Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bécsből minden hétvégén...

Bécsből minden hétvégén ingázni? Jogosan várják el a szüleim?

Figyelt kérdés
Most Bécsben élek és dolgozom. Eddig kb. havonta egyszer jártam haza, meglátogatni a szüleimet, ügyeket intézni...stb. Most elvárják a szüleim, hogy egyre többször, lehetőleg menjek minden hétvégén. Budapest mellett laknak, el tudnak mindent maguk intézni, elég fiatalosak, akkor nem értem, miért kell ez nekik. Bécsből 3 óra az út, ha nincs dugó, de inkább több. Kb. 300 km. Oda-vissza egy hétvégén összesen már 600. Értem én, hogy ők kíváncsiak rám, de ez akkor is fura, mert egyrészt a benzinköltség miatt, másrészt az autópályán nagy sebességgel ilyen sokszor járni is fárasztó. A hétvégét mással is el tudnám tölteni. Ők meg csak végszükség esetén ülnek kocsiba, mindig tömegközlekednek. Ti megtennétek a szüleitekért?

2016. máj. 2. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Megmondanam nekik hogy szamoljanak egy kicsit, egy vagyon hetvegente hazaugralni.

Vagy koltozzenek az osztrak hatar melle, vagy erjek be a havi eggyel.

2016. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez legyen a legnagyobb gondod. Szerintem kössetek kompromisszumot, és járjál kéthetente.

Én olvastam olyanról, aki NAPI szinten ingázik Brüsszel és Párizs között. Az ugyanakkora táv.

2016. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a szuleid is felfoghatnak hogy nem maradsz orokke gyerek.
2016. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ingáznék hétvégente, pláne nem felnőtt, önálló emberként, nekem nem fér bele az állandóan hazajárkálás.. Amikor 30 km-re laktam a családomtól, akkor is maximum havonta 1x, vagy segíteni mentem át, ha kellett. Igaz, nincs is szoros kötelékem a családommal, de ha szorosabb lenne, akkor sem tenném, pláne, ha nincs rá szükség.. Nálam valahol itt kezdődik az érzelmi köldökzsinór elvágása.


Beszélj velük őszintén, de merj nemet mondani, asszertívnek lenni, kiállni az akaratod mellett, nem vagy már gyerek, ne viselkedj úgy, egy idő után ők sem fognak úgy kezelni, ha nem engedsz ebből.


Fel kell fogniuk, hogy nem sajátíthatják ki a hétvégéidet, akármennyire furcsa és szokatlan is nekik, hiszen lennének más terveid, életed.

2016. máj. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem mennék haza minden hétvégén, de lehet, hogy minden hónapban sem. Felnőtt vagy, elköltöztél, most ott élsz.

Nem a távolság miatt, nem az idő miatt. Hanem maga az elv. Ha egyszer odaköltöztél, miért kéne mindig hazajönnöd?

2016. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
Tőlem is az lenne az elvárás, hogy 2-3 hetente hazajárja - 1200 km-ről. Tehát anyám annyira aggódik miattam, hogy kéthetente 2 nap alatt 2400 km-t levezettetne velem. És persze addig, amíg jövök, megyek, végig aggódik és sír, de menjek minél gyakrabban...???!!! De ő nem tud engem meglátogatni, mert nem bírná végigülni azt a hosszú utat. Persze amikor nekem meg le kell vezetni, akkor tök rövid, csak fél napig ülsz a volánnál, mint egy zombi. Mostanság inkább kéthavonta járok haza, bőven elég.
2016. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem most mentek esetleg nyugdíjba, és nem tudják magukat elfoglalni? Mert akkor egyszerűen unatkoznak, azért várják el az eddigiekkel ellentétben, hogy hetente járj haza.


Én nem járnék haza gyakrabban.

2016. máj. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég hülye viselkedés ez, én 200km távról pár havonta járok haza. Ha meg külföldre megyek hamarosan évi max 1x tudok hazajönni, és ez nekik totálisan jó és semmi bajuk vele.
2016. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is Bécsben lakom, nekem "csak" 250km, de abból csak 80km az autópálya, szóval nekem is minimum 3 óra. Nekem os szeretnék,ha gyakrabban járnék, de most már megszokták,hogy 2 havonta megyek. Eleinte mindig sírtak, hogy olyan keveset látnak,most meg belerázódtak, most már úgy van, hogy egyik hónapban én megyek,másikban ők jönnek, így végülis havonta találkozunk. Bár eddig ők mindig rohantak,reggel jöttek,délután indultak is haza, de! legutóbb ittaludtak egy éjszakát! Nekem ez 5 évembe tellett, kitartás!
2016. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Havonta egyszer hazamenni untig elég 300km-ről.

A többi hétvégén maradj Bécsben, járd a várost, éld az életedet!


Egyébként nem egészen értem az ilyen jellegű kérdéseket ("Jogosan várják-e el....?")

Mi az, hogy "elvárják"? Az, hogy a vasárnapi ebédnél megkérdezték, nem akarsz-e jövő hétvégén is hazajönni? Te meg egész éjjel azon sírtál, hogy ha nem mész, akkor micsoda aljasságot művelsz?

2016. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!