esetben lehet ilyen is, olyan is, de azt nem jelentheted ki, hogy a férfi bármit is alapvetően nehezebben fogad el, általánosságban. Ez butaság.
2016. ápr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
58%
Nekem édesapám öccse értelmi fogyatékos. Jelenleg 45 éves, nem képes saját magát ellátni, egyedül fürdeni stb. A szülei (az én nagyszüleim) amennyire én láttam/látom, a mai napig lelkiismeretesen gondoskodnak róla. Pár éve otthonban él, hiszen a nagyszüleim a koruknál fogva (77 illetve 74 évesek) nem tudnának már napi 24 órában foglalkozni vele. De hetente kétszer bejárnak hozzá, kéthetente egyszer hazaviszik hétvégére. Én nagyon tisztelem őket ezért, hiszen egész életükben ezzel éltek együtt, és még most öreg korukra sem hagyják magára a fiukat, én erre nem tudom, hogy képes lennék-e. Lelkileg látom, hogy megviseli őket (nagyapámnak alkoholproblémái is voltak/vannak) de mégis gondoskodnak róla, annak ellenére hogy milyen megterhelő lehet ez az egész.
2016. ápr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam kedves 13 hogy mindenki ilyen.
2016. ápr. 28. 10:10
 16/42 anonim ***** válasza:
93%
A legnagyobb félelmem volt ez mindig a gyerekkel kapcsolatban, és tudom hogy én nem lennék képes nevelni egy sérült gyereket. Az, hogy teljes értékű lesz csak az önámítás, mert nem lesz az, főleg nem azok akik értelmi sérültek. Persze be lehet az embernek bármit beszélni, hiszen senki se tudná kimondani, hogy egy beteg gyerek az egész családnak teher lelkileg, fizikailag és anyagilag is. A rokon tudna erről mesélni aki közepesen súlyosan értelmi sérültekkel foglalkozik, az nem egy vidámpark. Nem csoda hogy hatalmas várólistájuk van, pedig nem dolgoznak olcsón. Amikor a gyerek nem javul és tudod, hogy ennyi és jobb nem is lesz soha, az a tehetetlenség érzés mindent lerombol. Itt nem egy hatodik lábujjról van szó ami nem befolyásol semmit. Ez nem múlik el 18 éves korban és nem műthető, ellenben elképzelhetetlen teher mindenkinek. Egy pillanatig sem ítélem el azt aki ezt nem tudja elfogadni és elviselni.
2016. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
67%
érdekes, hogy aki benne van, és ISMERI a helyzetet, tehát TAPASZTALT dolgokat, és le is meri írni, le lett pontozva. Gondolom, olyanok által, akiknek semmi ilyen gondjuk nincs ( és SOHA NE IS LEGYEN!!!!!!! SOHASOHASOHA!!!!) de sajnos, igaz, sokszor az Apukák kevesebbet bírnak. Persze, van, nagyritkán, hogy az Anyuka lép le.. ilyenről is hallani. De tény, hogy valamiért a Pasik kevésbé bírják ezt a fajta " kiképzést". És, gondolom a lepontozásból, az igazság néha fáj:( de hát az Élet ilyen. Nekem szerencsém van, kedves Kérdező, mert velünk a Párom velem maradt, sőt. És imádjuk a mi kis autinkat:) de tényleg elég szomorú a helyzet gyakran:(
2016. ápr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
75%

Ismertségi körünkben van autista lány. Ma már 20x éves, de ugye nem lehetett tudni, hogy beteg lesz. Az apja mindig törődött vele, elfogadta. Szülei időközben elváltak, de nem a lány betegsége miatt. Hozzáteszem, hogy sajnos súlyos autista lett a lány.

Mikor az első gyerekemmel terhes lettem, szóba került a párommal, hogy mi lesz, ha nekünk is beteg gyerkőcünk lesz. Vagyis én kérdeztem a páromtól, ő mit csinálna. Azt mondta, mi lenn? Ugyanúgy az ő gyereke lenne és ugyanúgy törődne és foglalkozna vele. Persze nem tudom, hogy így is lenne-e. Nagyobb fiam beszédhibás, beszédfogyatékos, de enyhe formában szerencsére. Nagyon szereti a párom, elviszi magával több helyre, bicikliznek, mindent csinál vele, amit egy apának kell, de a fejlesztés, tanítás, szakszolgálathoz futkosás mint rám marad.

2016. ápr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
78%
Kedves 16-os, akkor gondolj bele másképp. Mert ahogy írtad, hosszú a várólista. Nagyon hosszú. Lehetetlen helyet szerezni intézetben, oda pláne, ahol nem állatként fogják kezelni a gyerekedet, és talán normális fejlesztést is kaphat. És hiába nem bírod a terhet, akkor is a TE GYEREKED. Nem derül ki terhesség alatt, tehát várt gyermek. Nem találsz helyet neki. Tehát rád marad, hiába bírod. Bírod, nem bírod, vele kell maradnod. És akkor fogja magát az Apa ( vagy - igen, ilyen is van - az Anya) és egyedül hagy téged, és LELÉP. Ott maradsz egy Gyerekkel, aki bár teher, de a tiéd. És szereted. És semmi segítség. Az ápolási nevetségesen kevés. Már vannak olyan hospice alapítványok, akik ilyen gyerekeket is bevállalnak - egy hétre, pár napra, vagy kijárnak. De az év 350 napján TE EGYEDÜL MARADSZ. Intézetben hosszú hosszú várólista - te írtad. És ismétlem, ne arra gondoljunk, mikor beteg gyereket direkt megtartanak ( most beteg alatt olyat értek, akinek esélye sincs boldogságra). Megérthető? Neked AKKOR NEM LENNE AZ. Sajnos a felelősség a Szülőé. Az Élet minden területén van felelősség: munkában, párkapcsolatban, baráti kapcsolatban - és akkor itt mégse számítson? Nem vitatkozni akarok. Nagyon nagyon nehéz dolog ez. És tapasztalat - együtt megy. Egyedül.. sokkal nehezebb. De így is lehet gondolkodni - miért szenvedjen mindenki?? Igen.. ma de akkor mi dönt, hogy ki marad - sorshúzás? vagy mi? És igen, gyakran az lép, aki először lép. És ez valamiért többször ( nem MINDIG, de TÖBBSZÖR) az Apuka:(
2016. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
59%
Kedves 4. válaszoló, itt vagyunk rá mi mint élő példa, és igen, ilyenre is van még 6 másik a környezetemben:) szerintem ez a helyes magatartás. A Férjem anno mondta, hogy egy ffi akkor szereti meg igazán a gyermekét, ha az anyját is szereti. Lehet, itt a kulcs: ahol a két szülő kapcsolata szoros, kölcsönös a szeret és a tisztelet, ott erősíthet. Ahol AMÚGY IS gond akadhat, csak esetleg még nem tört felszínre a két ember között - ott az Apuka hajlamosabb lehet a kilépésre. Persze ez is magánvélemény, vagy magán megfigyelés csak
2016. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!