Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Testvérem teljesen tőnkreteszi...

Testvérem teljesen tőnkreteszi a családot. Hogy tudnék segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Idén kezdtem az egyetemet egy másik városban, így kollégiumba mentem, csak hétvégére szoktam hazajönni. Öcsém pedig most 17 éves és bizonyos problémái mindig is voltak. Szóval alapjáraton mentális gondjai vannak, ez nem újdonság, csak kezdett sokkal rosszabb lenni. A suliban van egy ilyen emberekre specializálódott tanár, aki mondta, hogy például ha valamire nem tudta a választ, akkor kezdett egyre agresszívabban viselkedni. Próbált rá hatni, de nem nagyon sikerült. Viszont következő évben már máshova megy dolgozni, öcsém pedig elkezdett teljesen kifordulni magából, mondta, hogy már megszokta ezt a tanárt és nem akar másikat. Volt, hogy meg is fenyegette, hogy megöli magát, ha elmegy vagy rosszabb.

1 héttel ezelőtt szüleim kerestek neki egy pszichológust, és öcsém mondta, hogy elmegy hozzá, de nem ment. Kérdeztük, hogy ezt most mégis hogy képzelte, csak annyit válaszolt, hogy semmi szükség nem volt rá, mert semmi baja nincsen, teljesen feleslegesnek találta. Amikor szüleim megpróbáltak vele még egyszer beszélni erről, szinte majdnem rájuk támadt és elkezdett őrjöngeni, hogy ő már akkor sem megy pszichológushoz. Tegnap este jöttem haza, ma reggel arra keltem, hogy öcsém bent volt a szobámban. Kérdeztem, hogy mit csinál itt, ő pedig azt válaszolta, hogy csak beszélni akart velem. Elkezdett panaszkodni, hogy szüleink mennyire idióták, azt hiszik valami baja van. Én pedig normál módon válaszoltam, hogy igazuk van, saját maga érdekében is jó lenne, ha elmenne pszichológushoz, mert csak segíteni akar. Erre ismét elkezdett velem úgy beszélni, mint egy utolsó senkivel és megütött, majd bezárkózott a szobájába. Azóta kijönni sem akar és beszélni sem senkivel.


Most ilyenkor konkrétan mit lehet tenni? Szüleim már teljesen kivannak, nem tudják, hogyan kell eljárni ilyen helyzetben. Én pedig alig vagyok otthon, és nem tőlem kéne várni a megoldást.

Pont azért írtam ide ki ezt a kérdést, mert hátha vannak itt olyan emberek, akik esetleg jártasabbak az ilyen helyzetben.


20/f


2016. ápr. 30. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter, és ti vigyétek el, ne magától menjen.
2016. ápr. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Aki skizo bipol vagy hasonló általában nem tudja beismerni a betegséget vagy el se hiszi. Eppen emiatt azt ne mondjátok szerintem,hogy ő milyen beteg. Ha úgy közelítenétek meg a problémát,hogy láttuk mennyire megvisel téged a ...egy nem túl erős probléma,amiről még beszélni is tud és megkéritek,hogy EBBEN kérjen segítséget a pszichológustól. Ne amiatt menjen,mert neki mentális baja van,amiatt el se menne így. Ha más problémával hajlandó elmenni,akkor a pszichológussal fel lehet venni a kapcsolatot és tudjon róla mi a baja,illetve azt is,hogy ő ezt nem ismeri be.


Tündérhegyi pszichiátriáról hallottam jót egyébként.


Viszont pszichiáter is kéne szerintem nem csak pszichológus. Ha van olyan tünete,ami neki is rossz lehet amiatt esetleg elmenne.

2016. ápr. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Ja és még annyi,hogy a családot ő nem teszi tönkre.:( Egy mentális probléma esetleg okoz nektek nehézséget,de erről nem őtehet. Ezt állítani nagyon erős. Mellesleg ez neki is baromi rossz lehet úgy,hogy semmivel sem érdekelte ki ezt a problémát.


Ha ilyet éreztettek vele az amúgy is bizalmatlan tesód annyira sem fog közreműködni veletek.

2016. ápr. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan vészes ,mint ahogy elsőre tűnt a cím alapján. Ne mondjátok neki semmiképp,hogy ő beteg,de egyenlőre akármit is fogtok bevetni jó darabig nem akar orvost látni az biztos.

Később próbálkozhatnátok úgy,hogy mondanátok neki,hogy pl te vagy valamelyik családtag jár pszichológushoz ,mert valami problémát felvetsz és milyen jó,milyen sokat segít,meghallgat stb. Szóval ne gondolja azt,hogy aki odajár az csak őrült lehet. Lehet ő fogja kezdeményezni,hogy jó lenne ,ha vagy akkor már felvethetnéd,hogy elmhetne veled együtt,biztos neki is van olyan titka,gondja amit megosztana egy szakemberrel.

Egyébként csak mondom az én tesóm sokkal rosszabb,ő terrorizálja a szüleimet és rajtuk élősködik pedig tőled is idősebb. Nem tudunk mit kezdeni vele tényleg nagyon beteg,nagyon erős hangulazingadozásai vannak stb. Szóval nyugi ,szerintem bántják a suliban vagy kiközösítik ,valószínűleg továbbtanulás után jobb lesz a helyzet.

2016. ápr. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%

semmi baja csak tipikus mai idi1ta aklit nem vertek eleget

20 éves vagy a kis sz1r csimbok ütöget kivered a fogait garantáltan nem pattogna többet

ha szüleid helyén kezelnék a 'dühromokat' nem így viselkedne

2016. ápr. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös: elég kemény IQ-val rendelkezhetsz ha azt hiszed a verés rendbehoz bármilyen pszichés problémával rendelkező beteget.

A verés csak még agresszívabbá és rosszabbá teszi az ilyen embereket.



Jómagam bipoláris vagyok, volt egy skizofrén barátnőm, évekig küzdöttem vele, de én mondom nem éri meg :(

Sajnos amíg ő nem fogja fel a bajt addig nem tehettek semmit. Esetleg egy olyan ember felé kellene terelgetni aki nem pszichológus, de meghallgatná és segítene neki, mellette lenne.

Én is rengeteg embernek segítek, mert túlestem a nehezén, tapasztalt vagyok és jópár éve stabil. Mellé is kellene keresni valakit akivel megoszthatja a dolgait és tudja kezelni :)

16/L

2016. júl. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!