Hogy van képe ehhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A helyzetem a következő. 22 éves nő vagyok. Születésem utáni 3. napon apám elhagyta anyámat , soha többé nem jelentkezett azzal az indokkal hogy én anyám családjára hasonlítok , ő különben sem akart lányt hanem fiút és hogy hiba volt az egész kapcsolat anyámmal. Anyám felnevelt egyedül tisztességesen annyit dolgozott mint egy állat hogy nekem mindent megadjon, nem ment férjhez , nem járt szórakozni csak nekem élt. Eközben ez a férfi akit nem nevezek apámnak mert nem érdemli meg , alkoholista lett , börtönbe került , össze állt egy nővel akinek szintén hasonló az "értékrendje" mint neki és szépen eléldegéltek. Soha nem keresett, mindenhol hangoztatta hogy én nem vagyok a lánya.Én ezt kissebb koromban nehezen viseltem hogy mindenkinek volt apukája , nekem meg "csak" egy anyukám aki mindíg fáradt meg csak dolgozik. Lényegtelen elteltek az évek , soha nem láttam élőben. Megismertem a férjem , külföldre költöztünk saját cégünk lett , anyagilag stabilan állunk és itt hordom a szívem alatt a hat hónapos kisfiam.. Erre tegnap megcsörren a telefon egy számomra teljesen ismeretlen férfihang közli hogy ő az apám és hogy szó szerint idézzem " megcsúszott anyagilag köszönhetően anyámnak aki beperelte gyermektartásért (21 éve) és hogy ő ezért nem tud elmenni egyetlen bejelentett munkahelyre sem mert levonják a fizetéséből amit az állam megelőlegezett nekem. Köpni nyelni nem tudtam. De most jön a fekete leves : " Befoglak perelni rokontartásért , szóval kettő út áll előtted: fizetsz x összeget és egy darabig nem látjuk egymást , vagy találkozunk a bíróságon ahol hidd el sokkal többet fognak nekem megítélni mert hallom x országi cégetek van." Azóta sokk....


Konzultáltam ügyvéddel , ő azt mondta mehet feljelenteni kifogják nevetni mivel nem rokkant, soha nem nevelt és ezzel hogy ő semmibe vette a kötelezettségeit felém így én sem tartozom felé semmivel. Ez a része nem is izgat.


A kérdésem az lenne , ti hogyan reagálnátok hasonló helyzetben?Veszélyeztetett terhes vagyok nagyon nem kéne idegeskednem de azóta egyszerűen a plafonon vagyok.. Ne haragudjatok hogy hosszú lett minden választ előre is köszönök!



2016. máj. 3. 15:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Ne találkozz vele semmiképp (főleg nem kettesben), a tárgyalásra se te menj el, hanem az ügyvéded. Egyébként számomra is az a logikus, amit az ügyvéd mondott. Ha megint hív, akkor csak tedd le a telefont. Ne beszélj vele.
2016. máj. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Én ebben a helyzetben a következőképpen reagáltam volna.

A verzió:

-Bocsánat, ez téves kapcsolás.

B verzió:

- Engem te ne fenyegess.. Menj a bíróságra ha annyi pénzed van.. (és letenném a kagylót)


Bár valamit nem értek.


Ha 3 napos korodban elhagyott, soha életedben nem láttad, akkor

1. honnan tudod, hogy miket mondott rólad éveken át?

2. Honnan a francból tudta meg a telefonszámodat?

2016. máj. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik, hogy ilyen ember jellegű lények vannak. :(

Ügyvéddel beszéltél, megnyugodhatsz.

Ha lehet, cserélj tel.számot. (Rettentően érdekel, honnan tudta meg.)

Ha tovább zaklat, mondd meg neki, hogy a hívásokat rögzíted, fel fogod őt jelenteni. Mivel büntetett előéletű, sokkal szigorúbban veszik a zaklatást is (lehet, hogy nem így van, de jól hangzik.)

Anyukád tudja ezt?

2016. máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%
Az ilyen fertőt, mint apádat az árokba kéne lőni. Hagyjad megdögölni ezt a szerencsétlen barmot, sőt, ha rajtam múlna pokollá tenném az életét.
2016. máj. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A számomat onnan tudta meg hogy a cégünknek van honlapja ahol fel van tüntetve a férjem , valamint az én nevem és az elérhetőségek a lehetséges ügyfelek számára.

És hogy honnan tudok róla ennyi mindent ? Van egy házaspár akik egy időben szomszédok voltak vele, és a pár mesélte el mindezeket mivel 3 éve még kollégák voltunk otthon .

2016. máj. 3. 16:17
 6/20 A kérdező kommentje:
Édesanyám volt az első akit felhívtam. Szívbeteg és rosszul lett hála neki...
2016. máj. 3. 16:18
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Cserélj telefonszámot és szedjék le a honlapról a számodat, ne foglalkozz a dologgal, lehet nem is perelne be, most csak zsarol.
2016. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ezek meg fognak történni a héten. Igazából nem a per érdekel mert úgyis tudom hogy ilyen pert sehol nem nyerne meg . Hanem hogy 22 év után ő akinek elvileg gondoskodnia kellett volna rólam , akire számítanom kellett volna nekem is és szegény édesanyámnak is még ő követelőzik és még én fizessek ?! Hogy van ehhez képe?? Szegény édesanyám meg rosszul lett egyszerűen nem tér észhez azóta sem hogy hogyan létezhet ilyen ember..És még ennek a szegény asszonynak aki helyt állt az élet minden pofonjával dacolva, fő a feje és még ő kér tőlem bocsánatot ő szégyenli magát hogy ilyet kellett megélnem. Ha ez nem velem történik meg azt mondom ilyen nem létezik.
2016. máj. 3. 16:29
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szakíts meg vele minden kapcsolatot, minden elérhetőségedről tiltsd le, és próbálj meg lazítani és nem foglalkozni vele.


Anyukád is tiltsa le mindenhonnan, telefon, netes cuccok, nehogy őt zaklassa, ha téged nem tud.


Végső esetben feljelentés zaklatás miatt.

2016. máj. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Sajna ismerős a dolog, igaz más a helyzet, de ugyanilyen apa van a csládban, ő még gyerektartást sem fizetett a 2 fia után és soha egy ajándékot nem vett nekik. Nagyon elszomorító, de lépj túl rajta, most a baba az első és annak nem jó ha idegeskedsz.
2016. máj. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!