Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum elment, hogy tudnam...

Anyum elment, hogy tudnam feldolgozni? Csak egy valamire tudok gondolni.

Figyelt kérdés
2016. máj. 8. 20:18
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
85%

Oszinte reszvetem!

Eleg hamar tullepett volna a csaladod. Nem hinnem hogy errol van szo. Egyszeruen mindenki maskepp gyaszol. Van aki bezarkozik es ul a sutet szobaba, sir stb.. Valaki pedig menekul az erzesei elol ugy mintha nem is lennenek. Vagyis probalja lekotni a gondolatait, folyamatosan csinal ezaltal valamit, nem beszel rola es nem is akar esetleg a holmiait is elzarja mert nem bir rajuk nezni stb..stb.. Sokfele feldolgozas van ez emberfuggo de az nem azt jelenti hogy o tullepett. Mindenki maskepp probal ezzel megbirkozni. Nagyon nehez, sok erot es kitartast kivanok, idovel jobb lesz, bar ez tudom nem vigasztal

2016. máj. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Jah es nem vagy gyenge! A gyasz nem mulik el egyhamar. Valojaban sose csak atalakul mas erzesse! Nagyon friss meg ne varj csodakat! Csak ne tartsd magadba a fajdalmat add ki epp ahogy jol esik! Azaltal konnyebb is a feldolgozas
2016. máj. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 gumicsizmás bagoly ***** válasza:
nem szihésen, hanem pszichésen, de majd elmúlik.
2016. máj. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 gumicsizmás bagoly ***** válasza:
Dolgozz, tanulj, járj ki a sírjához, tegyél valamit az emlékére, és nyugodtan sírj. Édesanyám fél éve halt meg, alig mentem ki az utcára utána.
2016. máj. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2016. máj. 10. 21:39
 26/30 Lupati ***** válasza:
Én Apám halálát (2012) a mai napig nem tudom feldolgozni.Nehéz tanácsot adni. Csak az idő segíthet.Az ember nem tud hova menekülni ettől a gondolattól.Ami enyhíti nálam a keserűséget az az amikor arra gondolok ,hogy nem volt velem sokszor jó.
2016. máj. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
84%
Nekem holnap lesz egy hónapja, hogy elment Anyum. Én tudom mit érzel. Ha gyenge vagy, ne most emlékezz, arra ráérsz egész életedben. Most tereld el a gondolataidat. Találj elfoglaltságot, akármit, csak ne arra gondolj. Mássz meg minden fát az utcában, vagy fuss le egy maratont, de ha folyamatosan rá gondolsz, örültségeken gondolkodsz...mi lett volna ha....akkor nehezen fogsz kijönni a gödörből. Most ne emlékezz....majd ha erős leszel.
2016. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Gigike86 válasza:
56%

Nekem apukám halt meg amikor 14 voltam, aztán anyum is követte.. Mai napig nem fogtam fel hogy meghaltak, pedig már 30 vagyok.. Rettenetes érzés egyedül lenni és egyedül felnőni.. Én próbáltam barátok társaságában maradni és nem rá gondolni.. A mai napig ha rájuk gondolok elkap a bőgés.. Légy nagyon erős!!! Ez az egy amit tehetsz :( Amivel magamat nyugtatgatom amikor elvesztem valakimet akit nagyon szerettem, az az amikor elhitetem magammal, hogy egyszer újra találkozom majd velük, egy jobb világban..


Ui.: Azt írtad hogy "csak egy valamire tudsz gondolni", ne gondolj semmi rosszra, nem szabad! Maradj erős!!!

2016. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Nagyon sajnálom Anyukádat és sok erőt kívánok. Az enyém már 12 éve meghalt. Egy időben azt gondoltam, hogy sikerült feldolgozni, de mikor megszületett a fiam újra felszínre törték a rég elfojtott, mély és keserű érzések. Pedig még annyira nem is volt jó a viszonyunk. Én nem vagyok vallásos- annak neveltek de mindig voltak fenntartásaim- viszont abban hiszek, hogy küldetésünk van. Oka van annak, hogy oda, abba a családba születtem. Ezt mondogattam magamnak, és hogy ez tulajdonképpen egy feladat, amit rám szabtak és teljesítenem kell. Ezáltal leszel erős és kitartó a későbbiekben. Hiszem azt is, hogy a lelkek valamilyen módon "életben maradnak"... Nem tudom, hogy újjászületnek-e vagy mennybe kerülnek de el nem vesznek, az biztos. Egyszer találkozunk még velük, hidd el. Ha nem enyhülnek az érzéseid szerintem menj el pszichológushoz- pedagógia szakszolgálat keretében sok közeli kisvárosban is van ilyen szakember- és beszéld ki magadból egy hozzáértővel. Én nagyon megbántam, hogy annak idején nem mentem mert sok elnyomott, elfojtott, eltitkolt fájdalmam megmaradt és időnként ha egyedül vagyok nagyon ki tudok bukni.
2016. máj. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Majd visszajön
2017. okt. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!