Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak a családomnak, ha...

Mit mondjak a családomnak, ha én nem akarok dolgozni, hanem járni a világot?

Figyelt kérdés

Még csak most álltam munkába 2 hónapja, és már elegem van belőle. Olyan munkát végzek, amit nem szeretek.


Érettségeim van, de nem tanultam tovább, mert nem tudom hogy mit akarok.


És elhatároztam, hogy nem dolgozok többet, viszont én akkor egész nap itthon ülnék és lazítanék, tehát nem sok hasznos tevékenységet csinálnék, amit a családom nem nézne jó szemmel.


Ezért arra jutottam, hogy én elköltözöm innen, ki az utcára, és járom a világot. Ha lehet fogalmazhatunk úgy is, hogy hajléktalan leszek.


Érzékeny szülőkről van szó, felbírják ezt dolgozni, hogy mostanában nem láthatnak?


19/F


2016. ápr. 8. 15:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván nem fognak örülni, de arról már van elképzelésed, hogy a világjárást miből fogod finanszírozni?
2016. ápr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%

Nem azért hogy leszóljalak de ez milyen életcél?

Olyat tanulj amit szeretsz én is azt teszem.

Nyomorogni akarsz meg az utcán kéregetni? Szerinted tényleg könnyebb, mint dolgozni?


Gondolj bele

Ha ezt a szar utat választod:

- Az emberekre vagy ítélve. Ha nem adnak pár forintot, akár napokig hoppon maradsz

-Hajléktalan szállókban ellopják a dolgaidat

- Fürdés? Alapvető higéné?

- Tucatszor rád fogják hívni a rendőrséget


Ez neked élet? Élet neked a bizonytalanság, az örökös másra utaltság?


Tudod az emberek többsége se azt dolgozza amit szeretne. Láttam én már ilyen olyan diplomást árut tölteni, utcát seperni mert nem vették máshova fel. Mégis dolgoznak mert normális a káposzta fejükben és azt mondja, dolgozz, ha lesz más majd mész!


Nem lenne jobb minden este egy házban, ágyon aludni, nem a padokon? Fűtött házban, télen? Nem lenne jobb meleg ételt enni, nem a romlott szart amit adnak vagy a száraz zsemlét, mert nem telik másra abból, amit az idős néni adott, mert megszánt?


Ezzel se teszel semmi hasznosat.


Állj eléjük és mondd meg. És hidd el nekem a következőt:

Nem azt fogják nehezen feldolgozni, hogy nem láthatnak, hanem azt hogy ilyen semmirekellő naplopó fiúk lett. Szégyenkezhetnek miattad bőven. EZT fogják nehezen feldolgozni, nem azt hogy elmész egy időre.


Én a helyedben átgondolnám. Ámbár mindenki úgy cseszi el az életét ahogy akarja.


19/L

2016. ápr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%
Semmit. Ahogy írtad, te sem tudod, hogy mit akarsz. Azt hiszed, hogy ez olyan könnyű? Járni a világot...Azt hiszem egy-két nap után sírva szaladnál vissza a szülői házba. Mondjuk szerintem itt nem arról van szó, hogy nem tetszik a munka amit végzel, hanem az, hogy lusta vagy így egy munka sem lenne számodra megfelelő. Sajnálnám a szüleidet ha otthon csak élősködnél ezért támogatom azt az elképzelést, hogy költözz el onnan. Mondjuk a híd alá..ott aztán jókat tudsz majd lazulni a kollégáiddal..
2016. ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
És mégis hogyan akarsz megélni?
2016. ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
57%
Annyira kíváncsi lennék azért, ha az én szüleim mellett nőttél volna fel, akkor is ilyen semmirekellő lennél-e...
2016. ápr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%
És mégis hogy akarsz utazgatni? Gyalog? Vagy átúszni a tengert? Mert gondolom pénzed nem lesz, az emberek meg nem vesznek fel egy hajléktalan stoppost.
2016. ápr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
71%
Én nehezen dolgoznám fel, hogy a gyerekem léhűtő..
2016. ápr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%

Még hogy a családod!

Két hetet nem adok és garantálom, hogy te nem fogod bírni!

2016. ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%

Bámulatos, hogy egyes fiatalok akik betöltik a 18 évet, felnőttnek hiszik magukat ennyire buták mint te kérdező.

Hajléktalanként élni valami csodás lehet, főleg, hogy télen majd nyüszítve mászol haza. Azt már meg sem kérdezem, hogy pénz nélkül hogy akarsz világot látni..

2016. ápr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
81%

Mit gondolsz én repdesve megyek be a munkahelyemre?Hidd el, nem mindig.De inkább végigsínylődöm a húzósabb napokat, semmint a híd alatt éljek, kolduljak.Igaz, én már jóval idősebb vagyok mint te, de azért hagy mondjak el valamit neked.

17 alig múltam, amikor az élet rákényszerített arra, hogy a saját lábamra álljak.Kitalálod mihez kezdtem tök egyedül?Dolgoztam.Hihetetlen, ugye?

Az élet nem könnyű, de tehetünk érte, hogy könnyebb és jobb legyen.

Gondolkodj el a történetemen!

2016. ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!