Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bécsből minden hétvégén...

Bécsből minden hétvégén ingázni? Jogosan várják el a szüleim?

Figyelt kérdés
Most Bécsben élek és dolgozom. Eddig kb. havonta egyszer jártam haza, meglátogatni a szüleimet, ügyeket intézni...stb. Most elvárják a szüleim, hogy egyre többször, lehetőleg menjek minden hétvégén. Budapest mellett laknak, el tudnak mindent maguk intézni, elég fiatalosak, akkor nem értem, miért kell ez nekik. Bécsből 3 óra az út, ha nincs dugó, de inkább több. Kb. 300 km. Oda-vissza egy hétvégén összesen már 600. Értem én, hogy ők kíváncsiak rám, de ez akkor is fura, mert egyrészt a benzinköltség miatt, másrészt az autópályán nagy sebességgel ilyen sokszor járni is fárasztó. A hétvégét mással is el tudnám tölteni. Ők meg csak végszükség esetén ülnek kocsiba, mindig tömegközlekednek. Ti megtennétek a szüleitekért?

2016. máj. 2. 13:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
En is Becsbe elek, nekem kb 700km lenne hazamenni...igy vagy 3-4havonta jarok haza. Mi ugy oldottuk meg hogy vagy talalkozunk feluton (BP) vagy ok jonnek. Megmondhatnad nekik hogy neha ok is johetnenek latogatni mennetek legfeljebb itt valamerre kirandulni... Vagy lassan told ki minden masodik hetvegere utana harmadik hetvege utana egy honap... Vagy minden 2. honapba te mesz minden 2.ba ok. Esetleg skype-oljatok.
2016. máj. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem a távolság a lényeg, meg a gyakoriság. Egyszerűen így nem tudod élni az életed. Hét közben dolgozol. Hétvégén meg nem tudsz pihenni, társasági életet élni, mert jössz-mész. Mi lesz, ha lesz egy párod?

Szerintem is az a gond, hogy még nagyon gyerekként kezelnek a szüleid.

2016. máj. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 130km-re élek otthonról, de így is többnyire ünnepekre, szülinapokra megyek csak, pedig jó a kapcsolatunk, ez átlag kb 6 hetente/ 2 havonta.

Szeretem a családom, de én nem tudom úgy kipihenni magam, hogy vezetgetek oda-vissza és a kanapén alszom (régi szobám már nincs meg, átalakították.

Szerencsére a család megérti.

2016. máj. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid unatkoznak. Nem a te dolgod szórakoztatni őket. Majd feltalálják magukat, vagy úgy maradnak...
2016. máj. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
50 múltam, három felnőtt fiam van. A hideg kilelne, ha valamelyik ilyen távolságról, munka mellett, hetente haza akarna utazni. Komolyan aggódnék miatta: se barátnő, se haverok, csak mi,a szülei? Brrr.
2016. máj. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!