Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondjak olyat, amit nem érzek...

Mondjak olyat, amit nem érzek igaznak csak mert arra kérnek?

Figyelt kérdés

Anyám egy ideje nagyon rászállt a "szeretlek"-re és mondogatja én nem mondtam neki,hogy szeretem,mert nem érzem úgy. Most meg elkezdett sírni,hogy én miért nem mondom neki,hogy szeretem,mondjam már neki. De ha én nem érzem igaznak miért mondjam?

De ő még mindemellett kibeszél az ismerőseinek állandóan rólam (is) panaszkodik,hogy milyen szar ember vagyok soha nem csinálok semmit,nem segítek neki ami persze nem igaz. Az iskola mellett dolgozok és azt a pénzt elrakom magamnak ő fel van háborodva,hogy a megkeresett pénzemet nem adom oda neki (ő nem dolgozik) és ezért én milyen pénzéhes vagyok.



2016. ápr. 29. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem ismerlek... Viszont nekem is anyám mindig azt mondja hogy szeret, holott mindkét gyerekét eldobta... A nővéremet , és engem is... Én soha sem mondom neki, hogy szeretem, mert nem így van... A mai világban a szavak semmit sem érnek. Majd ha letesz valamit az asztalra, és tettekkel bizonyítja, és nem beszél ki, akkor majd viszonozni fogod. Most sajnos nem, és kész.
2016. ápr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2%

Első sorban, itt az a fontos, hogy miért nem szereted anyádat??

Ja, meg hát nem értem a kérdést...

Még csak azt sem írtad le hogy lány vagy vagy fiú.... így ne várd el hogy válaszoljunk cicabogár!!

2016. ápr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzi úgy, hogy szereti... Manapság a "szerelmüknek" is azt mondják, hogy "örökkön-örökké szeretni foglak" aztán 1 hónap múlva hol van az a nagy szeretet? Egyébként írta, hogy az édesanyja egy szar embernek tartja, és kibeszéli a háta mögött, előtte meg jópofizik. Szerintem ez elég indok.

Első voltam.

2016. ápr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az pont nem fontos, hogy fiú vagy lány...

Én se szeretnék pusztán szavakkal, azzal csak lejáratnám a szeretet szót, amit persze már sokan sokszor megtettek, de az én világomba nem fér bele.

2016. ápr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2016. ápr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miután az anyád nem szolgált rá, hogy szeresd, ezért nem gondolom, hogy ezt kéne neki mondani, csak azért, mert ezt akarja hallani.


Van olyan helyzet, amikor azt mondom, amit a másik szeretne hallani, miközben nem igazán érzem úgy, de a másik ettől boldog és nem árt vele senkinek.

NA ez nem az a helyzet. Ilyen szintű dologban biztos nem tudnám ezt csinálni. Miért? Mert nem érdemli meg.

2016. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Általában az senkinek nem esik le, hogy ezeket a szavakat nem lehet kikényszeríteni a másikból és nem is érdemes. Egyszerűen úgy kéne vislekedni a másikal hogy kérés nélkül mondja ha jól esik neki. Az hogy sír emiatt érzelmileg zsarol téged. Közben szapul az ismerőseinek. Ha nem teremt olyan környezetet hogy szeretetteljes család legyetek hogy várja el akár csak ezt? Akit szeret az ember annak mondja, nem kell képmutatónak lenned egyáltalán ne is legyél az! Ha nem érzed vagy nem tudod kimondani hát NE mond! Ez nem olyan dolog amit kierőszakolni kéne! Azért mert anyukád és ő szült, hát sok ember képes szülni de felnevelni normálisan minden szempontból az már egy másik kérdés...attól nem jár a szeretlek stb alanyi jogon! Bizony a szülők borzasztóan el tudnak cseszni mindent! Sajnos sok minden "kompeteincia" kéne ahhoz hogy egészséges lelkületű gyerekeket neveljünk fel de hát boldog-boldogtalan gyereket vállal. Pedig ehhez is kell EQ és IQ is..főleg ehhez mivel a felnövekvő generáció határozza meg az adott világot. Ne csodálkozzunk mi van ma..!

Szószó ne mond ha nem érzed úgy. Ne hazudj!Abból van bőven akár merre nézel!

2016. ápr. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!