Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy gyerek betegen születik, az apa nehezebben, vagy sehogy nem fogadja el?

Figyelt kérdés

Nem egy ilyen esetről hallottam, hogy a gyerek valami rendellenességgel születik, az apa már nem tudja elfogadni, vagy egyszerűen el se fogadja. De nem tudom hogy mi oka van. Hisz attól a gyerek később még lehet teljes értékű. Valahogy én ezt nem tudom megérteni.

Elnézést ha rossz kategóriába írtam a kérdésem



2016. ápr. 28. 08:18
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
77%
Kedves 13-as, pedig de, sajnos van:( bár lehet, hogy ez társadalmi nyomás is: pl ha mindketten besokallnak, akkor itt lép be a - szerintem már igencsak helytelen egyirányú ( csak az egyik félre vonatkozó) - elv, hogy " milyen anya az aki elhagyja a gyermekét" és egy két fentebbi válaszban látható " meg lehet érteni ha valaki nem bírja ezt a terhet". Olvasd össze: Megértem ha lelépsz, de ha az anya vagy, akkor súlyos ítéletet hoz a társadalom, környezet, saját ösztön, bűntudat, stb. Az Apuka sem mindig boldog.. de ő kap megértést. Én azt tartom helyesnek, ha ilyen helyzetben ( ismétlem, mikor a gyermek megszületése KÖZÖS döntés) mindkét szülő marad. Mert egyedül kínzó börtön lehet. Ketten könnyebb. Mert ilyenkor sok barát rokon stb lekopik, csak a másik szülő marad(na)
2016. ápr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
35%
A gyereket 75 százalékban a nő akarja inkább. A férfiak úgy vannak vele, hogy hát azt hiszem szeretnék majd... a nő meg csak kierőlteti finom zsarolással, sírással, mikor könnyes szemmel nézi a babakocsis nőket, passzív-agresszív viselkedéssel, szakítással való fenyegetőzéssel, meg az aduász érveik, a "fiatal anyuka szeretnék lenni/ketyeg a biológiai órám. És akkor a férfi belemegy, jól van, úgyis te leszel vele otthon, babázzál, ha neked ez ennyire fontos. És akkor mindezek után egy beteg gyerek, annak minden nyűgével... naná, hogy kimenekül belőle, aki teheti.
2016. ápr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
54%

11:36os mekkora baromságot beszélsz..

Az én férjem igenis akarja a gyereket, nem én "harcoltam ki". Nálunk ő hozta fel először a témát, és ő mondja, hogy bár összejönne végre. És fiatalok vagyunk, 24 évesek.

2016. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
56%
Jó, de ezek ti vagytok. Az előző válaszoló meg az átlagot írta le -- szerintem nagyon is helyesen.
2016. ápr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
66%
Az alapvető probléma az hogy a társadalom itthon azt várja el mindenkitől hogy egészséges gyerekük legyen. Itthon nem fér bele még egy Down szindrómás sem, mert ha olyan gyereked születik akkor megbuktál, a társadalom megbélyegez. A rokonok ismerősök sajnálkoznak, a hátuk mögött a szülőket hibáztatják mert biztos drogoztak meg mittudomén a terhesség alatt stb stb. Itthon ez így megy. Ezért egyik szülőnek sem könnyű elfogadni egy ilyen helyzetet, de az anyákban ilyenkor csúcsrajárnak a hormonok neki azért megy ez könnyebben.
2016. ápr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem mindig igaz. Ismerek egy apát, aki az értelmi fogyatékos fiát egyedül neveli. Láthatóan szereti és jól gondozza. Sok anyánál is jobban. Egyébként a gyerek anyja elhagyta őket.
2016. ápr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
86%

Azért, amit már írtak sokan. Az elején az anya foglalkozik a gyerekkel és az apa a kereső. Ha az elején, vagy az első pár évben kiderül, hogy van valami a gyerekkel, akkor ez a modell marad és amikor válásra kerül sor, a gyerek azzal marad, aki eddig is foglalkozott vele. Nem hiszem, hogy a férfiak nagy része alapból elutasítja a beteg gyereket, inkább szétesik a család az extra teher miatt és értelemszerűen egy szellemileg sérült gyerekkel nincs olyan kapcsolata az apának, aki eddig a kereső szerepben volt, valószínűleg nem kevés túlórával, hogy rendszeresen látogassa.


A másik egyszerű társadalmi konvenció. Ha az apa lelép, akkor sokan azt mondják, hogy "hát igen, nem bírta a folyamatos küzdelmet". Egy anyával nem lennének ennyien ilyen megértőek, hogy szegény nem bírta. Hiába hiszed, hogy ez nem fontos ilyen nagy döntéseknél, de hidd el, hogy a többség követi a kiskorában belenevelt társadalmi mintákat. Pl párom rengeteget segít a házimunkában. Ettől ő "mennyire jó pasi" én meg "szerencsés" vagyok, miközben mindketten dolgozunk, szóval semmi sem validálja azt, hogy ne ez legyen a természetes alapfelállás.

2016. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
90%

Természetesen embere válogatja, így akárki akármit ír, az mindig csak az esetek egy kis részét fedi le.

Egyetlen dolgot nem olvastam itt, pedig akármennyire is nem akarjuk kimondani: a férfiaknak könnyebb elmenekülniük.

Én is láttam már sérült gyerekek szüleit, legalábbis leginkább az anyjukat. Többen vannak, akik ha megtehetnék, hátrahagynák, elfelejtenék a gyereket.

Persze, az nem olyan egyszerű, de nekem ne akarja senki bemesélni, akinek súlyos sérült gyereke van, hogy csupa szeretetből maradt mellette.

Ott a kötelességtudat, meg ezernyi más tényező, a szeretet a legutolsó. Mindenki besokall egy idő után, és már csak nyűgnek érzi az egészet, tönkremegy bele az élete.

Míg egy anyuka nem tud olyan könnyen elmenekülni, az apuka simán megteheti. Őket nem kötik annyira sem a társadalmi elvásárok, sem az ösztönök. Egyszerűen kezdenek egy új életet, és kész.

Félreértés ne essék, borzasztóan sajnálom ezeket a gyerekeket, de egyszerűen megkeserítik a családjuk életét.

Magam is mentális problémákkal küszködöm, nem is tervezek szülni. Elég nagy a valószínűsége, hogy tovább örökíteném, nem akarom sem a gyereket, sem a férjem megnyomorítani.

2016. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Utolsó, de, leírtuk, én pl a 19. és a 21. hozzászólásban. Csak szeretek ömlengeni, ezért lehet, nem olvastad:)

A mai " 75%-a a fériaknak zsarolás útján lett apa"... jajj.. azért ne temessük a ffiak 75%-át ( aki apa vagy apa lesz) mert szerinte 75% nem képes védekezésre, illetve zsarolható Én pl nem akarok 4. gyereket, férjem igen. Hát védekezek - kézzel lábbal ha kell:) és nem engedek a zsarolásnak.. ahogy Ő sem!

2016. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
62%
A szülést követően felszabaduló hormonok miatt.
2016. ápr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!