Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értethetném meg anyukám...

Hogyan értethetném meg anyukámékkal, hogy miért költözök el?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem le, még 1 (tan)évig szakmát tanulok, aztán mindenképpen el szeretnék költözni. Most egy határszéli kisvárosban élek, de majd Budapesten szeretnék élni. Ezt már most elmondtam anyukáméknak, hogy tisztában legyenek vele, mik a szándékaim. Azonban a fejükbe vették, hogy én csak azért szeretnék elmenni, mert nekem sehol sem jó, legalábbis ott, amit ők választottak (mivel faluból költöztünk a városba).

Hogyan értethetném meg velük, hogy nem erről van szó, egyszerűen nagyobb, pörgősebb városban szeretnék élni, önállóvá válni? Ráadásul ott a lehetőség is sokkal több.


L/19


2010. szept. 1. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Ezt egy szülő nagyon nehezen dolgozza fel. Költözz, amikor jónak látod, és adj nekik időt. Kell pár hónap, amíg feldolgozzák, hogy felnőttél. Az enyémek hét éve nem képesek rá :)
2010. szept. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hat éve? Az nagyon sok. :(
2010. szept. 1. 23:08
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

sztem ha önerőből költözöl el, akkor inkább büszkének kéne lenniük rád, h ilyen tökös csaj vagy!


nyugi, idővel majd megbékélnek, elvégre nem várhatják, h 40 éves korodig ott ülj a nyakukon... erővel meg nem tarthatnak vissza.

2010. szept. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Remélem azért megbékélnek majd a gondolattal. :)


Am * hét éve.

Elírtam. :$

2010. szept. 1. 23:21
 5/7 eszo ***** válasza:

szia!


az én anyum sírt mikor bejelentettük, hogy kinéztünk egy házikót és megvesszük (hitelre) és odaköltözünk.. pedig csak 25 km-re van..

én 20 voltam, a párom 21.


Tesóim mondták, hogy nehezen viselte..pedig előtte a párommal 2, majdnem 3 évig ott laktunk náluk..tudták hogy jó helyen leszünk, a párom vigyáz rám..mégis ez minden szülőnek fájdalmas..kirepül a gyereke a családi fészekből..akárhány éves is lehetsz, tök mind1..neki akkor is a gyereke vagy!


Pár hónap és megnyugszik..találkozz vele majd sűrűn, hívd el magatokhoz, és akkor látja, hogy nem felejtetted el őt és nem akarod kitörölni a további életedből, csak szeretnél a magad lábán állni!

Sok sikert!

2010. szept. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom fél évvel volt idősebb nálad, amikor elköltözött. Ráadásul külföldre. Azt hittem belehalok, annyira fájt. Egyfolytában azt álmodtam, hogy kicsi baba, és én fürdetem és játszok vele. Majd meg szakadt a szívem.

Aztán két hónap múlva hazajött látogatóba, és én láttam ,hogy mennyire boldog, felszabadult, milyen jól érzi magát,és akkor minden a helyére tevődött bennem. Megnyugodtam , és már csak az volt a fontos, hogy ő boldog. Persze várom a telefonjait, és hálát adok annak, aki kitalálta a skype-ot. És hív is. Még mindig hozzám fordul, ha szomorú. És szerintem ugyanúgy szeret mint régen.

2010. szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, biztatóak! :))
2010. szept. 2. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!